می سی سی پی در روند ابتکار عمل می کند، اما نه در مورد سقط جنین

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – می سی سی پی می تواند روند ابتکار عمل خود را احیا کند، اما مردم از قرار دادن قوانین سقط جنین یا پیشنهادات بودجه در برگه رای سراسری تحت یک اقدام معلق در کنگره ایالتی منع خواهند شد.

مجلس نمایندگان روز چهارشنبه با 75 رای موافق در برابر 9 رای مخالف به تصویب طرح ابتکاری که تغییراتی در قطعنامه تصویب شده توسط سنا در ماه گذشته ایجاد می کند، رای داد. مذاکره کنندگان احتمالاً در اواخر این ماه روی نسخه نهایی کار خواهند کرد.

با شروع دهه 1990، می سی سی پی یک فرآیند ابتکاری برای مردم داشت تا تغییرات پیشنهادی در قانون اساسی ایالت را در صندوق رای بگذارند. در سال 2021، دادگاه عالی ایالتی حکم داد که این روند نامعتبر است زیرا به تعداد مساوی امضا از پنج منطقه کنگره نیاز دارد. می سی سی پی پس از سرشماری سال 2000 به چهار منطقه کنگره کاهش یافت، اما زبان ابتکار هرگز به روز نشد.

قطعنامه احیای روند ابتکاری می سی سی پی به لایحه ها اجازه رأی گیری می دهد نه اصلاحات قانون اساسی.

پس از تصویب اصلاحیه قانون اساسی، هرگونه تلاش برای بازنگری یا لغو آن باید به رای گیری سراسری برگردد تا رای دهندگان در نظر بگیرند. تغییر یک قانون ایالتی ساده تر است: با اکثریت آرا در مجلس قانونگذاری می سی سی پی انجام می شود.

ممنوعیت طرح های سقط جنین هفته گذشته توسط کمیته مجلس نمایندگان اضافه شد. مشخص نیست که آیا این بخش از مذاکرات نهایی جان سالم به در خواهد برد یا خیر.

دادگاه عالی ایالات متحده در ژوئن گذشته از پرونده ای در می سی سی پی برای تغییر حقوق سقط جنین در سراسر کشور استفاده کرد و می سی سی پی اکنون اکثر سقط جنین ها را ممنوع کرده است.

در سال 2011، رای دهندگان می سی سی پی ابتکار شخصیتی را رد کردند که زندگی را از ابتدای لقاح تعریف می کرد. این موضوع بسیاری از مخالفان حقوق سقط جنین، از جمله فیل برایانت جمهوری خواه را که در همان روزی که این طرح شکست خورد، به عنوان فرماندار انتخاب شد، شگفت زده کرد. برایانت چند روز قبل گفته بود که اگر رای دهندگان طرح حامی زندگی را در زمان لقاح رد کنند، “شیطان پیروز می شود.”

در جریان مناظره روز چهارشنبه، نماینده دموکرات داریل پورتر جونیور از مک‌کامب از نیک بین، نماینده جمهوری‌خواه کورینت پرسید که چرا طرح‌های سقط جنین تحت طرح جدید ممنوع می‌شود. باین گفت این چیزی است که برخی از نمایندگان می خواهند.

بن گفت: “من با آن خوب هستم.” من فکر می کنم ایالت می سی سی پی سیاست طولانی را دنبال می کند. مطمئناً همراه با رای دهندگان من است. آنها سقط جنین نمی خواهند.»

پورتر پاسخ داد: «موفقین شما. مال من چطور؟ … ما صدای مردم را با گفتن این جمله خفه خواهیم کرد: “می توانید روند ابتکار عمل پیچیده ای داشته باشید، اما در اینجا مواردی وجود دارد که نمی توانید در رای گیری قرار دهید.”

بین گفت که مخالف این است که صداها خفه شوند.

بین گفت: «به جرات می توان گفت که ایالت می سی سی پی طرفدار زندگی است.

پس از حکم سقط جنین دادگاه عالی ایالات متحده در ژوئن، رای دهندگان در شش ایالت یا از طریق طرح های رای گیری، حقوق سقط جنین موجود را گسترش دادند یا از آن حمایت کردند. کانزاس در ماه اوت از حقوق سقط جنین حمایت کرد و پنج ایالت دیگر یا این حقوق را تایید کردند یا محدودیت های قانون اساسی در مورد سقط جنین را رد کردند.

پیشنهاد احیای روند ابتکاری می سی سی پی به تعداد مساوی امضا از هر ناحیه فعلی کنگره نیاز دارد.

نسخه سنا مستلزم امضای طومارها توسط حداقل 12 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در ایالت تا آخرین انتخابات ریاست جمهوری است. این حدود 240000 امضا خواهد بود.

مجلس نمایندگان روز چهارشنبه رای داد تا به همان تعداد امضا نیاز داشته باشد که روند ابتکار قبلی – حداقل 12 درصد از کل آرای داده شده در آخرین انتخابات فرمانداری. این حدود 106000 امضا خواهد بود.

[ad_2]

Leave a reply