5G در آیفون شما هزینه دارد. چگونه اضطراب باتری را از بین ببریم

[ad_1]

با معرفی نسل سوم آیفون SE، تمامی مدل های فعلی آیفون اپل از 5G بی سیم پشتیبانی می کنند. خبر خوب این است که آنها می توانند از شبکه های داده سلولی سریعتر بهره ببرند. خبر بد این است که اگر این کار را انجام دهید، احتمالا باتری خود را خیلی سریعتر از شبکه های قدیمی 4G LTE خالی خواهید کرد.

اپل تلاش زیادی کرد تا A15 – پردازنده ای که سری آیفون 13 و همچنین آیفون SE را تامین می کند – یک تراشه بسیار کارآمدتر و سازگار با انرژی باشد. با این حال، واقعیت این است که مودم های 5G به قدرت بیشتری نیاز دارند. اگر می خواهید از سریع ترین سرعت اینترنت موبایل استفاده کنید، عمر باتری را قربانی خواهید کرد. هیچ راهی برای دور زدن این مبادله وجود ندارد.

خوشبختانه، برای بسیاری از مردم، آنقدرها که شما انتظار دارید، مبادله ای نیست. دلیلش این است که در بیشتر مواردی که از آیفون خود استفاده می کنید، احتمالاً به هیچ وجه به 5G نیاز ندارید. داده های LTE احتمالاً خوب است. به هر حال، این تنها گزینه در بیشتر دهه گذشته بوده است، و شما می‌توانید به خوبی در رسانه‌های اجتماعی پیمایش کنید، نتفلیکس را استریم کنید و در اینترنت پیمایش کنید.

این خبر خوبی است، با توجه به اینکه پوشش 5G در بهترین حالت ناسازگار است. تا زمانی که در یک شهر بزرگ زندگی نکنید، بعید است هرگز چیزی را که mmWave شناخته می شود، سریع ترین نسخه 5G، تجربه کنید. حتی اگر این کار را انجام دهید، باید به یک برج mmWave نزدیک باشید تا از سرعت دانلود 1 گیگابایت در ثانیه استفاده کنید.

Verizon و AT&T شبکه‌های باند C را در اوایل امسال راه‌اندازی کردند که پوشش بهتری نسبت به mmWave ارائه می‌کردند، با وعده سرعت‌های بالاتر از LTE. اگر در منطقه‌ای با این نوع شبکه 5G زندگی می‌کنید، گاهی اوقات سرعت‌های سریع‌تری خواهید دید، اما درک هزینه از نظر عمر باتری مفید است.

  تصویر درون خطی

برای کنترل این تنظیمات، به Settings > Cellular > Cellular Data Options > Voice & Data مراجعه کنید. در آنجا، سه گزینه زیر را خواهید یافت:

5G روشن

اگر یک شبکه 5G برای اتصال وجود داشته باشد، آیفون شما با انتخاب «5G On» از آن استفاده خواهد کرد. در واقع، تنها زمانی که من تا به حال این گزینه را انتخاب کردم زمانی بود که می خواستم ببینم چه نوع سرعت هایی می توانم در شبکه 5G جایی که زندگی می کنم دریافت کنم. به غیر از این، تقریبا هیچ دلیلی برای انتخاب این حالت وجود ندارد.

5G خودکار

طبق گفته اپل، این حالت “حالت Smart Data را فعال می کند. زمانی که سرعت 5G تجربه قابل توجهی بهتری را ارائه نمی دهد، آیفون شما به طور خودکار به LTE تغییر می کند و در مصرف باتری صرفه جویی می کند.” اساساً به این معنی است که به آیفون شما اجازه می دهد بسته به پوشش و نحوه استفاده از دستگاه خود تصمیم بگیرد که آیا به شبکه های 5G یا LTE متصل شود.

اگر به سادگی در ایمیل خود پیمایش می کنید، به 5G نیاز ندارید و آیفون شما به شبکه LTE متصل می ماند. اگر کاری انجام می‌دهید که از سرعت‌های بالاتر بهره می‌برد، آیفون شما به‌طور موقت به 5G سوئیچ می‌کند و سپس برمی‌گردد. این باید عمر باتری شما را بدون هیچ تفاوت قابل توجه واقعی در تجربه کلی شما صرفه جویی کند.

LTE

این بدان معنی است که آیفون شما به هیچ وجه به شبکه های 5G متصل نمی شود. همچنین ممکن است “5G Off” نامیده شود. اگر نگران صرفه جویی در باتری هستید، این حالت نسبت به هر یک از گزینه های دیگر از باتری کمتری استفاده می کند، اگرچه دستگاه شما از 5G استفاده نمی کند، حتی اگر مفید باشد. باید به عقب برگردید و به صورت دستی به یکی از گزینه های دیگر سوئیچ کنید. اگر در منطقه‌ای زندگی نمی‌کنید که پوشش 5G ثابتی دارد، ممکن است آیفون خود را روی این حالت بگذارید.

آخرین مورد: آیفون شما همچنین دارای سه تنظیمات مختلف برای نحوه استفاده از داده است. برای کنترل این موارد، از صفحه گزینه‌های داده سلولی در تنظیمات، «حالت داده» را انتخاب کنید. اپل چگونه آنها را توصیف می کند:

  • Allow More Data on 5G: ویژگی‌های مصرف داده بالاتر را برای برنامه‌ها و وظایف سیستم فعال می‌کند. این موارد عبارتند از FaceTime با کیفیت بالاتر، محتوای با کیفیت بالا در Apple TV، آهنگ‌ها و ویدیوهای Apple Music، به‌روزرسانی‌های iOS از طریق تلفن همراه، و پشتیبان‌گیری خودکار iCloud.
  • استاندارد: به‌روزرسانی‌های خودکار و کارهای پس‌زمینه را در شبکه تلفن همراه اجازه می‌دهد و از تنظیمات کیفیت استاندارد برای ویدیو و FaceTime استفاده می‌کند. این به طور کلی حالت پیش فرض است.
  • حالت کم داده: با توقف موقت به‌روزرسانی‌های خودکار و کارهای پس‌زمینه، به کاهش مصرف Wi-Fi و داده‌های تلفن همراه کمک می‌کند.

اگر با اپراتور بی سیم خود در یک برنامه داده نامحدود هستید، احتمالاً نیازی به این کار ندارید. از طرف دیگر، اگر می خواهید میزان داده ای که آیفون شما برای کارهای مختلف استفاده می کند را کنترل کنید، این تنظیمات مفید هستند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر گزینه اول را انتخاب کنید، آیفون شما ممکن است انتخاب کند که به شبکه 5G در زمانی که سریعتر و قابل اعتمادتر از Wi-Fi باشد متصل شود. این بدان معناست که ممکن است در یک کافه یا هتل به یک شبکه Wi-Fi متصل شوید، اما ممکن است آیفون شما به جای آن به 5G تغییر وضعیت دهد.

اگر شما فردی هستید که به هر ذره عمر باتری نیاز دارید که بتوانید از آیفون خود استفاده کنید، درک این گزینه ها مهم است. خوشبختانه، اپل گزینه‌هایی را در اختیار شما قرار داده است تا نحوه استفاده دستگاهتان از داده‌ها را کنترل کنید و در صورت نیاز، افزایش عمر باتری را آسان‌تر کرده است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]