چگونه این بنیانگذار برنده هواداران، سرمایه گذاران و حامیان مالی شد تا فوتبال زنان حرفه ای را به لس آنجلس بیاورد

[ad_1]

سفر جولی اورمن برای تبدیل شدن به یکی از بنیانگذاران یک تیم فوتبال زنان – به طور طبیعی – با یک بازی بسکتبال آغاز شد.

اوهرمان به یک باشگاه بسکتبال برای زنان کارآفرین فناوری در لس آنجلس پیوسته بود، و در طی یک بازی در آگوست 2019، کارا نورتمن، سرمایه‌دار خطرپذیر، ایده‌ای را برای او مطرح کرد: بیایید این شهر را به یک تیم فوتبال حرفه‌ای زنان تبدیل کنیم. اوهرمان، کارآفرین سابق فناوری و مدیر اجرایی شرکت سرگرمی Lionsgate، پس از شرکت در یک بازی لیگ برتر فوتبال در هفته آینده، از این پیشنهاد استقبال کرد. در آنجا، همراه با بنیانگذاران آینده اش نورتمن و بازیگر ناتالی پورتمن، زنی را در میان جمعیت دید که پرچمی را تکان می‌داد که روی آن نوشته شده بود: «NWSL (لیگ ملی فوتبال زنان) را به لس‌آنجلس بیاورید. بینایی، مخاطب می آمد.

از آگوست تا دسامبر 2019، بنیان‌گذاران با روسای تیم NWSL، صاحبان تیم‌های MLS و سایر تیم‌های مدیریت ورزشی حرفه‌ای ملاقات کردند تا در مورد آنچه برای راه‌اندازی موفق نیاز است تحقیق کنند. در 21 جولای 2020، گروه مالکیت اعلام کرد که حق ایجاد یک تیم NWSL را برای شروع در فصل 2022 تضمین کرده است.

شهود عهرمان درست بود. کمتر از دو سال بعد، باشگاه فوتبال آنجل سیتی مستقر در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، 14300 بلیط فصلی برای فصل افتتاحیه خود فروخته است، که اواخر این ماه آغاز می شود. در باشگاه از افشای درآمد خودداری کرد، اما در می 2021 یک دور سرمایه گذاری 14 میلیون دلاری را اعلام کرد که شامل سرمایه گذاران برجسته از جمله بیلی جین کینگ و سرنا ویلیامز بود. در اینجا آمده است که چگونه Uhrman، که اکنون یکی از بنیانگذاران و رئیس آنجل سیتی است، به هدایت تیم از صحبت های حاشیه به واقعیت کمک کرد.

  تصویر درون خطی

روی تأثیرگذاری تمرکز کنید
از زمان تأسیس آنجل سیتی، اوهرمن اصرار داشت که کارکنان تقریباً 100 کارمندش بر اساس یک ارزش اصلی همسو شوند: آنها ایجاد تنوع و برابری بیشتر در فوتبال همراه با کسب درآمد را در اولویت قرار می دهند. او می‌گوید که تیم با این درک ساخته شده است که در بحث‌های گسترده‌تر درباره چنین موضوعاتی جایگاهی خواهد داشت. به عنوان مثال، “برای پرداخت حقوق صاحبان سهام [for women players]”عرمان می گوید”، کسب و کار ورزش زنان نیز باید به آن عمل کند.”

در میان ابتکارات دیگر، شهر فرشته با Play Equity Fund بنیاد LA84، یک سازمان غیرانتفاعی با هدف افزایش دسترسی به ورزش در جوامع محروم لس‌آنجلس، همکاری می‌کند. تا دسامبر 2020، پنج ماه پس از اعلام ایجاد شهر فرشته، اوهرمان و تیمش 14000 دلار جمع آوری کردند و به بیش از 240 خانواده رسیدند. این یک درس مفید برای همه استارت‌آپ‌ها است: تأثیری که کسب‌وکارتان می‌تواند داشته باشد، حتی در سال‌های اولیه، با درگیر شدن در گفتگوهای ملی، دست کم نگیرید.

بر جامعه و صنعت پیروز شوید
برنامه Uhrman این است که باشگاه فوتبال اولین محصول و خدمات سرگرمی تحت برند فرشته سیتی باشد. اما در ابتدا، او و تیمش با این چالش مواجه شدند که جامعه لس آنجلس و همچنین سرمایه گذاران را متقاعد کنند که دوازدهمین تیم ورزشی حرفه ای مورد نیاز است. برای غلبه بر آن، آنها بر مشارکت شهر در استراتژی برندسازی باشگاه تمرکز کردند. در اکتبر 2020، شهر آنجل به یک تور شنیداری رفت و با 11 سازمان غیرانتفاعی در لس آنجلس ملاقات کرد تا در مورد چگونگی اجرای آنجل سیتی ستون‌های تأثیرگذار «برابری، آموزش و ضروریات» صحبت کند. هنگامی که این تیم تاج فرشته سیتی را در ژوئن 2021 راه اندازی کرد، در دو قطار مترو برند شد، در حالی که فرودگاه بین المللی لس آنجلس حتی ستون های شاخص خود را به رنگ شخصی آنجل سیتی “Sol Rosa” روشن کرد.

بخش دیگری از تلاش، توسعه مدل حمایت مالی منحصر به فرد تیم بود – شهر فرشته 10 درصد از ارزش هر حمایت مالی را به جامعه باز می‌گرداند – که اوهرمان معتقد بود حمایت هواداران و مارک‌هایی را که با ارزش‌های تیم همسو هستند جذب می‌کند. از طریق حمایت مالی با Doordash، Angel City مستقر در سانفرانسیسکو کسب و کارهای کوچک لس آنجلس را در یک سری مقالات هفتگی در وب سایت خود نشان می دهد و بیش از 75000 مورد را ارائه کرده است. وعده های غذایی به افراد نیازمند در سراسر لس آنجلس

علاوه بر فین‌تک Klarna مستقر در استکهلم، شهر آنجل نیز بودجه‌هایی را برای افزایش دسترسی به فضاهای سبز در لس‌آنجلس، به‌ویژه در محله‌های رنگارنگ اختصاص می‌دهد. و شرکت سلامتی Therabody و Angel City که در لس آنجلس واقع شده است، صندوق تاثیر شهر فرشته را در پلتفرم وام‌دهی Kiva راه‌اندازی کرده‌اند تا وام‌های خرد بین صاحبان مشاغل کوچک زن در کالیفرنیا توزیع کند.

وانمود نکنید که همه چیز را می دانید
اوهرمان می‌گوید: «زمانی که شهر فرشته را ساختیم، هیچ کتاب قانونی برای کاری که انجام می‌دادیم وجود نداشت. ما گروه های مالکیتی را ندیدیم که توسط بنیانگذاران زن رهبری می شدند. این تیم مدیران ورزشی باتجربه ای نداشت، اما هر یک از کارکنان همچنان می توانستند از صنایع قبلی خود – از بازی گرفته تا داستان سرایی محتوا – تخصص داشته باشند و مجموعه مهارت ها را در شهر فرشته به کار ببرند.

اوهرمان می گوید مهم است که مایل به اعتراف چیزی باشد که نمی داند. او با حضور در کنار تیم خود در طول طوفان فکری و تظاهر نکردن به اینکه همه چیز را به عنوان یک رهبر می داند، روشن کرده است که فارغ از سطح کارمند، صدای همه شنیده می شود. این یک محیط مشارکتی است که در آن اوهرمان شخصاً به نویسندگی افتخار نمی کند.

رابین وارد، یکی از سرمایه گذاران بنیانگذار آنجل سیتی، می گوید: «افراد زیادی هستند که ایده های عالی دارند که اجرا نمی شوند. «در فاصله زمانی که گفتگوی اصلی اتفاق افتاد [at the basketball club] و شش ماه بعد، آنها بودجه داشتند و برای انجام تمام کارهایی که برای آوردن یک تیم ورزشی به لس آنجلس باید انجام دهید، درخواست داده بودند.

[ad_2]