تیم کوک در یک سخنرانی درباره حریم خصوصی نسبت به قوانین ضد تراست پیشنهادی هشدار داد. او واضح ترین نقطه را از دست داد

[ad_1]

تیم کوک در یک سخنرانی سیزده دقیقه‌ای صبح روز سه‌شنبه در اجلاس جهانی حریم خصوصی، اعتقاد شرکت را تکرار کرد که “حریم خصوصی یک حقوق اساسی بشر است.” اکثر مردم موافقند که اپل مدت‌هاست که قهرمان حریم خصوصی بوده است و این شرکت از هر فرصتی استفاده می‌کند تا تفاوت بین خود و همتایان فناوری خود مانند فیس‌بوک و گوگل را برجسته کند.

  تصویر درون خطی

این سخنرانی اما متفاوت بود. با این حال، اگر به سخنرانی کوک گوش می‌دادید، واضح بود که یک نکته دیگر وجود دارد که مدیرعامل با ارزش‌ترین و مسلماً قدرتمندترین شرکت جهان به همان شدت احساس می‌کند.

من فکر می‌کنم ارزش باز کردن بسته‌بندی را دارد، زیرا به نظر می‌رسد در اینجا برای هر کسی که محصولی می‌سازد یا کسب‌وکاری را اداره می‌کند، درسی وجود دارد. در واقع، این یکی از آن درس‌هایی است که بسیار بدیهی به نظر می‌رسد، اما از دست دادن آن بسیار آسان است.

کوک در مورد اقدامات اپل برای محافظت از حریم خصوصی کاربران صحبت کرد، مانند درخواست از توسعه دهندگان برای درخواست مجوز قبل از ردیابی کاربران در برنامه ها و وب سایت های مختلف. وی همچنین تاکید کرد که این شرکت به شدت مخالف است درهای پشتی رمزگذاری

کوک سپس توضیح داد که اپل معتقد است امنیت و حریم خصوصی با هم مرتبط هستند. کوک با اشاره به ظهور «هکرها و باج‌افزارهای پیشرفته» گفت: «ما مدت‌ها گفته بودیم که امنیت اساس حریم خصوصی است، زیرا در دنیایی که بتوان اطلاعات خصوصی شما را بدون مجازات به سرقت برد، حریم خصوصی وجود ندارد.

سپس، کوک به چیزی که به عنوان «حوزه نگرانی» دیگر توصیف کرد، رفت.

اینجا در واشنگتن و جاهای دیگر، سیاستگذاران به نام رقابت گام‌هایی برمی‌دارند که اپل را مجبور می‌کند به برنامه‌هایی روی آیفون اجازه دهد که اپ استور را از طریق فرآیندی به نام sideloading دور بزنند. این بدان معناست که شرکت های تشنه داده می توانند از قوانین حفظ حریم خصوصی ما اجتناب کنند و یک بار دیگر کاربران ما را برخلاف میل آنها ردیابی کنند. همچنین به طور بالقوه به بازیگران بد راهی برای دور زدن حفاظت های امنیتی جامعی که ما با قرار دادن آنها در تماس مستقیم با کاربران خود ایجاد کرده ایم، می دهد.

اپل در مورد تهدید حریم خصوصی کاربران اشتباه نمی کند. قطعاً شرکت‌هایی وجود دارند که کل تجارت خود را بر اساس جمع‌آوری داده‌های کاربران بنا کرده‌اند، بدون اینکه به آن کاربران حق انتخاب زیادی بدهند. مشکل این است – برای بسیاری از ناظران – به نظر می رسد که شرکت عادت دارد از این تهدید به عنوان توجیهی برای تقویت کنترل خود بر فروشگاه App استفاده کند. به خصوص وقتی صحبت از بارگذاری جانبی می شود.

من مطمئن نیستم که اپل این موضوع را مطرح کرده باشد که بارگذاری جانبی یک مسئله حریم خصوصی است. کوک استدلال کرد که این یک نگرانی امنیتی است و بنابراین حریم خصوصی کاربر در خطر است. من فکر می‌کنم این از نظر فنی درست است، اما من فکر می‌کنم واقعیت این است که تقریباً هیچ‌کس حتی اگر بتواند از sideloading استفاده نمی‌کند.

خوب، خوب، احتمالاً تعداد کمی وجود دارد. از همان اولین آیفون، مردم راه هایی برای دور زدن محدودیت های iOS پیدا کرده اند. با این حال، اکثر مردم هرگز از دردسرهای عظیمی که اپل برای دانلود مستقیم برنامه های شخص ثالث ایجاد می کند، متحمل نمی شوند. مردم آیفون را می خرند زیرا “این فقط کار می کند” و اکثر کاربران به چیزی که آن را پیچیده تر می کند علاقه ای ندارند.

من حتی مطمئن نیستم که هیچ یک از «شرکت‌های تشنه داده» که کوک درباره آن هشدار می‌دهد از اپ استور انصراف داده و کاربران را مجبور به دانلود مستقیم برنامه‌های خود کند. فقط به اندروید نگاه کنید. شما برای سال‌ها اجازه دارید برنامه‌های شخص ثالث را مستقیماً نصب کنید، اما اساساً هیچ‌کس این کار را نمی‌کند.

حتی اپیک گیمز که از اپل و گوگل به خاطر سیاست‌های اپ استورشان شکایت کرد، اذعان داشت که تعداد افرادی که فورتنایت را مستقیماً نصب می‌کنند بسیار کم است. با این حال، اپل اصرار دارد که بارگذاری جانبی برای کاربران آیفون یک کابوس خواهد بود.

کوک گفت: “ما عمیقاً نگران مقرراتی هستیم که حریم خصوصی و امنیت و خدمات برخی اهداف دیگر را تضعیف می کند.” موضوع این است که موضع مطلق اپل در مورد محدود کردن نصب برنامه به اپ استور iOS به نظر می رسد که خود این شرکت ممکن است هدف دیگری داشته باشد.

من فکر می کنم اپل محصولات عالی می سازد – در بسیاری از موارد، بهترین در کلاس. من فکر می کنم افرادی که شرکت را رهبری می کنند فوق العاده باهوش و توانا هستند. من فقط فکر می کنم آنها ممکن است درس واضح تر را در اینجا از دست بدهند.

شخصی، جایی در اپل مطمئناً صفحه گسترده ای دارد و آنچه را که فکر می کند شرکت ممکن است از نظر خریدهای درون برنامه ای به دلیل بارگذاری جانبی از دست بدهد، بازی کرده است. من نمی توانم تصور کنم که این تعداد بسیار زیاد باشد، اما اپل مطمئناً نگران آن است. در نتیجه، این شرکت در برابر چیزی که هم نسبتاً بی‌اهمیت به نظر می‌رسد و هم نتیجه‌گیری از پیش تعیین شده، موضع سختی اتخاذ می‌کند.

تصور نمی‌کنم هیچ شرکتی بخواهد تحت نظارت باشد، اما به نظر می‌رسد که موضع سخت اپل احتمال وقوع آن را افزایش می‌دهد. به نظر می رسد راه بهتری وجود دارد.

طنز ماجرا این است که کوک در واقع به این نکته اشاره کرده است. کوک گفت: “کسانی از ما که فناوری را ایجاد می کنیم و قوانین حاکم بر آن را وضع می کنیم، مسئولیت عمیقی در قبال افرادی داریم که به آنها خدمت می کنیم.” بیایید این مسئولیت را بپذیریم.»

در حالی که او به آنچه که پیشنهاد می کند عواقب ناخواسته قوانین ضد انحصار پیشنهادی اشاره می کند، همین امر را می توان در مورد اپل نیز گفت. بخش دشوار، تعریف آن مسئولیت است.

من استدلال می کنم که این به این معنی نیست که به کاربران بگویید چه چیزی برای آنها بهتر است. این به معنای کنترل نحوه استفاده آنها از یک دستگاه نیست زیرا دنیای ترسناکی است و ممکن است وارد اینترنت شوند و ممکن است اتفاقات بدی بیفتد. در عوض، به این معنی است که کار درست را تا جایی که می توانید انجام دهید، حتی اگر این نتیجه مطلوب شما نباشد.

این برای هر شرکتی صادق است. شما مسئول چیزی هستید که می سازید. این مسئولیت نه تنها شامل محافظت از کاربران و داده های آنها، بلکه ارائه تجربه مورد نظر آنها نیز می شود. به این معنی است که بفهمید آنها چه می خواهند، نه اینکه فرض کنید قبلاً می دانید. وقتی چیزی که کاربران شما می‌خواهند برخلاف آنچه شما فکر می‌کنید بهترین است، چالش برانگیز است، اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که شما همان مسئولیت را در قبال افرادی که به آنها خدمات می‌دهید دارید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]