تورم به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید – و کسب و کارها به کلمه “R” فکر می کنند

[ad_1]

در حالی که هزینه سرمایه نسبتاً ارزان است و مصرف کنندگان پای خود را روی پدال اقتصاد نگه می دارند، افزایش تورمی اخیر احتمالاً فدرال رزرو را وادار می کند تا برای خنک کردن اقتصاد اقدام کند. سوال بزرگ این است که آیا فدرال رزرو می تواند بدون کند کردن اقتصاد به سمت رکود، ترمز کند؟

بر اساس آخرین قرائت شاخص قیمت مصرف کننده یا CPI وزارت کار، در ماه مارس، تورم 8.5 درصد افزایش یافت که بالاترین رقم در 40 سال گذشته است. در همین حال، مواد غذایی در ماه مارس نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافت، در حالی که مواد غذایی به طور کلی 8.8 درصد افزایش یافت. قیمت خودروهای دست دوم بیش از 35 درصد بیشتر از سال گذشته است و از ژانویه اندکی کاهش یافته است و در سطح ملی یک گالن بنزین در حال حاضر در حدود 4 دلار است که 18.3 درصد در مارس افزایش یافته و به رکورد ثبت شده در سال 2008 نزدیک شده است.

در حالی که اقتصاددانان انتظار دارند که تورم در ماه مارس به اوج خود رسیده باشد، این سرعت باید یکسان شود یا به تدریج کاهش یابد. علاوه بر این، افزایش گسترده قیمت‌ها ممکن است باعث واکنش تهاجمی‌تر فدرال رزرو شود، که وظیفه آن کاهش تورم است – که در این مورد، ناشی از مسائل زنجیره تامین جهانی، موج دیگری از کووید-19 است. و حمله روسیه به اوکراین. پس از انتشار یک جدول متوسط ​​تر از شش افزایش نرخ در سال جاری، اکنون به طور گسترده انتظار می رود که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، از افزایش قوی نرخ بهره یا 50 واحد پایه در مقایسه با سطح پایین نرخ در نشست ماه مه حمایت کند. فدرال رزرو در ماه مارس نرخ پایه صندوق های فدرال (نرخ وام بین بانکی) را یک چهارم درصد افزایش داد که اولین افزایش نرخ از سال 2018 بود.

اقدام فدرال رزرو ممکن است برای کسب و کارهای کوچک که در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا از دو سال مجازات جان سالم به در برده اند، هم خوب و هم بد باشد. این می‌تواند از این نظر خوب باشد که نرخ‌های بالاتر می‌تواند آب سردی را بر روی قیمت‌های بیش از حد گرم در بخش‌های بی‌ثبات از جمله انرژی و مواد غذایی ایجاد کند، اما بد است به این معنا که واکنش بیش از حد فدرال رزرو می‌تواند تقاضا را از بین ببرد و کشور را ناخواسته بفرستد. حرکت به سمت رکود در حالی که دومی در واقع می تواند تورم را کاهش دهد، رشد اقتصاد را نیز به خطر می اندازد و منجر به اخراج کارکنان می شود.

افزایش چند امتیاز پایه، رابرت لیتان، اقتصاددان و کارشناس ارشد غیرمقیم در موسسه بروکینگز، یک اندیشکده غیرحزبی در واشنگتن را نگران نمی کند. با این حال، او خاطرنشان می کند که ایالات متحده برای فرار از این چرخه تورم بدون هیچ آسیب جانبی، مهم نیست که بانک مرکزی چقدر نرخ بهره را به آرامی افزایش می دهد، به سختی تحت فشار خواهد بود.

لیتان که ماه آینده 72 ساله خواهد شد، می‌گوید: «به خاطر من، فدرال رزرو تنها یک بار با موفقیت یک فرود نرم از یک نوک تورم را مهندسی کرده است، آن هم در سال 1993/1994». این به من می‌گوید که احتمال اینکه ما در مقطعی با یک رکود خفیف روبه‌رو شویم، 50 درصد – اگر نه بیشتر – است.

برای کسب و کارهایی که در حال حاضر با هرج و مرج زنجیره تامین و همراه با مواد و هزینه های حمل و نقل بالاتر دست و پنجه نرم می کنند، چشم انداز کند کردن اقتصاد بسیار جدی است. کریس دویل، 41 ساله، رئیس و مدیرعامل Billd، پلت فرم تامین مالی مواد مستقر در آستین برای پیمانکاران، می‌گوید: «وقتی همه‌گیری شروع شد، شاهد تاخیرهای جزئی در پروژه‌ها بودیم. “من فکر می کنم امسال بسیار بحرانی است … بسیاری از مشاغل وجود خواهند داشت که دوام نمی آورند.”

  تصویر درون خطی

البته، کاهش سرعت افزایش بی امان قیمت ها نتیجه مطلوب اقدامات فدرال رزرو خواهد بود. دویل خاطرنشان می‌کند که پیمانکاران تجاری شاهد افزایش 50 تا 100 درصدی قیمت‌ها برای همه چیز از چوب گرفته تا فولاد بوده‌اند، زیرا مجموعه‌ای از محصولات ساختمانی بر اساس شاخص‌های قیمت‌گذاری سه روزه هستند – به این معنی که تامین‌کنندگان هر سه روز یک‌بار قیمت‌ها را دوباره تنظیم می‌کنند.

در یافته‌های اولیه از یک گزارش صنعتی که توسط Billd انجام شده است، دویل خاطرنشان می‌کند که 75 درصد از پیمانکاران گفتند که نوسانات و افزایش قیمت مواد بر تجارت آنها در سال 2021 تأثیر منفی گذاشته است، در حالی که 88 درصد انتظار دارند شرایط تأثیر منفی بر تجارت آنها در سال 2022 بگذارد.

او نگران است که ادامه افزایش قیمت ها در نهایت باعث کاهش فروش شود. به عنوان مثال، یک صاحب خانه یا ملک می تواند بازسازی را متوقف کند. آنچه او می گوید محتمل تر است این است که پیمانکاران در نهایت هزینه های بالاتر را می خورند و در نهایت شروع به کاهش پروژه های کم سود می کنند. دویل، با اشاره به اینکه بحران نیروی کار به شدت به صنعت ساخت و ساز ضربه می زند، می گوید: «اگر مردمی نداشته باشید که از کار خارج می شوند، خواهید دید که آنها در مورد کاری که انجام می دهند بسیار گزینشگر هستند. این امر در جایی که فقط کمبود نیروی کار نیست، کمبود کسب و کار نیز اثر معکوس خواهد داشت.

کسب‌وکارها به‌طور طبیعی سعی می‌کنند تنوع‌بخشی داشته باشند و حیله‌گر شوند. در مورد مشتریان Billd، دویل می‌گوید که شرکت‌های هوشمند قیمت‌های متغیری را در قراردادهای خود وارد می‌کنند، بنابراین در یک عدد قفل نمی‌شوند، زیرا می‌دانند که این تعداد ممکن است بیشتر باشد.

جف نیل، بنیانگذار 37 ساله لنکستر، پنسیلوانیا Critter Depot، فروشنده حشرات مورد استفاده برای غذای حیوانات، می‌گوید که اخیراً خط تولید خود را گسترش داده و مرغ‌های تخم‌گذار را نیز در بر می‌گیرد که منبع رو به رشدی برای فروش در حین فروش بوده است. در مجموع نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است. او همچنین در تلاش است تا یک محصول موجود – لارو مگس سرباز سیاه – را به عنوان یک کرم کمپوست به بازار عرضه کند، با این هدف که صاحبان خانه را گاز بگیرند. “آنها آن را نگرفته اند [us] خارج از سوراخ، اما آنها قطعا برخی از پشتیبانی بسیار مورد نیاز، و یک پشتیبانی اضافی ارائه می کنند [revenue] فراهم کند[r] ما می توانیم در آینده نیز ارائه دهیم.”

  تصویر درون خطی

نیل می گوید: «ما باید نوآوری می کردیم. او خاطرنشان می کند که هزینه مواد حمل و نقل کسب و کارش – از جمله نوار، جعبه و کارتن تخم مرغ – 30 درصد افزایش یافته است، در حالی که کارخانه های خوراک تولید موادی که حشرات او می خورند، قیمت ها را 40 درصد افزایش داده اند. نیل اضافه می‌کند که هزینه‌های انرژی کسب‌وکار نیز افزایش یافته است و چند کارمند درخواست افزایش حقوق کرده‌اند.

در حالی که Critter Depot هنوز قیمت ها را افزایش نداده است، نیل می گوید که در حال بررسی آن است. مانند بسیاری از مشاغل. او می گوید: «ما می دانیم که تورم به مصرف کنندگان ضربه می زند. نگرانی ما این است که با افزایش قیمت ها، فروش مورد نیاز خود را از دست بدهیم.

دویل می‌گوید، این به هم پیوسته است. او می‌گوید که رکود فروش، در حالی که همچنان به دلیل هزینه‌های بالاتر درگیر است، برای یک دوره طولانی مدت می‌تواند برای برخی شرکت‌ها بسیار بزرگ باشد. این کار بر کسب‌وکارهای کوچک فشار می‌آورد، کسانی که کار را انجام می‌دهند… اینها کارآفرینانی هستند که کشور ما را می‌سازند.»

[ad_2]