Ole Miss 60 سال پس از ادغام از جیمز مردیت تقدیر می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – دانشگاه می سی سی پی به جیمز مردیت 89 ساله ادای احترام می کند، 60 سال پس از آن که معترضان سفیدپوست به خشونت کشیده شدند، زیرا او اولین دانشجوی سیاه پوستی بود که در آن زمان به عنوان سنگر جداسازی عمیق جنوب ثبت نام کرد.

همانطور که در دیگر سالگردهای 10 ساله ادغام انجام داده است، دانشگاه میزبان جشن ها و رویدادهای دانشگاهی است. مردیث روز شنبه در جریان بازی فوتبال Ole Miss-Kentucky با دریافت پیراهن Ole Miss قاب شده با شماره 62 – سالی که به دانشگاه ملحق شد، تجلیل شد. این مراسم دو روز پس از حضور او در تمرین Rebels برای صحبت با بازیکنان انجام شد.

او آمد و تفکر ما را متحول کرد. او آمد تا جامعه بسته ما را باز کند.” دونالد کول که در سال 2018 به عنوان دستیار استاد دانشگاه و رئیس امور چندفرهنگی بازنشسته شد، در یک جشن چهارشنبه شب گفت.

مردیث مرموز که در جکسون زندگی می کند، مدت ها است که در برابر برچسب رهبر حقوق مدنی مقاومت کرده است، گویی حقوق مدنی جدا از سایر حقوق بشر است. او می گوید تلاش او برای ورود به اوله میس، نبرد خودش برای تسخیر برتری سفیدپوستان بود.

تجلیل از مردیت در بازی Ole Miss-Kentucky پژواک طعنه آمیزی از تاریخ بود.

دو روز قبل از اینکه مردیث در سال 1962 در پردیس آکسفورد ثبت نام کرد، فرماندار طعمه مسابقه. راس بارنت یک جمعیت سفیدپوست را در یک استادیوم فوتبال در جکسون به جنون کشید. طرفداران Ole Miss پرچم های کنفدراسیون را برای حمایت از شورشیان خود بر فراز گربه های وحشی کنتاکی به اهتزاز درآوردند – و هر گونه حرکتی را به سمت ادغام نژادی به چالش کشیدند.

بارنت گفت: “من می سی سی پی را دوست دارم. من مردم او را دوست دارم! آداب و رسوم ما! من میراث ما را دوست دارم و به آن احترام می گذارم!»

عصر روز بعد، بارنت بی سر و صدا با رابرت کندی، دادستان کل ایالات متحده به توافق رسید تا مردیث وارد قدیمی ترین دانشگاه دولتی می سی سی پی شود. مردیت قبلاً حکم دادگاه فدرال داشت.

هنگامی که او با حمایت بیش از 500 افسر مجری قانون فدرال وارد محوطه سرسبز دانشگاه شد، اوباش سفید دانشجویان و افراد خارجی فوران کردند. برادر دادستان کل، رئیس جمهور جان اف کندی، نیروهای گارد ملی را برای سرکوب خشونت مستقر کرد و مردیث در اکتبر ثبت نام کرد. 1.

مردیث در جریان مراسم چهارشنبه در دانشگاه به حضار گفت: «به نظر من، این بهترین روزی است که تا به حال زندگی کرده‌ام. اما حقیقت بیشتری وجود دارد. جشن خوبه فکر نمی‌کنم کسی در این خانه یا در ایالت می‌سی‌سی‌پی باشد که فکر کند مشکل حل شده است.»

مردیث در چندین سال گذشته گفته است که او در مأموریتی از جانب خداوند است تا مردم را متقاعد کند که به ده فرمان پایبند باشند. او روز چهارشنبه گفت که نقش ویژه ای را برای زنان سیاهپوست می بیند تا راه را برای بازگرداندن نظم اخلاقی به جامعه آمریکا رهبری کنند.

مردیت گفت: “هیچ چیزی در می سی سی پی وجود ندارد که خدا، عیسی مسیح و زن سیاه پوست نتوانند آن را درست کنند.”

مردیت قبل از اتمام دبیرستان در فلوریدا در می سی سی پی جدا شده بزرگ شد. او در نیروی هوایی خدمت کرد و در کالج ایالتی جکسون، یک مدرسه تاریخی سیاه پوستان در پایتخت ایالت، شرکت کرد، قبل از اینکه برای گرفتن پذیرش در Ole Miss شکایت کرد.

یک ساکن محلی و یک روزنامه نگار فرانسوی در خشونت زمانی که مردیت ثبت نام کرد کشته شدند. بیش از 200 افسر و سرباز مجروح و 200 نفر دستگیر شدند.

مارشال های فدرال از مردیت تا زمانی که در سال 1963 فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی شد، شبانه روز از او محافظت کردند. مردیث روز چهارشنبه گفت که بیشتر دانش او در مورد آنچه در محوطه دانشگاه اتفاق می افتد از مارشال ها می آید.

او گفت: “بیشتر آنها از مردم می سی سی پی با تفنگ و تفنگ ساچمه ای تا حد مرگ ترسیده بودند.”

رونالد ال دیویس، مدیر خدمات مارشال های ایالات متحده، مردیث را در مراسم چهارشنبه به عنوان معاون افتخاری مارشال معرفی کرد. دیویس که سیاه پوست است، گفت مردیت تغییرات گسترده ای را در جامعه آمریکا به ارمغان آورد.

دیویس گفت: “شما راهی را انتخاب کردید که طی نشده بود – یکی با مقاومت زیاد، دیگری با ترس و تهدید و خشونت، و به هر حال به آنجا رفتید.”

دانشگاه می سی سی پی در ترم پاییز سال 2021 حدود 21850 دانشجو در تمام پردیس های خود داشت که حدود 12.7 درصد از سیاهپوستان ثبت نام کردند. حدود 38 درصد از ساکنان می سی سی پی سیاه پوست هستند.

اتل اسکورلاک، اولین رئیس سیاهپوست کالج افتخاری دانشگاه، در سخنرانی اصلی روز چهارشنبه گفت که وقتی مردیث اول میس را در سال 1962 ادغام کرد یا زمانی که او بلافاصله پس از حرکت در مارس علیه ترس در سال 1966 هدف گلوله قرار گرفت، هنوز متولد نشده بود.

“اما آقای مردیث، من امروز اینجا هستم، اسکرلوک گفت: “من همان نوزاد متولد نشده ای هستم که تو حاضر بودی برایش به جنگ بروی.”

[ad_2]

Leave a reply