NAACP می گوید مشکلات آب جکسون مسائل حقوق مدنی است

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – در یک شکایت فدرال در روز سه شنبه، NAACP اعلام کرد که مقامات می سی سی پی با محروم کردن پایتخت این ایالت که اکثریت سیاه پوستان آن را تشکیل می دهند، از بودجه مورد نیاز برای ارتقای زیرساخت هایش “به جز اطمینان” از فاجعه آب آشامیدنی در جکسون اطمینان حاصل کردند. این سازمان از آژانس حفاظت از محیط زیست درخواست کرد تا الگوی ادعایی دولت برای هدایت پول به جوامع سفیدپوست با نیاز کمتر را بررسی کند.

این گروه گفت که امتناع ایالت از تأمین مالی بهبود در جکسون در اواخر ماه اوت زمانی که سیستم آب پس از یک طوفان شدید باران دچار فروپاشی تقریباً کامل شد، به اوج خود رسید. در طی 25 سال، جکسون تنها سه بار از یک برنامه مهم فدرال بودجه دریافت کرد. بر اساس این شکایت، زمانی که جکسون سعی کرد خودش بودجه پیشرفت‌ها را تامین کند، این تلاش‌ها بارها توسط رهبران سیاسی ایالت می‌سی‌سی‌پی مسدود شد.

رئیس NAACP دریک جانسون در جکسون زندگی می‌کند و به همراه سایر ساکنان محلی شکایت خود را با EPA تحت عنوان ششم قانون حقوق مدنی 1964، که هر کسی که بودجه فدرال را دریافت می‌کند از تبعیض نژادی یا ملیت منع می‌کند، پیوست. در گذشته، این بخش از قانون به ندرت در مورد مسائل زیست محیطی مورد استفاده قرار می گرفت، اما دولت بایدن قول داده است که اجرای آن را در جوامعی که بیش از حد آلودگی دارند، افزایش دهد.

NAACP می‌گوید: «جمعیت اکثریت سیاه‌پوست جکسون بارها نادیده گرفته شده، طرد شده یا مورد تمسخر قرار گرفته‌اند که منجر به بروز نابرابری و بحران دسترسی به آب شده است.

این گروه از EPA می خواهد که اطمینان حاصل کند که از این پس وجوه فدرال به طور عادلانه توزیع می شود.

وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تلاش برای بهبود سیستم آب جکسون است. اگر طرح بهبود داوطلبانه با شهر انجام نشود، این اداره روز دوشنبه تهدید کرد که طبق قانون دیگری، قانون نوشیدن آب سالم، که مواد مضر موجود در آب لوله کشی را تنظیم می کند، اقدام قانونی خواهد کرد. این شهر در سال های اخیر بارها این قانون را زیر پا گذاشته است.

هشدارهایی وجود داشت که سیستم آب جکسون قبل از اینکه از کار بیفتد دچار مشکل شده بود. در طول دو سال گذشته تقریباً 300 اخطار آب جوش صادر شده است. نژادپرستی و بی توجهی وضعیت بدی را در شهر ایجاد کرد.

مایکل ریگان، مدیر سازمان حفاظت محیط زیست، روز دوشنبه از جامعه بازدید کرد تا با مقامات شهری صحبت کند و اطمینان حاصل کند که آنها می توانند “امدادهای طولانی مدت را برای ساکنان جکسون ارائه کنند.”

فرماندار می سی سی پی تیت ریوز، یک جمهوری خواه، مشکلات آب جکسون را ناشی از سوء مدیریت رهبران شهر می داند. ریوز در اواخر آگوست برای سیستم آب وضعیت اضطراری اعلام کرد و خدمه خارج از ایالت را برای کمک به تعمیرات وارد کرد. با این حال، قبل از آخرین بحران آب در شهر، ریوز مخالفت خود را با بودجه دولتی برای بهبود آب جکسون ابراز کرد و گفت که می‌خواهد سطح کلی بدهی می‌سی‌سی‌پی را پایین نگه دارد.

دولت بایدن چندین تحقیق دیگر درباره حقوق مدنی زیست محیطی را باز دارد. وزارت دادگستری در حال بررسی این موضوع است که چگونه مقامات محلی و ایالتی در آلاباما اجازه دادند مشکلات مزمن فاضلاب در شهرستان اکثریت بلک لوندز تشدید شود و برای اولین بار EPA تحقیقات خود را در مورد برنامه هوایی کلرادو آغاز کرد.

بیش از 80 درصد ساکنان جکسون سیاه پوست هستند و تقریباً یک چهارم در فقر زندگی می کنند. حدود یک دهه پس از ادغام مدارس دولتی در دهه 1970، پرواز سفید آغاز شد. بزرگترین شهر می سی سی پی اکنون با کاهش پایه مالیاتی دست و پنجه نرم می کند.

دنکا ساموئلز، مادر شش فرزند، در یکی از فقیرترین نقاط جکسون زندگی می کند. وقتی آب از شیر آب جاری نمی شد، او گفت که باید آن را از یک بشکه بیاورد و برای حمام کردن فرزندانش به خانه ببرد. ساموئلز گفت که اطلاعیه های مکرر آب جوش نیز زندگی را بسیار سخت تر می کند.

ساموئلز گفت: «این یک مبارزه دائمی است. من باید مدام به بچه های کوچکترم یادآوری کنم که آب را از آن شیر آب ننوشید. … جوان هستند و نمی فهمند.»

ساموئلز از جمله افرادی بود که عصر دوشنبه در یک اعتراض کمپین مردم فقیر برای جلب توجه به مشکلات آب جکسون سخنرانی کرد. این مراسم در نزدیکی عمارت فرماندار بود.

“من انتخاب نکردم که سیاه پوست باشم. ساموئلز گفت: من این زندگی را برای نداشتن آب انتخاب نکردم. “این من را انتخاب کرد.”

ساموئلز گفت که علاوه بر مسئولیت های خانوادگی خود با کمپین مردم فقیر برای توزیع آب بطری بین ساکنان جکسون همکاری داشته است.

برای سیستم های آب بسیار مهم است که فشار را حفظ کنند تا آب زیرزمینی تصفیه نشده به شکاف لوله ها نفوذ نکند. پس از باران شدید، کیفیت آب ورودی به تصفیه خانه های جکسون تغییر کرد که سیستم قادر به تحمل آن نبود و باعث افت فشار شد. به ساکنان گفته شد که برای از بین بردن باکتری‌های مضر آب را بجوشانند.

مقامات اعلامیه آب جوش جکسون در سطح شهر را در سپتامبر لغو کردند. 15، نزدیک به هفت هفته پس از صدور آن. اما از آن زمان به دلیل شکستگی لوله ها، اخطارهای جدید آب جوش برای چندین محله داخل شهر صادر شده است.

در دیگر اقدامات قانونی در اوایل این ماه، چهار نفر از ساکنان جکسون یک طرح دعوای دسته جمعی را علیه مقامات محلی فعلی و سابق، یک شرکت مهندسی و یک شرکت تجاری که برای تعویض کنتورهای آب قرارداد بسته بودند، ارائه کردند. آنها خواهان تعویض لوله ها و تجهیزات سربی و تعمیر سیستم و همچنین خسارت هستند.

EPA گفت که در عرض 25 روز درباره این موضوع تصمیم خواهد گرفت.

___

فیلیس از St. لویی.

___

آسوشیتدپرس از بنیاد خانواده والتون برای پوشش سیاست های آب و محیط زیست حمایت می کند. AP تنها مسئول تمام محتوا است. برای همه پوشش های زیست محیطی AP، مراجعه کنید

[ad_2]

Leave a reply