MSDH گزارش می دهد که باکتری های نادری در سواحل می سی سی پی یافت شده است

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) روز چهارشنبه 27 ژوئیه گزارش دادند که یک باکتری نادر در ایالات متحده در نمونه های خاک در امتداد ساحل خلیج می سی سی پی یافت شده است.

این باکتری غیرمعمول به نام Burkholderia pseudomallei شناخته می شود که می تواند باعث ملیوئیدوز شود. Melioidosis در آب و/یا خاک آلوده یافت می شود.

به گفته MSDH، تحقیقات به این دلیل انجام شد که دو فرد (مورد) ملوئیدوز – هر دو در ساحل خلیج فارس – به فاصله دو سال بیمار شدند.

نمونه‌های خاک جمع‌آوری‌شده در اطراف خانه‌های بیماران برای باکتری در CDC مثبت بود. کارشناسان هیت می گویند این نشان می دهد که باکتری های محیطی منبع احتمالی عفونت برای هر دو نفر بوده و این باکتری از سال 2020 وجود داشته است.

دکتر اپیدمیولوژیست دولتی پل بایرز می‌گوید بیشتر مواردی که در ایالات متحده رخ می‌دهد به دلیل سفر به کشورهای دیگری است که باکتری‌ها به طور معمول در آن‌ها وجود دارند.

“به طور معمول، ما این باکتری ها را در کشورهایی می بینیم که باکتری ها بومی هستند یا جایی که به طور معمول در آنها وجود دارد. Burkholderia pseudomallei به طور معمول در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مانند آسیای جنوب شرقی یا آمریکای مرکزی یا جنوبی رخ می دهد. بایرز گفت: به دلیل شناسایی این باکتری در ساحل خلیج می سی سی پی، افرادی که در معرض خطر ابتلا به عفونت شدید ساکن در ساحل خلیج هستند، باید اقدامات احتیاطی توصیه شده را انجام دهند.

طبق MSDH، علائم این باکتری شامل تب، سردرد و درد مفاصل است. این عفونت به طور بالقوه می تواند منجر به ذات الریه و عفونت خون شود.

کارشناسان بهداشت می گویند بسیاری از افراد سالمی که با Burkholderia pseudomallei در تماس هستند، هرگز Melioidosis را تجربه نمی کنند. افرادی که از دیابت، بیماری مزمن کلیوی، بیماری مزمن ریوی یا مصرف بیش از حد الکل رنج می برند، در معرض خطر بیشتری هستند.

دکتر. گری ویلند، رئیس انجمن پزشکی ایالت می سی سی پی (MSMA)، گفت که این باکتری آنقدر غیر معمول است که هنوز به اوج خود نرسیده است تا در موارد شدید شود.

دکتر می‌گوید: «می‌دانم که این برای همه جدید است، اما برای ما نیز تازگی دارد. ویلند. من همچنان توصیه می کنم که افراد اقدامات احتیاطی مناسب را برای کاهش شانس ابتلا به آن انجام دهند.

ویلاند گفت افرادی که با خاک در تماس هستند باید پس از بارندگی از تماس با خاک یا آب گل آلود خودداری کنند، چکمه های ضد آب بپوشند، دستکش بپوشند و از زخم های باز محافظت کنند.

[ad_2]

Leave a reply