MSDH هشدار سلامتی را برای آبله میمون صادر می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) به همراه مراکز کنترل بیماری (CDC) هشدار بهداشتی برای ویروس آبله میمون صادر کردند.

از روز شنبه، 14 مه 2022، خوشه هایی از موارد آبله میمون در چندین کشور گزارش شده است که به طور معمول آبله میمون ندارند. موارد قبلی با سفر از نیجریه همراه بوده است. با این حال، بیشتر موارد اخیر خطرات مواجهه مستقیم مرتبط با سفر را ندارند.

یکی از ساکنان ماساچوست روز سه شنبه، 17 مه، با علائم احتمالی آبله میمون مراجعه کرد. CDC تایید کرد که این فرد در روز چهارشنبه، 18 مه آلوده شده است. رهبران CDC گفتند که این فرد ایزوله شده است و تهدیدی برای مردم نیست.

تا روز جمعه، 20 می، هیچ مورد تایید شده ای در می سی سی پی وجود نداشته است.

هشدار سلامتی صادر شد تا از پزشکان خواسته شود نسبت به بثورات مشخصه مرتبط با آبله میمون هوشیار باشند.

آبله میمون یک عفونت مشترک بین انسان و دام است که در چندین کشور آفریقای مرکزی و غربی بومی است. مخزن حیوانات وحشی ناشناخته است. بثورات همراه با آبله میمون دارای ضایعات سفت، به خوبی محدود، عمیق و ناف است.

رهبران CDC معتقدند در حال حاضر خطر برای عموم کم است. افرادی که ممکن است علائم آبله میمون را داشته باشند باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای ارزیابی خطر تماس بگیرند. این شامل هر کسی می شود که (1) به کشورهایی سفر کرده است که موارد آبله میمون در آنها گزارش شده است (2) تماس با فردی را گزارش می دهد که دارای بثورات مشابه است یا تشخیص آبله موکی تایید شده یا مشکوک را دریافت کرده است یا (3) مردی است که نزدیک یا مبتلا بوده است. تماس صمیمی و صمیمی با مردان دیگر در ماه گذشته، از جمله از طریق یک وب سایت، برنامه آنلاین، یا در یک بار یا مهمانی.

هشدار سلامت کامل را اینجا بخوانید.

[ad_2]