JSU به دنبال بودجه فدرال برای مطالعه سیستم آب است، اما ایالت می گوید این “ضمانتی نیست”

[ad_1]

دانشگاه ایالتی جکسون می‌خواهد از بودجه کمک‌رسانی به بیماری همه‌گیر فدرال برای مطالعه تعمیرات اساسی سیستم آب و فاضلاب دانشگاه استفاده کند، سرمایه‌گذاری که به گفته مقامات برای حفظ سلامت و ایمنی ضروری است زیرا اضطراری آب شهر شروع ترم پاییز را تمدید کرده است.

اما وزارت امور مالی و اداری – آژانس دولتی که وظیفه نظارت بر بودجه 25 میلیون دلاری قانون طرح نجات آمریکا را به سیستم دانشگاه دولتی می سی سی پی اختصاص داده است – هنوز نمی تواند بگوید که آیا پیشنهاد JSU را تامین می کند یا خیر. 

در اوایل سال جاری، DFA از هر هشت دانشگاه دولتی دعوت کرد تا پیشنهاداتی را ارائه دهند که نشان دهنده سرمایه گذاری های لازم در زیرساخت های آب آشامیدنی، فاضلاب و آب طوفان باشد. این بخش اکنون در حال ارزیابی پروژه ها برای انطباق است.

سخنگوی مارسی اسکاگینز گفت: “من فکر می کنم می توان با اطمینان گفت که هدف این است که همه چیزی به دست آورند، اما مطمئناً این تضمینی نیست.”

JSU می گوید که یک سیستم آب جدید بسیار حیاتی است، اگر DFA پیشنهاد آن را تأیید نکند، به دنبال بودجه ایالتی و فدرال دیگر خواهد بود.

رئیس جمهور توماس هادسون روز سه شنبه در یک سالن مجازی شهر پس از یک سوال در مورد سیستم آب JSU به دانشجویان گفت: “این چیزی است که ما فعالانه تلاش خواهیم کرد انجام دهیم.” ما در طول سال‌ها با قانونگذاران ایالتی کار کرده‌ایم تا بودجه لازم برای انجام این نوع پروژه را به دست آوریم. مرحله اول انجام یک مطالعه است … این روند خیلی زود آغاز خواهد شد.

به نظر می رسد این مطالعه از سوی مؤسسات آموزش عالی نیز پشتیبانی می شود. سخنگوی کارون بلانتون در ایمیلی نوشت که IHL فکر می کند این مطالعه تحت پارامترهای این هزینه فدرال قرار می گیرد و پیش بینی می کند تا تابستان 2023 تکمیل شود.

بلانتون نوشت: “DFA تعیین خواهد کرد که آیا می توان از بودجه ARPA برای این منظور استفاده کرد یا خیر.” بلانتون نوشت.

در ماه مه، DFA نامه‌ای به IHL ارسال کرد که در آن بودجه اولیه ARPA که هر یک از هشت دانشگاه می‌توانند برای پروژه‌هایی که توسط اداره ساختمان‌ها، زمین‌ها و مدیریت املاک و مستغلات نظارت می‌شوند دریافت کنند، ارسال کرد. در این نامه از هر دانشگاه خواسته شده بود تا پیشنهاداتی را ارائه دهد که محدوده، اولویت شرکت مهندسی و هر گونه بودجه اضافی را که مدارس ارائه می‌کنند، ارائه دهد.

وجوه ARPA باید تا پایان سال 2024 تعهد شود و قبل از پایان سال 2026 هزینه شود.

تخصیص اولیه JSU، در هر نامه، حدود 2.2 میلیون دلار بود، اما چهار پروژه ای که دانشگاه به دنبال بودجه برای آنها بود، مجموعاً 5 میلیون دلار بود. پیشنهاد JSU می گوید که هر چهار این طرح ها “باید بدون در نظر گرفتن بودجه توسط ARPA تکمیل شوند.”

پروژه های پیشنهادی JSU و میزان بودجه درخواستی ARPA به ترتیب اولویت عبارتند از:

  • ارزیابی خط آب و فاضلاب (500000 دلار)
  • تهیه طرحی برای جابجایی سیستم آب آشامیدنی دانشگاه از شهر (250000 دلار)
  • تعمیر و بزرگ کردن لوله های آب طوفان (2.3 میلیون دلار)
  • ساخت سیستم تصفیه آب (2 میلیون دلار)

نصب یک سیستم تصفیه آب بیش از 2 میلیون دلار هزینه خواهد داشت، اما این پیشنهاد می گوید که “بدون یک سیستم فیلتراسیون کافی، JSU همچنان از هشدارهای زیست محیطی و بهداشتی، هشدارهای آب جوش و شرایط اضطراری بودجه غیرمنتظره رنج می برد که بر توانایی تامین کافی تاثیر می گذارد. نگهداری.”

اینها خطراتی است که JSU بودجه ARPA را برای این پروژه ها دریافت نمی کند، همانطور که دانشگاه آن را می بیند: “اگر این پروژه ادامه پیدا نکند، JSU همچنان از خرابی های غیرمنتظره خطوط آب و فاضلاب رنج می برد، بدون اینکه توانایی ایجاد راه حل های مبتنی بر داده ها برای ایجاد موثر راه حل های کوتاه مدت و بلندمدت را نداشته باشد.”

این پیشنهاد همچنین می‌گوید که اگر دانشگاه قادر به تأمین بودجه برای یک سیستم آب آشامیدنی جدا شده نباشد، «تخلیه بیش از دو هزار دانشجو و همچنین اساتید و کارکنان» و همچنین «از بین رفتن سیستم‌های حفاظت در برابر آتش‌سوزی» نقطه ضعف آن خواهد بود. “”

چهار بخش این پیشنهاد، نگاهی سطح بالا به وضعیت سیستم آب در JSU نشان می دهد.

دانشگاه هزینه آب شهری را برای پشتیبانی از گرمایش، سرمایش، آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی در پردیس تاریخی، که در یکی از اولین جوامع توسعه یافته در جکسون، محله ای در غرب مرکز شهر، قرار دارد، پرداخت می کند.

خطوط آبی که JSU را تغذیه می کنند از قدیمی ترین خطوط در شهر هستند – بیش از 100 سال قدمت دارند.

این پیشنهاد می‌گوید: «یکی دیگر از جنبه‌های این خطوط آب قدیمی، موادی است که از آن ساخته شده‌اند. برخی از این مواد، که شامل چدن و ​​سرب می شود، بسیار شکننده، شکننده و سمی شده اند.

در هنگام طوفان های شدید، آب به دلیل ظرفیت ناکافی خطوط آب طوفان پردیس، زمین را فرسایش می دهد و به داخل ساختمان ها نفوذ می کند.

در این گزارش آمده است: “بهبود در این زمینه باعث صرفه جویی در هزینه های تعمیرات سازه هایمان خواهد شد.”

هدف از ارزیابی خط آب و فاضلاب ایجاد “یک طرح سرمایه جامع” است تا JSU بتواند درک کند که چه جنبه هایی از زیرساخت های آب در محوطه دانشگاه نیاز به تعمیر، جایگزینی یا ارتقاء دارند. این پیشنهاد می‌گوید که این به دانشگاه کمک می‌کند تا “هر گونه نگرانی بالقوه” مربوط به خراب شدن خطوط آب، سیستم‌های کنترل غیرقابل اعتماد یا سرب موجود در آب آشامیدنی دانشگاه را برطرف کند.

این پیشنهاد می‌گوید که ناپایداری خطوط آب در محوطه دانشگاه به پشتیبان‌گیری آب و فاضلاب که باعث ایجاد بو و شرایط ناایمن می‌شود، کمک می‌کند و اشاره می‌کند که یک خط فاضلاب در خیابان لینچ اخیراً فروریخته است.

در طول جلسه قانونگذاری، IHL بیش از 17 میلیون دلار بودجه برای پروژه های مرتبط با آب در محوطه دانشگاه JSU درخواست کرد، اما قانونگذار این درخواست ها را برآورده نکرد. بسیاری از آن درخواست‌های اولیه مشابه درخواست‌هایی هستند که JSU در پیشنهاد خود به DFA گنجانده است، طبق درخواست بودجه IHL که به می‌سی‌سی‌پی امروز ارائه شده است، اما برخی دیگر فوری‌تر و گران‌تر بودند، مانند ۲ میلیون دلار برای نصب کنتورهای آب.

لایحه ای که جلسه گذشته توسط نماینده پیشنهاد شد. آنجلا کاکرهام، استقلالی از ماگنولیا، به دنبال 8 میلیون دلار برای JSU برای هزینه های مرتبط با ساخت یک سیستم آب جداگانه بود. در کمیته مرد.

مشکلات آب این شهر در سال 2010 در JSU دارای دوره هایی کم یا بدون فشار آب است.

هادسون در تالار شهر روز سه شنبه از دانشجویان خواست که صبور باشند زیرا دانشگاه به دنبال بودجه ایالتی و فدرال برای سیستم آب جدید است.

او گفت: «این اتفاقات زمان می برد تا اتفاق بیفتد.

یکی از دانشجویان پرسید که آیا طرح ساخت یک سیستم آب جدید بر شهریه تأثیر می گذارد؟ هادسون پاسخ داد که «خیلی زود است که بگوییم» تأثیر مالی یک سیستم جدید آب یا بحران آب.

هادسون افزود که در حالی که سیستم آب فعلی دانشگاه “هزینه دارد”، زیرا JSU هزینه آب را به شهر پرداخت می کند، دانشجویان هزینه سیستم آب جدید را به شکل شهریه بالاتر متحمل نمی شوند.

او گفت: «منابعی وجود دارد که می تواند به ما در انجام چنین پروژه عظیمی کمک کند. ما به دنبال این نیستیم که این هزینه ها را بر دوش دانشجویان خود بگذاریم.»

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply