Gen V: نسل مصرف کننده قدرتمندی که تعداد کمی از آنها صحبت می کنند

[ad_1]

هر چند دهه، یک نسل مصرف کننده جدید در مرکز توجه قرار می گیرد – در حالی که مخاطبان بازاریابان و استراتژیست های برند هر اقدام و واکنش آنها را تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل می کنند. زمانی که من تقریباً دو دهه پیش به عنوان یک بازاریاب شروع کردم، نسل من – Millennials – در کانون توجه قرار گرفت.

هزاره‌ها به دلیل برهم زدن هنجارهای بازاریابی طولانی مدت و تغییر استراتژی‌های تعامل موفق در سرشان مورد توصیه قرار گرفتند. برندهایی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند به این نسل جدید از مصرف‌کنندگان پاسخ دهند، در حالی که دیگران تحت فشار برای تکامل رشد کردند، سقوط کردند. برندگان آشکار کسانی بودند که با ارائه محصولات و خدمات جدید و نوآورانه تغییرات را پذیرفتند و در نهایت برندها را به موفقیت رساندند.

امروزه برندها که تنها با پذیرش (یا رد) یک نسل منحصر به فرد تغذیه می شوند، با یک چهارراه مشابه روبرو هستند. نسل جدید در حال آماده شدن برای گرفتن چماق به عنوان یکی از بزرگترین و تأثیرگذارترین گروه های مصرف کننده در جهان است – نسل Z. در حال حاضر 40 درصد از کل هزینه های مصرف کننده جهانی (که قدرت خرید تقریباً 143 میلیارد دلار است) را تشکیل می دهد. Z مخاطب اصلی برندهایی بوده است که برای آینده خود برنامه ریزی می کنند.

با توجه به اینکه بسیاری از کسب‌وکارها از انتظارات از دست رفته هزاره رنج می‌برند (RIP Blockbuster، MySpace و بسیاری موارد دیگر)، قابل درک است که اکثر بازاریابان و استراتژیست‌های برند مشتاق هستند تا زودتر از زودتر از منحنی درگیر شدن با Gen Z جلو بیفتند.

اما اینجا چیزی است که باید در مورد آن فکر کنید – اگر این همه توجه جدید به Gen-Z نابجا باشد، چه؟ اگر صرفاً ارائه خدمات به Gen Z گروه مصرف کننده به مراتب بزرگتر، قدرتمندتر و در عین حال اغلب نادیده گرفته شده را بیگانه کند، چه؟

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، فکر می کنم وقت آن رسیده است که درباره Gen V بشنوید.

ژنرال V کیست؟ و چرا اهمیت دارند؟

Gen V، که به عنوان نسل بصری شناخته می شود، یک دسته مصرف کننده است که بخش متقاطع منحصر به فردی از نسل جوان Xers، هزاره ها، و اعضای مسن تر Gen Z (افرادی که بین سال های 1978 تا 2008 متولد شده اند) را گرد هم می آورد و همه آنها با هم متحد شده اند. یک نیروی محرک: ارتباط بصری.

ارتباط بصری عمل بازنمایی گرافیکی اطلاعات برای خلق معنا و مفهوم است. این به عناصر بصری سفارشی متکی است تا معنا را به جلو منتقل کند و در عین حال از متن کمتری برای درک بیشتر استفاده کند.

در حالی که ارتباطات بصری ممکن است برای نسل های قدیمی تر مورد توجه نبوده باشد، ژنرال V نمی تواند یک روز (به جرأت می توانم بگویم یک ساعت بیداری؟)، بدون آن.

موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • Gen V به طور متوسط ​​2.7 ساعت در روز را صرف پیمایش بین برنامه های تلفن هوشمند خود می کند.
  • 91 درصد از این مخاطبان، محتوای بصری را به عنوان اشکال اولیه، ثانویه و ثالث ارائه اطلاعات از برندهایی که برای جلب توجه آنها رقابت می کنند، طلب می کنند.
  • 86 درصد از این مخاطبان ترجیح می دهند از طریق محتوای تصویری به جای محتوای متنی یاد بگیرند.
  • این مخاطبان به طور متوسط ​​تنها 20 درصد از مارک های متنی را که به آنها ارائه می شود می خوانند.
  • این نسل هر روز حداقل 10 میلیارد ایموجی ارسال می کند.
  • تنها در یک بازه زمانی چهار ساله، این نسل Giphy را ده برابر کرد و به انتشار روزانه 10 میلیارد GIF کمک مالی کرد.
  • این نسل به طور متوسط ​​روزانه 4 تا 7 ساعت را صرف تماشای آنلاین ویدیو می کند.
  • Gen V 89 درصد از کل کاربران TikTok را تشکیل می دهد.

اگر این آمار به شما چیزی می‌گوید، این است که نسل بصری فقط خود را با رسانه‌های بصری احاطه نمی‌کنند، بلکه از آن برای تقویت روابط خود و اطلاع‌رسانی ابراز وجود استفاده می‌کنند. بنابراین در حالی که بسیاری از بازاریابان شروع به تغییر تمرکز خود به Gen Z کرده‌اند، ممکن است فرصت بزرگ‌تری را از دست بدهند: استفاده از محتوای بصری با کیفیت بالا برای ارتباط با مخاطبان بسیار گسترده‌تر.

ژنرال V را در تعقیب ژنرال Z نادیده نگیرید

به عنوان یک سلب مسئولیت، این بدان معنا نیست که مشاغل باید Gen Z را به طور کامل نادیده بگیرند. در عوض، مهم است که تشخیص دهیم ژن Z متعلق به یک قبیله بسیار بزرگتر است که بیشتر از هر چیز دیگری تمایل به صحبت کردن و ارتباط بصری دارد. با استفاده از منافع مشترک ژنرال V، برندها می‌توانند به هدف خود در تعامل با ژن Z و در عین حال رشد بیشتر از بخش‌های فرعی مرتبط Gen X و Millennials دست یابند – و از مزایای هر دو بهره ببرند.

Visual Generation از این نظر منحصر به فرد است که هم مصرف کننده محتوا هستند و هم تولیدکننده محتوا. Gen-V به سادگی با استفاده از ابزارهای زیادی در دستان خود (تلفن های هوشمند با دوربین های شگفت انگیز، برنامه هایی برای ویرایش و تغییر رسانه ها، و مکان های آنلاین بی شمار برای نمایش محتوای خود و ایجاد دنبال کننده)، امروزه بیش از ۷۰ درصد محتوای تولید شده توسط کاربر را به صورت آنلاین تولید می کند.

این مشارکت گسترده در تولید محتوا عامل دیگری است که این نسل را از هر نسل دیگر متمایز می کند. برخلاف نسل های قدیمی، Gen V تلاش لازم برای ایجاد محتوای عالی را درک می کند. در نتیجه، آنها بسیار باهوش شده اند. برندهایی که برای جلب توجه خود رقابت می کنند باید محتوای بهتری تولید کنند از آنچه این نسل می تواند به تنهایی ایجاد کند. در واقع، بیشتر این نسل، محتوای برند را غیر معتبر می‌دانند و ۹۴ درصد از اولین برداشت خود از یک برند را بر اساس طراحی آن محتوا می‌دانند.

این بدان معناست که کسب‌وکارها هنگام تولید محتوا برای این مخاطبان باید بر کیفیت بر کمیت تمرکز کنند. آنها باید از قدرت ارتباط بصری استفاده کنند تا واقعاً ژنرال V را درگیر کنند، زیرا نمی توان با رهبری متن به این مکالمه بصری ملحق شد. در عوض، برندهایی که Gen V را می شناسند و به آنها رسیدگی می کنند، درآمدشان را به طور متوسط ​​49 درصد سریعتر از آنهایی که نمی شناسند رشد می کنند. نیازی به گفتن نیست، کسانی که نمی توانند در هنر ارتباط با Gen V تسلط پیدا کنند، به این زودی شانسی برای جلب نظر ژنرال Z نخواهند داشت.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]