EPA در حال آماده سازی طرحی برای کمک به تعمیر سیستم آب جکسون است

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – مایکل ریگان، مدیر آژانس حفاظت از محیط زیست، دوشنبه به پایتخت می سی سی پی بازگشت تا با مقامات جکسون درباره سیستم آب مشکل دار شهر دیدار کند.

در یک بیانیه خبری، دفتر شهردار Chokwe Antar Lumumba گفت که قصد دارد با وزارت دادگستری ایالات متحده و EPA برای کمک به جکسون با استناد به “نقض” تحت قانون آب آشامیدنی ایمن همکاری کند.

ریگان در جلسه ای با لومومبا و تاد کیم، دستیار دادستان کل ایالات متحده، گفت که دولت فدرال با این شهر همکاری خواهد کرد تا “به ساکنان جکسون کمک های طولانی مدت را ارائه دهد.”

«مردم جکسون، می سی سی پی، ده ها سال است که به آب سالم و قابل اطمینان دسترسی ندارند. پس از سال‌ها بی‌توجهی، سیستم آب جکسون سرانجام در تابستان امسال به نقطه شکست رسید و ده‌ها هزار نفر را برای هفته‌ها بدون آب لوله‌کشی باقی گذاشت.» ریگان گفت: «این شرایط در ایالات متحده آمریکا غیرقابل قبول است.»

ریگان گفت که می‌خواهد با مقامات شهری برای رسیدن به یک “توافق قضایی قابل اجرا” کار کند که تضمین کند جکسون می‌تواند سیستم آب خود را در آینده حفظ کند. یک سخنگوی وزارت دادگستری از مشخص کردن این که چنین توافقی چه چیزی می تواند داشته باشد، خودداری کرد. این سخنگوی به آسوشیتدپرس گفت، هدف از این جلسه بحث در مورد چگونگی محافظت دولت فدرال از سلامت عمومی در جکسون و رسیدگی به “مسائل دیرینه عدالت زیست محیطی” پیش روی شهر بود.

اکثر 150000 ساکن جکسون در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر پس از بارندگی شدید که مشکلات در تصفیه خانه اصلی شهر را تشدید کرد، آب لوله کشی را برای چند روز از دست دادند. EPA قبلاً در ژانویه اخطاریه ای صادر کرده بود که سیستم جکسون قانون فدرال آب آشامیدنی ایمن را نقض می کند. لومومبا گفت که هماهنگی با دولت فدرال نشان‌دهنده بهترین مسیر پیش روی این شهر برای تعمیر سیستم آبی است.

لومومبا در بیانیه خبری گفت: «ما معتقدیم ضروری است که با تیمی که صرفاً و صادقانه بر هدف تضمین آب آشامیدنی سالم و قابل اطمینان برای ساکنان جکسون متمرکز است، وارد توافق شویم.

در سپتامبر 15، فرماندار می سی سی پی تیت ریوز و اداره بهداشت ایالتی به مردم جکسون گفتند که دیگر لازم نیست آب را قبل از نوشیدن یا استفاده از آن برای مسواک زدن بجوشانند. اما اختلال در آب سالم در بخش‌هایی از شهر ادامه داشت.

دفتر لومومبا روز دوشنبه اعلامیه های جدیدی را برای آب جوش اعلام کرد که تقریباً 1000 اتصال آب در شهر را تحت تأثیر قرار می دهد. سخنگوی شهرداری گفت که یک پیمانکار به طور غیرعمدی یک خط آب را قطع کرد. این پس از چند نشت عمده آب در آخر هفته گذشته رخ داد. چندین منطقه تحت اخطار احتیاطی آب جوش قرار گرفتند، از جمله محله محله کالج Millsaps. کالج درخواست کمک های مالی برای کمک به ساخت منبع آب خود کرده است.

EPA گفت 300 اخطار آب جوش در دو سال گذشته در شهر صادر شده است که بیشتر آنها قبل از آخرین بحران آب آشامیدنی بوده است. ریگان گفت: «معلوم است که این جامعه به اندازه کافی رنج کشیده است.

در اوایل سپتامبر، ریگان به جکسون آمد تا با ساکنان و مقامات منتخب در مورد مشکلات آب ملاقات کند. او گفت که شهر باید «سهم عادلانه خود» از پول فدرال را برای تعمیر سیستم دریافت کند.

یکی از افراد آشنا به این قانون روز دوشنبه گفت، بسته بودجه ای که کنگره قرار است در این هفته در نظر بگیرد شامل کمک های بلایا برای جکسون می شود.

قبل از آخرین بحران آب، جکسون از اواخر ژوئیه به دلیل آب کدر که می‌توانست مردم را بیمار کند، تحت هشدار آب جوش قرار گرفته بود. آزمایشات وزارت بهداشت دولتی در سال 2015 سطوح سرب بالاتر از حد قابل قبول را در برخی از نمونه های آب نشان داد.

یک ناظر مستقل در آژانس حفاظت از محیط زیست در ماه سپتامبر گفت که برای بررسی سیستم آب مشکل دار جکسون آورده شده است.

در ماه سپتامبر، چهار نفر از ساکنان جکسون یک شکایت دسته جمعی در دادگاه منطقه فدرال علیه شهر، لومومبا و سلف بلافصل او، سه مدیر سابق خدمات عمومی، یک شرکت مهندسی و یک شرکت تجاری که قرارداد شهری برای تعویض کنتورهای آب داشتند، تنظیم کردند. این شکایت به دنبال آن است که جکسون را مجبور به اصلاحات خاص، از جمله برداشتن یا تعمیر لوله‌ها و تجهیزات آلوده به سرب کند.

ریگان گفت که EPA مسئولیت حفاظت از سلامت ساکنان جکسون را دارد.

ریگان گفت: «مردم جکسون، مانند همه مردم این کشور، مستحق دسترسی به آب تمیز و سالم هستند. “آنها همچنین سزاوار بیش از کلمات هستند – آنها به عمل نیاز دارند.”

___

متیو دالی، نویسنده آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت. مایکل گلدبرگ یکی از اعضای سپاه آسوشیتدپرس/گزارش برای ابتکار اخبار ایالتی آمریکا است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند. او را در توییتر در twitter.com/mikergoldberg دنبال کنید.[ad_2]

Leave a reply