CDC 3 مورد آبله میمون را در می سی سی پی تایید کرد

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) سه مورد ابتلا به آبله میمون در می سی سی پی را تا روز جمعه 29 ژوئیه تایید کرد.

رهبران وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) اولین مورد در این ایالت را در روز دوشنبه، 25 ژوئیه تایید کردند. CDC در حال حاضر اطلاعاتی در مورد موارد آبله میمون بر اساس شهرستان ارائه نمی کند.

در مجموع 5189 مورد آبله میمون در ایالات متحده تایید شده است. نیویورک با 1345 مورد بیشترین موارد تایید شده را دارد. مونتانا و وایومینگ تنها دو ایالت هستند که هیچ مورد تایید شده ای ندارند.

در ماه جولای، سازمان جهانی بهداشت (WHO) آبله میمون را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد.

آبله میمون، که از نظر بالینی به عنوان ارتوپاکس شناخته می شود، یک بیماری مربوط به آبله یا واریولا است، اگرچه آبله میمون معمولاً شدت کمتری دارد.

کارشناسان بهداشت می گویند که انتقال می تواند با تماس نزدیک پوست به پوست – بوسیدن، نوازش کردن یا رابطه جنسی – با فرد آلوده اتفاق بیفتد. انتقال همچنین می تواند با دست زدن به لباس یا ملحفه، ملافه یا حوله فرد مبتلا یا استنشاق قطرات تنفسی در طول تماس نزدیک طولانی مدت با فرد آلوده رخ دهد.

علائم ممکن است با تب، تورم غدد لنفاوی، سردرد و دردهای عضلانی شروع شود و به دنبال آن بثورات پوستی که به صورت صاف شروع شده و سپس به جوش‌ها، یا تاول‌ها و زخم‌ها در صورت، بدن و قسمت‌های خصوصی (اعضای جنسی) می‌رسد. بثورات می تواند خارش و دردناک باشد. می تواند با عفونت های مقاربتی مانند سیفلیس و تبخال یا آبله مرغان اشتباه گرفته شود.

این بیماری معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد.

ارائه دهندگان پزشکی تشویق می شوند که عفونت آبله میمون را در نظر بگیرند و هنگام ارزیابی بیماران مبتلا به بثورات، به MSDH اطلاع دهند، به خصوص اگر عوامل خطر شناخته شده وجود داشته باشد.

می توانید نقشه موارد تایید شده آبله میمون را بر اساس ایالت در وب سایت CDC مشاهده کنید.

[ad_2]

Leave a reply