CDC 17 مورد آبله میمون را در می سی سی پی تایید کرده است

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تا روز چهارشنبه 17 اوت 17 مورد آبله میمون در می سی سی پی را تایید کرد.

رهبران وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) اولین مورد در این ایالت را در روز دوشنبه، 25 ژوئیه تایید کردند. CDC در حال حاضر اطلاعاتی در مورد موارد آبله میمون بر اساس شهرستان ارائه نمی کند.

در مجموع 13517 مورد آبله میمون در ایالات متحده تایید شده است.

در ماه جولای، سازمان جهانی بهداشت (WHO) آبله میمون را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد. در 4 آگوست، دولت بایدن آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد.

آبله میمون که از نظر بالینی به عنوان ارتوپاکس شناخته می شود، یک بیماری مربوط به آبله یا واریولا است، اگرچه آبله میمون معمولاً شدت کمتری دارد.

کارشناسان بهداشت می گویند که انتقال می تواند با تماس نزدیک پوست به پوست – بوسیدن، در آغوش گرفتن یا رابطه جنسی – با فرد آلوده رخ دهد. انتقال همچنین می تواند با دست زدن به لباس یا ملحفه، ملافه یا حوله فرد مبتلا یا استنشاق قطرات تنفسی در طول تماس نزدیک طولانی مدت با فرد آلوده رخ دهد.

علائم ممکن است با تب، تورم غدد لنفاوی، سردرد و دردهای عضلانی شروع شود و به دنبال آن بثورات پوستی که به صورت صاف شروع شده و سپس به جوش‌ها، یا تاول‌ها و زخم‌های روی صورت، بدن و اندام‌های جنسی (اعضای جنسی) می‌رسد. بثورات می تواند خارش دار و دردناک باشد. می تواند با عفونت های مقاربتی مانند سیفلیس و تبخال یا آبله مرغان اشتباه گرفته شود.

این بیماری معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد.

ارائه دهندگان پزشکی تشویق می شوند که عفونت آبله میمون را در نظر بگیرند و هنگام ارزیابی بیماران مبتلا به بثورات، به MSDH اطلاع دهند، به خصوص اگر عوامل خطر شناخته شده وجود داشته باشد.

می توانید نقشه موارد تایید شده آبله میمون را بر اساس ایالت در وب سایت CDC مشاهده کنید.

[ad_2]

Leave a reply