CDC می‌گوید شیوع بیماری مرتبط با قطره‌های چشمی 68 نفر را مبتلا، 8 نفر را نابینا، 3 نفر را مرده است.

[ad_1]

(WFLA) – مقامات ایالات متحده دو مورد مرگ و میر دیگر و موارد اضافی از دست دادن بینایی را در ارتباط با قطره های چشمی آلوده به باکتری های مقاوم به دارو گزارش کرده اند.

بر اساس آخرین به روز رسانی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این بیماری 68 نفر را در 16 ایالت مبتلا کرده است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها روز سه‌شنبه اعلام کرد که این باکتری در مجموع باعث مرگ سه نفر و ۸ مورد از دست دادن بینایی شده است. این در حالی است که در ماه گذشته یک مورد مرگ و پنج مورد از دست دادن دائمی بینایی گزارش شده بود.

CDC گفت که چهار نفر به دلیل عفونت ها برای برداشتن کره چشم تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

CDC گفت که در حال بررسی شیوع یک سویه شدیداً مقاوم به دارو از سودوموناس آئروژینوزا است. مقامات بهداشتی گفتند که این لکه که VIM-GES-CRPA نام دارد، هرگز قبل از شیوع در ایالات متحده گزارش نشده بود.

CDC گفت: “بیشتر بیماران از اشک مصنوعی استفاده می کنند.” “بیماران بیش از 10 مارک مختلف اشک مصنوعی را گزارش کردند و برخی از بیماران از چندین مارک استفاده کردند. EzriCare Artificial Tears، یک محصول بدون مواد نگهدارنده بدون نسخه و بسته بندی شده در بطری های چند دوز، رایج ترین نام تجاری گزارش شده است.

قطره‌های چشمی EzriCare و Delsam Phama در ماه فوریه فراخوان شدند و مقامات بهداشتی همچنان در حال بررسی عفونت‌ها هستند.

CDC گفت که هنوز در حال آزمایش بطری های باز نشده است تا ببیند آیا آنها در طول تولید آلوده شده اند یا خیر.

CDC و سازمان غذا و دارو توصیه می کنند که پزشکان و بیماران استفاده از محصولات اشک مصنوعی EzriCare یا Delsam Pharma را متوقف کنند.

به گفته مقامات بهداشتی، کسانی که از اشک مصنوعی EzriCare یا Delsam Pharma استفاده کرده اند و علائم یا نشانه های عفونت چشم را دارند، باید فورا به پزشک مراجعه کنند.

با توجه به CDC، علائم عفونت چشم می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • ترشحات زرد، سبز یا شفاف از چشم
  • درد یا ناراحتی چشم
  • قرمزی چشم یا پلک
  • احساس چیزی در چشم (احساس بدن خارجی)
  • افزایش حساسیت به نور
  • تاری دید

CDC گفت: “در حال حاضر هیچ توصیه ای برای آزمایش بیمارانی که از این محصول استفاده کرده اند و هیچ علامت یا نشانه ای از عفونت را تجربه نمی کنند، وجود ندارد.”

قطره های فراخوان شده توسط Global Pharma Healthcare در هند تولید شده است، جایی که باکتری – Pseudomonas aeruginosa – معمولاً با شیوع بیماری در بیمارستان ها مرتبط است. می تواند از طریق دست های آلوده یا تجهیزات پزشکی منتقل شود.

FDA اخیراً به دلیل نگرانی از استریل نبودن دو نوع دیگر از قطره های چشمی فارمدیکا و آپوتکس، اطلاعیه های فراخوانی صادر کرده است. قطره ها با شیوع VIM-GES-CRPA مرتبط نیستند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

Leave a reply