AG شکایت مربوط به بودجه عمومی را به مدارس خصوصی تجدید نظر خواهد کرد

[ad_1]

بر اساس اسناد جدید ارائه شده در روز سه شنبه، دفتر دادستان کل لین فیچ در حال اعتراض به تصمیم اخیر دادگاه است که اعطای پول فدرال به مدارس خصوصی را خلاف قانون اساسی اعلام کرده است.

قانونگذار در پایان جلسه 2022 در اوایل آوریل 10 میلیون دلار به مدارس خصوصی داد، اقدامی که برخی از مدافعان و قانونگذاران را ناامید کرد. این بودجه از قانون طرح نجات آمریکا (ARPA) تامین می‌شود که به مجلس قانونگذاری می‌سی‌سی‌پی 1.8 میلیارد دلار برای مقابله با بیماری همه‌گیر، خدمات دولتی و بهبود زیرساخت‌های آب، فاضلاب و پهنای باند اختصاص داد.

شعبه می سی سی پی اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU)، دموکراسی فوروارد، و مرکز عدالت می سی سی پی شکایتی را در اعتراض به این تخصیص از طرف والدین برای مدارس دولتی، یک سازمان غیرانتفاعی ملی مستقر در جکسون، ارائه کردند.

این تصمیم که ماه گذشته یک قاضی شهرستان هیندز صادر کرد، نشان داد که این تخصیص ناقض بخش 208 قانون اساسی می سی سی پی است که اعطای هرگونه بودجه عمومی به مدارس خصوصی را ممنوع می کند.

وکلای ایالتی استدلال کردند که چون قوه مقننه این پول را به وزارت مالیه و اداری اختصاص داد تا به جای مستقیماً به مدارس خصوصی، به وزارت مالی و اداری برنامه کمک مالی را اجرا کند، این قوانین قانون اساسی ایالت را نقض نمی کند.

تصمیم قاضی دادگاه ریاست کانتی هیندز، کریستال وایز مارتین، این استدلال را سرزنش می کند و اشاره می کند که ممنوعیت تخصیص پول عمومی به مدارس خصوصی به هیچ نهاد دولتی خاص محدود نمی شود.

در این فرمان آمده است: «دولت نمی‌تواند صرفاً با تفویض اختیار برای پرداخت وجوه اختصاصی به یک سازمان اجرایی از پیروی از قانون اساسی ما جلوگیری کند».

ویل باردول، وکیل مدافع دموکراسی فوروارد، گفت که از درخواست تجدیدنظر تعجب نکرده است.

باردول گفت: «تصمیم قاضی مارتین کامل و مستدل است. ما از دفاع از این تصمیم در دادگاه عالی احساس راحتی می کنیم.»

قاضی به طور جداگانه تلاش انجمن مدارس مستقل Midsouth (MAIS) را برای مداخله در این دعوی رد کرد. از آنجایی که مدارس خصوصی برای واجد شرایط بودن برای دریافت این پول باید عضو MAIS می شدند، این گروه به دنبال این بود که به منظور دفاع از منافع مدارس عضو خود، اما هم دولت و هم وکلای والدین برای مدارس دولتی، طرف دعوا شوند. گفت که MAIS مسائل حقوقی جدیدی را معرفی می کند که به این پرونده مربوط نمی شود.

MAIS همچنین درخواست تجدیدنظر داد و هم رد تلاش خود برای مداخله و هم تصمیم کلی را به چالش کشید.

دفتر دادستان کل قصد آنها برای تجدید نظر در می سی سی پی امروز را تأیید کرد. اکنون دیوان عالی این پرونده را بررسی کرده و تصمیمات بیشتری را اتخاذ خواهد کرد.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply