8 سوال کلیدی در مصاحبه شغلی که باید از کارکنان از راه دور بپرسید

[ad_1]

این بیماری همه گیر باعث شد کجا، چه زمانی و چگونه کار کنیم. در طول دو سال گذشته، کارفرمایان روش‌های جدید و انعطاف‌پذیر کار را آزمایش کرده‌اند و بسیاری از آنها به محل کار دائمی از راه دور رفته‌اند.

هنگامی که کار از راه دور به درستی انجام شود، می‌تواند مزایای زیادی را برای یک شرکت و کارکنان آن به همراه داشته باشد، مانند کاهش گردش مالی، تعادل بهتر بین کار و زندگی و افزایش عملکرد.

در واقع، نظرسنجی FlexJobs نشان داد که 51 درصد از پاسخ دهندگان بازدهی بیشتری در کار در خانه داشتند و 95 درصد گفتند که بهره وری آنها یکسان یا بالاتر بوده است.

در همان زمان، کار از راه دور خود را به عنوان یک گزینه شغلی ضروری در میان جویندگان کار امروزی تثبیت کرده است. در یک بازار کار که قبلاً رقابتی بود، FlexJobs دریافت که 58 درصد از مردم اکنون می خواهند تمام وقت از راه دور کار کنند.

هشت سوال مصاحبه برای شناسایی استعدادهای برتر از راه دور

اما حتی با داشتن مهارت‌ها و تجربیات مناسب، هر داوطلبی نمی‌تواند از خانه کار کند. در دنیای کار به طور فزاینده ای دور، برای مدیران استخدام ضروری است که بدانند کدام سؤالات مصاحبه را بپرسند و چگونه تشخیص دهند که آیا متقاضی برای یک نقش از راه دور مناسب است یا خیر.

در اینجا هشت مورد از بهترین سوالات مصاحبه برای شناسایی کارکنان عالی از راه دور وجود دارد که از لیست طولانی‌تری از سوالات وبلاگ اخیر FlexJobs استخراج شده‌اند.

1. آیا تا به حال از راه دور کار کرده اید؟ اگر چنین است، برخی از چالش هایی که با آن روبرو بودید چه بوده است؟

درک انگیزه افراد برای جستجوی کار از راه دور بسیار مهم است، زیرا برخی از کاندیداها واقعیت کار از خانه را درک نمی کنند. اگر پاسخ «هرگز» است، با «چرا می‌خواهید از راه دور کار کنید؟» را دنبال کنید. آنها باید بدانند که چالش های کار از راه دور چیست و استراتژی هایی برای مقابله با آنها داشته باشند.

2. ترجیح می دهید کجا کار کنید؟

نداشتن “دفتر خانگی” نباید کسی را از کار محروم کند، اما درک اینکه چگونه و کجا یک متقاضی بهترین کار را انجام می دهد می تواند به شما کمک کند تا او را به عنوان یک کارمند بالقوه درک کنید. اگر قبلاً از خانه کار می‌کنند، در مورد تنظیمات دفتر خانه‌شان بپرسید. آیا آنها همه چیزهایی را دارند که یک کارگر از راه دور برای بهره وری لازم است؟ آیا جایی است که نسبتاً عاری از حواس پرتی باشد؟ از نحوه تنظیم دفتر خانه بپرسید و در صورت امکان، یک مصاحبه ویدیویی انجام دهید و نامزد را تشویق کنید تا از آن دفتر خانه شرکت کند.

3. چگونه می خواهید با یک تیم از راه دور ارتباط برقرار کنید؟

کارمندان از راه دور باید با استفاده از طیف گسترده ای از پلتفرم ها راحت باشند. بپرسید که کاندید چگونه با تیم ارتباط برقرار می کند و چقدر راحت از بسترهای ارتباطی مختلف استفاده می کند. این به شما کمک می کند تا نحوه ارتباط و همکاری آنها با تیم خود را بهتر درک کنید.

4. چگونه روی وظایف خود متمرکز می شوید؟

با شروع با این سوال گسترده، می‌توانید به پیگیری‌های بیشتر از راه دور بپردازید. به عنوان مثال، اگر نامزد می گوید: “من از هدفون های حذف نویز برای جلوگیری از همکاران پر سر و صدا استفاده می کنم”، می توانید بپرسید: “آیا هنگام کار از راه دور با همان حواس پرتی روبرو خواهید شد؟ آیا فکر می کنید همان استراتژی کارساز خواهد بود، یا آیا باید کاری متفاوت انجام دهید؟”

5. در مورد کار در دفتر چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید؟

اگر نامزدی می‌گوید که عاشق فرصت‌های تیم‌سازی شرکت است، یا فعالیت مورد علاقه‌اش سبد قهوه ساعت 10 صبح است، ببینید چرا به کار از راه دور علاقه‌مند است. این می تواند به این معنی باشد که آنها هرگز به عدم اجتماعی شدن چهره به چهره فکر نکرده اند و ممکن است متوجه شوند که کار از راه دور برای آنها مناسب نیست.

6. چالش برانگیزترین پروژه ای که طراحی و اجرا کرده اید چیست؟

کار از راه دور مستلزم آن است که کارمندان دارای انگیزه بالایی باشند. بدون یک مدیر در نزدیکی، برای افراد آسان است که حواسشان پرت شود یا انگیزه خود را از دست بدهند. پاسخ به انگیزه و توانایی کاندید برای انجام کار در زمانی که هیچ کس به او انگیزه نمی دهد – به جز خودشان – صحبت می کند.

7. در مورد ریسکی که پذیرفتید و شکست خوردید بگویید. چه یاد می گیرید؟

درخواست مثال، بینشی در مورد نحوه عملکرد کاندید به دست می دهد. آیا آنها فقط یک راه برای انجام کارها دارند؟ آیا آنها از اشتباهات خود یاد می گیرند و رشد می کنند؟ آیا آنها حاضرند اعتراف کنند که اشتباه کرده اند؟ این پاسخ ها به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا واقعاً انعطاف پذیر هستند و می توانند به خوبی با تیم موجود هماهنگ شوند یا خیر.

8. چگونه از محل کار خود را خاموش می کنید؟

از متقاضیان بپرسید که چگونه برنامه ریزی می کنند تا روزهای خود را مدیریت کنند، استراحت های مناسبی داشته باشند و در زمان ترک کار دست از کار بکشند. درک اینکه چگونه آنها از حالت کار خارج می شوند به شما کمک می کند تا بهتر بفهمید که آنها چگونه این کار را در هنگام کار انجام می دهند.

به یاد داشته باشید که جستجوی نامزدی که بتواند این کار را انجام دهد کافی نیست. برای ایجاد یک تیم قوی و موفق از راه دور، باید نامزدهایی را شناسایی کنید که می توانند کار را انجام دهند و از راه دور آن را به خوبی انجام دهند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]