7 کشته در کالیفرنیا برای سومین قتل جمعی در 8 روز گذشته

[ad_1]

HALF MOON BAY، کالیفرنیا (AP) – هفت نفر در دو تیراندازی مرتبط روز دوشنبه در مشاغل کشاورزی در یک جامعه شمالی کالیفرنیا کشته شدند که سومین کشتار دسته جمعی در این ایالت در هشت روز است، از جمله حمله به یک سالن رقص که در آن 11 نفر در جشن های سال نو قمری کشته شدند.

کریستینا کورپوس، کلانتر شهرستان سن متئو، گفت که افسران یک مظنون تیراندازی روز دوشنبه، چونلی ژائو 67 ساله را پس از اینکه او را در ماشینش در پارکینگ پست یک کلانتری پیدا کردند، دستگیر کردند.

کلانتر گفت که چهار نفر کشته شدند و نفر پنجم مجروح بر اثر شلیک گلوله در مزرعه ای یافت شدند و افسران سه نفر دیگر را در مکان دیگری در چند مایل دورتر کشته شدند. کورپوس گفت که مقامات معتقدند ژائو کارگر یکی از تاسیسات است و قربانیان نیز کارگران بودند. کورپوس گفت که مقامات انگیزه ای برای تیراندازی مشخص نکرده اند.

سال جدید یک رشته تکان دهنده از کشتارهای دسته جمعی در ایالات متحده به ارمغان آورد – شش مورد در کمتر از سه هفته، که عامل مرگ 39 نفر است. سه مورد از ژانویه در کالیفرنیا رخ داده است. بر اساس پایگاه داده ای که توسط آسوشیتدپرس، یو اس ای تودی و دانشگاه نورث ایسترن گردآوری شده است، ۱۶. این پایگاه داده هر قتل جمعی را که از سال 2006 در ایالات متحده انجام شده است – به عنوان چهار کشته بدون احتساب مجرم تعریف می شود.

این قتل ها در حومه خلیج هاف مون، شهری در 30 مایلی (48 کیلومتری) جنوب سانفرانسیسکو رخ داد.

خواکین خیمنز، معاون شهردار Half Moon Bay گفت که قربانیان شامل کارگران چینی و لاتین تبار هستند. او گفت که برخی از کارگران در یک مرکز در محل زندگی می کردند و کودکان ممکن است شاهد تیراندازی بوده باشند. هنوز مشخص نیست که این دو مکان چگونه به هم متصل شده اند.

کلانتری اولین بار گزارش هایی مبنی بر تیراندازی را درست قبل از ساعت 2:30 بعد از ظهر دریافت کرد و چهار نفر را بر اثر شلیک گلوله کشته و نفر پنجم را در صحنه اول مجروح کرد. اندکی پس از آن، افسران سه نفر دیگر را در اثر جراحات گلوله در مکان دوم در همان نزدیکی، کاپیتان، پیدا کردند. ایمون آلن در یک بیانیه خبری گفت.

حدود دو ساعت پس از اولین پاسخ، یک معاون کلانتر متوجه مظنون، ژائو، در ماشینش شد که در بیرون ایستگاه کلانتری در یک مرکز خرید پارک شده بود و او را دستگیر کرد و ماشین را با پلاکش تشخیص داد.

ویدئویی از دستگیری سه افسر را نشان می‌دهد که با اسلحه کشیده به یک خودروی پارک شده نزدیک می‌شوند. ژائو از ماشین پیاده شد و مأموران او را روی زمین کشیدند و او را به دستبند انداختند و بردند. به گفته مقامات، یک سلاح در خودروی وی کشف شد. این ویدئو توسط کتی مک هیو، یکی از ساکنان خلیج هاف مون که شاهد دستگیری بوده، ضبط شده است.

اداره کلانتر معتقد است ژائو به تنهایی عمل کرده است.

سناتور ایالتی گفت: «ما هنوز در تلاشیم تا بفهمیم دقیقاً چه اتفاقی افتاده و چرا، اما این واقعاً فوق‌العاده، فوق‌العاده غم‌انگیز است. جاش بکر، که نماینده این منطقه است و آن را “یک جامعه کشاورزی بسیار نزدیک” نامیده است.

تصاویر تلویزیونی هوایی افسران پلیس را در حال جمع آوری شواهد از مزرعه ای با ده ها گلخانه نشان می دهد.

Half Moon Bay یک شهر ساحلی کوچک با ریشه های کشاورزی است که حدود 12000 نفر در آن زندگی می کنند. شهر و ناحیه اطراف شهرستان سن متئو به دلیل تولید گل و همچنین سبزیجاتی مانند کلم بروکسل معروف است. این شهرستان اجازه پرورش حشیش در مناطق خاصی را می دهد.

طبق داده‌های سرشماری، این جامعه اکثریت سفیدپوست است و حدود 5 درصد از جمعیت آن آسیایی هستند.

پاین گفت: “ما از تراژدی امروز در خلیج هاف مون مریض شدیم.”

فرماندار کالیفرنیا گاوین نیوسامتوییت کرداو “در جلسه بیمارستان با قربانیان یک تیراندازی جمعی بود که من را کنار کشیدند تا در مورد تیراندازی دیگری مطلع شوم. این بار در خلیج نیمه ماه. تراژدی بر تراژدی.”

در ژانویه در 16 سالگی، یک مادر نوجوان و نوزادش جزو شش نفری بودند که در تیراندازی در خانه ای در دره مرکزی کالیفرنیا کشته شدند.[ad_2]

Leave a reply