7 چیز گیج کننده در مورد پرونده رسوایی کلاهبرداری رفاهی می سی سی پی

[ad_1]

اکنون سه سال و شمار زیادی از آغاز تحقیقات درباره بزرگترین پرونده کلاهبرداری عمومی در تاریخ می سی سی پی می گذرد – پرونده ای که شامل مقامات دولتی قدرتمند، ستارگان حرفه ای سابق فوتبال و کشتی گیران حرفه ای و ده ها میلیون دلار می شود.

و تا به امروز، مقامات اطلاعات کمی در مورد این تحقیقات ارائه کرده اند و قضات سعی کرده اند دست اندرکاران را خفه کنند. بیشتر اطلاعات عمومی در مورد این پرونده از تحقیقات و گزارش‌های می‌سی‌سی‌پی امروز به دست آمده است که اغلب باعث ناراحتی مقامات دولتی می‌شود.

بک چنل:پوشش کامل رسوایی رفاهی می سی سی پی

مقامات ایالتی اطمینان داده اند که مقامات فدرال این پرونده را به پایان خواهند رساند و هیچ فرد قدرتمند یا مشهوری که در دزدی یا خرج نادرست دخیل بوده اند، ضربه ای زده نمی شود.

اما تا به امروز، به نقل از فرماندار سابق. فیل برایانت درباره نقش خودش در این رسوایی، “به نظر خوب نمی رسد” و به نظر می رسد ناسازگاری های زیادی در مورد پرونده و تحقیقات وجود دارد.

برد پیگوت از پرونده اخراج شد

رهبران ایالتی نمی توانند داستان خود را مستقیماً در مورد اینکه چرا وکیل برد پیگوت از رهبری دعوای ایالتی برای بازپس گیری میلیون ها دلار رفاهی دزدیده شده یا نادرست خرج شده برکنار شده است.

ابتدا، رئیس آژانس رفاه می سی سی پی گفت که مقامات با احضاریه پیگوت مبنی بر ارتباطات بین بنیاد ورزشی USM، فرماندار سابق، چشم بسته بودند. فیل برایانت و دیگران بیش از 5 میلیون دلار پول رفاهی را برای یک استادیوم والیبال USM خرج کردند. اما سپس ایمیل‌ها نشان داد که پیگوت پیش‌نویس احضاریه را 10 روز قبل از ارسال آن به آنها داده است.

دولت تیت ریوز، که گفته بود برکناری پیگوت را امضا کرده است، ابتدا گفت که پیگوت، به عنوان یک تمرین‌کننده انحصاری نیمه بازنشسته، نمی‌توانست چنین دعویی را رهبری کند (علیرغم اینکه یک سال این کار را انجام داده بود). سپس بعداً گفت که پیگوت همچنین “برنامه سیاسی” داشت و به دنبال کانون توجه رسانه ها بود.

پیگوت گفت به این دلیل است که او به دنبال نقش های برایانت، بنیاد ورزشی USM و دیگر افراد یا نهادهای قدرتمند و مرتبط بود که ریوز و دیگران نمی خواستند او به آنها نگاه کند.

بیشتر بخوانید: رئیس بهزیستی می گوید احضاریه غافلگیرانه منجر به اخراج وکیل شد. ایمیل‌ها نشان می‌دهند که جای تعجب نداشت

بیشتر بخوانید: فرماندار تیت ریوز می گوید وکیل برکنار شده رسوایی رفاهی “برنامه کاری سیاسی” داشت و در کانون توجه رسانه ها بود

فدرال رزرو در ابتدا فراخوانده نشد

حسابرس ایالتی شاد وایت، تحقیقات اولیه و اتهامات را با یک دادستان محلی – به مدت هشت ماه – بدون تماس با مقامات فدرال رهبری کرد. کارشناسان تحقیقات فدرال گفتند که این امر عجیب به نظر می رسد، با توجه به اینکه این پرونده ده ها میلیون دلار فدرال را شامل می شود، و مقامات فدرال منابع بیشتری برای تحقیق و پیگرد کامل چنین پرونده ای دارند.

در زمانی که حسابرس و هیندز کانتی DA شش نفر را در اوایل سال 2020 متهم کردند، وکیل وقت ایالات متحده می سی سی پی شکایت کرد که از این اقدام شگفت زده شده است و فقط از گزارش های رسانه ها از آن مطلع شده است.

گزارش بعدی توسط می سی سی پی امروز که فرماندار سابق. فیل برایانت – دوست صمیمی و رئیس سابق وایت – قرار بود در روزهای قبل از دستگیری وایت، سهام یک شرکت درگیر در طرح کلاهبرداری را بپذیرد. تحقیقات می سی سی پی امروز نشان داد که اعلام دستگیری ها مانع از انجام معامله شد. آیا تصمیم برای طرح اتهام مانع مداخله فدرال شد یا به تعویق افتاد، یا به دیگران درگیر فرصتی برای پوشش داد؟

وایت گفته است که پس از دستگیری‌های اولیه، دفتر او و DA همه چیز را به اف‌بی‌آی واگذار کرده و از نزدیک با مقامات فدرال همکاری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: فیل برایانت با سرازیر شدن وجوه رفاهی به سمت برت فاور، به دنبال پرداختی بود.

بیشتر بخوانید: حسابرسان سابق این سوال را مطرح می کنند که آیا شاد وایت برای تحقیق درباره فیل برایانت خیلی نزدیک بود یا خیر

شرکت حسابرسی در مورد اینکه چه کسی و چه کسی می تواند بررسی کند محدود بود

دپارتمان خدمات انسانی و دفتر حسابرسی می سی سی پی، شرکت حسابداری ملی برجسته کلیفتون لارسون آلن را تا سقف 2.1 میلیون دلار برای ممیزی پزشکی قانونی استخدام کرد تا بتواند به ته این پول ها برسد.

اما CLA محدود بود که چه چیزی و چه کسانی را می توانست بررسی کند. در یافته‌های خود خاطرنشان کرد که به هارد دیسک یا اطلاعات مالی مدیر سابق رفاه دسترسی نداشت و محدود بود که ایمیل‌های چه کسی را می‌توانست بررسی کند – در ابتدا فقط ایمیل‌های مدیر رفاه و سپس چند کارمند سطح پایین‌تر. CLA در گزارش‌های خود خاطرنشان کرد که اگر به شدت محدود نبود که کجا و چه کسی می‌توانست به آن نگاه کند، شاید خرج‌های نادرست بیشتری پیدا می‌کرد.

بیشتر بخوانید: “به نظر خوب نمی رسد”: در آستانه 3 سال، سوالات بیشتر از پاسخ در رسوایی کلاهبرداری رفاهی می سی سی پی

برایانت به عنوان افشاگر

از زمان دستگیری‌های 2020، وایت برایانت را افشاگر پرونده نامیده است – اگرچه وایت نکته کلاهبرداری می‌گوید که برایانت به دفتر خود تحویل داده و مربوط به بخش کوچکی از طرح رفاهی بزرگ‌تر است.

اما اخیراً، ارتباطاتی که توسط می سی سی پی امروز بین برایانت و دیگران به دست آمد – از جمله موافقت برایانت با پذیرش سهام از یک شرکت درگیر در این طرح – ایده افشاگر بودن برایانت را مورد تردید قرار داد.

در اینجا یک تبادل متن بین برایانت و مالک شرکت در زمان افشای ادعایی است:

“آیا این شرکت شما در بند دوم (یک مقاله خبری در مورد دستگیری) ذکر شده است؟” برایانت نوشت.

مالک شرکت گفت بله، او احضار شده بود و “فقط همه چیز را به آنها داد.”

برایانت نوشت: خوب نیست…

بیشتر بخوانید: پرسش و پاسخ با فرماندار سابق فیل برایانت در مورد Prevacus، رسوایی رفاه

بدون پرونده دادستان کل

لین فیچ، دادستان کل، بیشتر در مورد بزرگترین پرونده کلاهبرداری عمومی در تاریخ ایالت سکوت کرده است، و به نظر می رسد دخالت او محدود به امضای یک پرونده مدنی برای بازگرداندن پول های خرج شده بوده است.

فیچ اخیراً در پاسخ به این سوال که آیا تمایلی به رهبری تحقیقات دولتی در مورد این پرونده دارد یا خیر، گفت: “مطمئناً دفتر AG بسیار درگیر است، اما این پرونده در حال تعلیق است و من نمی توانم نظر بدهم… ما روی آن سرمایه گذاری زیادی داریم. من فقط نمی توانم نظر بدهم. هر چه بیشتر.”

حسابرس وایت در ابتدا گفت که او این پرونده را به منظور مصلحت اندیشی به دفتر دادستان ناحیه هیندز که به شدت کم پرسنل و معوقه بود برده است – تا به سرعت کلاهبرداری و هزینه های نادرست را متوقف کند.

اخیراً، وایت گفت که هیندز DA، یک دموکرات، را برای انجام تحقیقاتی که ممکن است جمهوری‌خواهان قدرتمند را درگیر کند، وارد کرده است.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری ادعایی: مدرسه نانسی نیو مدعی شد که کودکان بستری شده در بیمارستان را درمان می کند

بسیاری از دریافت کنندگان شناخته شده در پرونده های بازیابی مدنی لحاظ نشده اند

MDHS از 38 نفر یا شرکتی شکایت می کند که تلاش می کنند 24 میلیون دلار از حداقل 77 میلیون دلار پول رفاه فدرال دزدیده شده یا خرج شده را پس بگیرند.

اما کسانی که تا به امروز نامشان در این دادخواست ذکر نشده است موضوع بحث های زیادی بوده است. به عنوان مثال، این دادخواست به بزرگترین خرید انجام شده در این طرح – 5 میلیون دلار پول رفاهی که برای ساخت یک استادیوم والیبال در USM صرف شده است، پرداخته شده است، با پرداخت هایی که به عنوان اجاره نامه پنهان شده است. ریوز از تعهد به بازپرداخت این وجوه خودداری کرد و گفت که نمی‌دانست این پرداخت‌ها غیرقانونی است، علیرغم این واقعیت که یک متهم پرونده جنایی قبلاً به جرم خود اعتراف کرده است و اعتراف کرده است که با پرداخت پول رفاه به USM از دولت کلاهبرداری کرده است. پایه ورزشی

یکی از متهمان این پرونده اخیراً احضاریه ای را برای ارتباط و سوابق برایانت در مورد استادیوم والیبال تنظیم کرده است و ادعا کرده است که برایانت به او دستور داده است که دلارهای رفاهی خرج کند، از جمله پرداخت 1.1 میلیون دلار به برت فاور، ستاره سابق NFL، برای سخنرانی هایی که گفته می شود هرگز انجام نداده است.

بیشتر بخوانید: ایالت برای بازپرداخت 24 میلیون دلار بودجه رفاهی از برت فاور، کشتی گیران WWE و 34 فرد یا شرکت دیگر شکایت می کند.

بیشتر بخوانید: دولت ریوز حذف استادیوم والیبال از شکایت بهزیستی را توجیه می کند و قانونی بودن هزینه ها را ابهام می کند

نظم بی پایان و عدم اطلاعات عمومی

پرونده حسابرس اولیه/Hinds DA نزدیک به دو سال است که موضوع “دستورات گاگ” قضایی بوده است – با هدف جلوگیری از صحبت متهمان، وکلا و دادستان ها با رسانه ها در مورد اتهامات جنایی.

اخیراً، دستورات گگ تمدید شد تا حسابرس وایت و مدیر جدید رفاه در مورد مدیر سابق رفاه، جان دیویس، که با اتهامات جنایی مواجه است، صحبت کنند. این دو با این امر مخالفت کردند و گفتند که چنین دستوری به منزله محدودیت قبلی غیرقانونی است و در مسئولیت های آنها به عنوان مقامات دولتی “به شدت تداخل خواهد کرد”.

مشخص نیست که آیا هرگز محاکمه ای در سطح ایالت در این پرونده وجود خواهد داشت یا اینکه چه زمانی ممکن است این دستورات تهوع برداشته شود. به نظر می‌رسد که دستورات تهوع فقط تا حدی مؤثر بوده است.

مقامات فدرال هیچ اطلاعات عمومی در مورد هر گونه تحقیق در مورد کلاهبرداری رفاهی ارائه نکرده اند و حتی از تایید اینکه در حال تحقیق هستند خودداری کردند، اگرچه مقامات ایالتی گفتند که فدرال رزرو چنین است.

بیشتر بخوانید: حسابرس، رئیس DHS به دستور گاف گسترده در پرونده سرقت رفاه اعتراض دارد

بیشتر بخوانید: در رسوایی رفاه، قاضی منافع عمومی را در مقابل حق دادرسی عادلانه می سنجد

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply