7 روند در هوش مصنوعی که هر بنیانگذار باید به آن توجه کند

[ad_1]

اگر به این فکر می کنید که هوش مصنوعی چقدر برای آینده کسب و کار شما اهمیت دارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پول را دنبال کنید.

در سال 2021، شرکت های خصوصی 93.5 میلیارد دلار در هوش مصنوعی سرمایه گذاری کردند که بیش از دو برابر کل سرمایه گذاری خصوصی در سال 2020 است. این بر اساس گزارش سالانه AI Index Report در سال 2022 توسط موسسه هوش مصنوعی استنفورد انسان محور است. بر اساس این گزارش، با بودجه بیشتر، اختراعات بیشتری نیز حاصل می شود: بر اساس این گزارش، تعداد پتنت های ثبت شده هوش مصنوعی در سال 2021 نسبت به سال 2015 30 برابر شده است.

برای اطمینان از سرعت بخشیدن به آخرین پیشرفت های هوش مصنوعی، در اینجا هفت روند ذکر شده در این گزارش آورده شده است.

1. ایالات متحده و چین در زمینه هوش مصنوعی همکاری می کنند

در حالی که کل جهان برای بهبود فناوری هوش مصنوعی رقابت می کند، همکاری می تواند اکتشافات و پیشرفت ها را پیش ببرد. بر اساس تعداد نشریات تحقیقاتی مشترک بین دو یا چند کشور، ایالات متحده و چین علیرغم تنش‌های سیاسی مداوم بین کشورها، تلاش‌های همکاری جهانی را در این زمینه رهبری می‌کنند.

2. مدل‌های زبانی هوشمندتر می‌شوند، اما مغرضانه‌تر نیز می‌شوند.

مدل‌های زبان – یک مدل آماری برای پیش‌بینی کلمات، مانند زمانی که Gmail به شما پیشنهادات خودکار برای ایمیل‌های پاسخ می‌دهد – به طور فزاینده‌ای پیچیده می‌شوند. این به این دلیل است که داده های بیشتری و بیشتری برای ایجاد نتایج دقیق تر وجود دارد. با این حال، از آنجایی که داده‌هایی که الگوریتم‌ها را تغذیه می‌کنند می‌توانند شامل سوگیری‌های نژادپرستانه، جنسیتی یا سن‌گرایانه باشند، مدل‌های بزرگ‌تر می‌توانند سوگیری‌های شدیدتری داشته باشند.

3. اخلاق هوش مصنوعی اهمیت فزاینده ای دارد.

انصاف و تعصب الگوریتمی از یک موضوع آکادمیک به یک موضوع پژوهشی جریان اصلی تغییر کرده است. این گزارش خاطرنشان می کند: «تحقیقات در مورد عدالت و شفافیت در هوش مصنوعی از سال 2014 با افزایش پنج برابری انتشارات مرتبط در کنفرانس های مرتبط با اخلاق، افزایش یافته است».

4. هوش مصنوعی سریعتر و مقرون به صرفه تر می شود.

استفاده از ابزارهایی مانند توصیه های خودکار، تشخیص اشیا و پردازش زبان هرگز منابع کمتری را مصرف نکرده است. بر اساس این گزارش، از سال 2018، هزینه سیستم های آموزش 63.6 درصد کاهش یافته است، در حالی که زمان آموزش 94.4 درصد بهبود یافته است.

5. شرکت های بیشتری به داده های آموزشی اضافی متکی هستند.

هرچه یک شرکت داده های بیشتری داشته باشد، بیشتر می تواند به ابزارهای هوش مصنوعی خود برای بهبود دقت کمک کند. شرکت هایی که به اندازه رهبران صنعت مانند آمازون، گوگل و نتفلیکس جمع آوری داده های زیادی ندارند، به طور فزاینده ای داده ها را از اشخاص ثالث یا منابع خارجی برای پر کردن شکاف ها منبع یابی می کنند.

6. قوانین جهانی هوش مصنوعی در حال رشد است.

بر اساس این گزارش، تعداد لایحه‌هایی که حاوی «هوش مصنوعی» به تصویب رسید از یک مورد در سال 2016 به 18 مورد در سال 2021 افزایش یافت. کشورهایی که بیشترین قوانین تصویب شده را دارند اسپانیا، ایالات متحده و بریتانیا هستند

7. بازوهای رباتیک مقرون به صرفه تر می شوند.

دسترسی ارزان تر به فناوری رباتیک باعث می شود تا استارتاپ های بیشتری به آن دسترسی داشته باشند. بر اساس این گزارش، قیمت متوسط ​​بازوهای رباتیک در پنج سال گذشته تقریباً به نصف کاهش یافته است – از 42000 دلار برای هر بازو در سال 2017 به 22600 دلار در سال 2021.

[ad_2]