600 میلیون دلار برای سیستم آب مشکل دار در می سی سی پی تعیین شده است

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – دولت فدرال 600 میلیون دلار برای تعمیر سیستم آب مشکل دار در پایتخت می سی سی پی اختصاص خواهد داد – پروژه ای که شهردار گفته است ممکن است میلیاردها دلار هزینه داشته باشد.

بودجه برای آب جکسون در لایحه 1.7 تریلیون دلاری هزینه های فدرال گنجانده شده است که در روز پنجشنبه سنا و مجلس نمایندگان در روز جمعه تصویب شد. انتظار می رود رئیس جمهور جو بایدن آن را امضا کند و به قانون تبدیل شود.

دریک جانسون، رئیس NAACP، “در حالی که خانواده ها شروع به جمع شدن برای فصل تعطیلات می کنند، اقدام امروز که بودجه اضطراری برای رفع نیاز اساسی به آب آشامیدنی سالم برای هر خانواده در جکسون را تامین می کند، باید به عنوان وعده خدمات زیربنایی عادلانه برای همه خانواده ها در همه جا جشن گرفته شود.” که در جکسون زندگی می کند، روز جمعه در بیانیه ای گفت.

جکسون یک شهر اکثریت سیاهپوست با تقریبا 150000 نفر است و حدود 25 درصد از ساکنان آن در فقر زندگی می کنند.

این شهر سال‌هاست که مشکلات آب داشته است و سیستم آن در اواخر ماه اوت پس از طغیان باران شدید رودخانه مروارید و تشدید مشکلات در تصفیه‌خانه اصلی آب تقریباً از بین رفت. بیشتر جکسون برای چند روز آب جاری خود را از دست داد و مردم مجبور بودند برای نوشیدن، آشپزی، حمام کردن و شستشوی توالت ها در صف منتظر بمانند.

از اواخر جولای، به مردم شهر توصیه شده بود آب را قبل از مصرف بجوشانند، زیرا مقامات بهداشتی آب کدر پیدا کرده اند که می تواند باعث بیماری شود. این توصیه تا اواسط سپتامبر برقرار بود.

در یک شکایت فدرال در سپتامبر. در 27، NAACP گفت که مقامات می سی سی پی با محروم کردن جکسون از بودجه بسیار مورد نیاز برای ارتقای زیرساخت هایش، “به جز اطمینان” از فاجعه آب آشامیدنی اطمینان دادند.

EPA اکتبر اعلام کرد. 20 که در حال بررسی این موضوع بود که آیا سازمان‌های ایالتی می‌سی‌سی‌پی با امتناع از تأمین مالی بهبود سیستم آب، علیه پایتخت اکثریت سیاه‌پوستان این ایالت تبعیض قائل شدند. مدیر EPA مایکل ریگان چندین بار برای جلساتی در مورد آب به جکسون رفته است.

در اوایل نوامبر، مقامات ایالتی اعلام کردند که جکسون 35.6 میلیون دلار برای بهبود سیستم آب دریافت می کند – پولی که از دولت فدرال از طریق قانون طرح نجات آمریکا دریافت می شود. شهر موظف بود از سهم خود از بودجه طرح نجات، یک دلار به دلار بسازد و مجموع آن را به بیش از 71 میلیون دلار برساند.

در اواخر نوامبر، وزارت دادگستری ایالات متحده با ارائه پیشنهادی برای انتصاب یک مدیر شخص ثالث برای سیستم جکسون، مداخله نادری انجام داد. این وزارتخانه گفت که قرار بود این یک گام موقت باشد در حالی که دولت فدرال، شهر و وزارت بهداشت ایالتی می سی سی پی تلاش می کنند درباره یک حکم رضایت اجرا شده توسط دادگاه مذاکره کنند. هدف دستیابی به پایداری بلند مدت سیستم و انطباق شهر با قانون آب آشامیدنی سالم و سایر قوانین است.

یک قاضی فدرال این مداخله را تایید کرد و تد هنیفین، مدیر سیستم آب با تجربه از ویرجینیا، به عنوان مدیر منصوب شد. او از حمایت Chokwe Antar Lumumba شهردار جکسون برخوردار است.

هنفین بر کارهایی نظارت می‌کند که شامل پروژه زمستان‌سازی برای کاهش آسیب‌پذیری سیستم آب و طرحی برای افزایش کارکنان در دو تصفیه‌خانه جکسون است که با کمبود کارگران ماهر روبرو هستند.

در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، مدیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت که از کنگره برای پرداخت پول به جکسون سپاسگزار است.

ریگان گفت: «مردم جکسون – مانند همه مردم این کشور – مستحق دسترسی به آب تمیز، سالم و قابل اعتماد هستند.

جانسون گفت که بودجه فدرال بدون حمایت ساکنان جکسون و رهبری دولت بایدن و رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان، بنی تامپسون، یک دموکرات که منطقه او بیشتر جکسون را شامل می شود، تایید نمی شد.

جانسون گفت: «در حالی که این بودجه یک گام مهم در جهت درست است، اما تنها نشان دهنده پیش پرداخت است. “NAACP و شرکای ما به مبارزه برای محافظت از جوامع سیاه و قهوه ای در برابر نژادپرستی زیست محیطی در جکسون و سراسر کشور ادامه خواهند داد.”

____

امیلی واگستر پتوس را در توییتر دنبال کنید http://twitter.com/EWagsterPettus.[ad_2]

Leave a reply