6 طرز فکری که شما را به عنوان یک رهبر متمایز می کند

[ad_1]

من مطمئن هستم که شما موافق خواهید بود که همه رهبران کسب و کار، از مدیر عامل به پایین، یکسان ایجاد نمی شوند.

اما من متوجه شدم که سوال چالش برانگیزتر این است که چه چیزی بهترین رهبران را از بقیه متمایز می کند، به خصوص قبل از انتخاب و آزمایش در یک نقش جدید. نتیجه گیری خود من، پس از سال ها تجربه و مشاوره، این است که رهبری تا حد زیادی به ذهنیت مربوط می شود.

بنابراین از دیدن همین نتیجه در کتاب جدیدی به نام «مدیرعامل عالی» اثر کارولین دوار، اسکات کلر، و ویکرام مالهوترا که هر کدام از شرکای ارشد مک کینزی و شرکت بودند، خوشحال شدم. پس از تحقیق و گفتگو با بسیاری از مدیران عامل Fortune 500، آنها شش طرز فکری را که بیشتر در رهبران کسب و کار مؤثر و الهام بخش در شرکت های بزرگ رایج است، شرح دادند.

من معتقدم که همین طرز فکرها به همان اندازه برای کارآفرینانی که من راهنمایی می‌کنم، و همه شما رهبران کسب‌وکارهای کوچک قابل اجرا هستند، بنابراین خلاصه‌ای از نتیجه‌گیری‌های نویسندگان را به شما ارائه می‌دهم که در اینجا نقل شده است، با بینش خودم:

1. در چشم انداز، استراتژی و تخصیص منابع جسور باشید.

رهبران با این طرز فکر «جسور باش» مایلند و قادر به انجام اقدامات تعیین جهت کاملاً منحصربه‌فرد در مواجهه با سرعت تغییرات و تقاضاهای مشتریان امروزی هستند. شما باید چیزی بیش از پول داشته باشید، روی احتمالات آینده تمرکز کنید، برای کل حل کنید، و به همان اندازه که خلق می کنید بکشید.

به عنوان مثال، ایلان ماسک، در حالی که بیشتر به دلیل موفقیت خود در وسایل نقلیه الکتریکی تسلا شناخته می شود، همچنان به هجوم به سایر جایگزین های حمل و نقل، با SpaceX، Hyperloop و دیگران ادامه می دهد. او به خاطر طرز فکر جسورانه‌اش و تعهدی همه جانبه به دیدگاه‌هایش معروف است.

2. همسویی سازمان را از طریق فرهنگ و استعداد بدست آورید.

امروزه حتی کسب‌وکارهای کوچک به سازمان‌های پیچیده‌ای نیاز دارند که به صورت همسو، از راه دور و آنلاین با هم کار کنند، از جمله بازاریابی، فروش، تحویل و پشتیبانی. شما باید یک فرهنگ تیمی از مشارکت، مسئولیت پذیری و نتایج را ایجاد و حفظ کنید و همیشه به دنبال استعدادها و فناوری های جدید باشید.

یکی از کلیدهای اصلی برای دستیابی به همسویی سازمانی، برقراری ارتباط واضح با تمام مأموریت ها و به طور بالقوه هدف بالاتر برای کسب و کار است. توصیه می‌کنم با پرسیدن «چرا» از اعضای تیم، آن هم‌ترازی را تأیید کنید. سوال به طور منظم

3. تیم را به ستاره ای تبدیل کنید که وزنه برداری را انجام دهد.

با تعداد زیادی رهبر که من می شناسم، این طرز فکر به جای تیم، خود را موفق می کند. شما به عنوان رهبر فقط باید الگو و سرعت را تنظیم کنید، مانند رهبری یک ارکستر، و خواستار اجرای منظم وظایفی باشید که فقط تیم می تواند انجام دهد. تیم ها را قوی نگه دارید.

کلید دیگر عملکرد تیم، یک برنامه پاداش منظم برای تیم ها و همچنین افراد است. دادن فرصتی به تیم برای نمایش عمومی دستاوردهای خود باعث می شود تا ستاره های فردی نیز بدرخشند. تمجید از تیم ها همیشه بهتر از انتقاد عمل می کند.

4. برای کمک به کسب و کار، روی خرد بزرگان و هیئت مدیره ضربه بزنید.

برای به دست آوردن روابطی که برای ارتباط صادقانه، تمرکز بر آینده و مربیگری واقعی در مورد چگونگی بهبود کسب و کار نیاز دارید، باید پایه ای از اعتماد ایجاد کنید. در تجربه من، این منجر به تماس های بهتر، هشدار قبلی در مورد تغییرات مورد نیاز و عملکرد بهتر می شود.

متأسفانه، من احساس می کنم که بسیاری از رهبران کسب و کار، هیئت مدیره خود را به جای یک دارایی، یک بار می دانند و با آن رفتار می کنند. آنها تصویر منفی را که به همسالان و دیگر رهبران ارشد منتقل می کنند، تشخیص نمی دهند. هر رهبر کسب‌وکاری به مهارت‌های «مدیریت» خوب نیاز دارد.

5. تعامل ذینفعان را بر روی تصویر بزرگ متمرکز کنید.

بهترین رهبران از تعامل با ذینفعان طفره نمی روند، اما همیشه با طرز فکر برجسته کردن تصویر بزرگ، هدف سطح بالاتر و رسیدن به اصل مسائل به آن برخورد می کنند. آنها انعطاف‌پذیری شخصی را نشان می‌دهند که آنها را قادر می‌سازد تا در طول یک بحران قضاوت درستی از خود نشان دهند.

6. تأثیر شخصی را از طریق ثبات و انرژی افزایش دهید.

چالش شما به عنوان یک رهبر نه تنها مدیریت اثربخشی شخصی است، بلکه با مثبت ماندن، الگو بودن و امید بخشیدن به دیگران، انرژی ایجاد می کند. مهم این است که متواضع بمانید، همه چیز را در مورد خود قرار ندهید، و یک هیئت مشاوران معتبر داشته باشید.

در این عصر جدید از تغییرات سریع، ارتباطات فوری در سراسر جهان از طریق رسانه‌های اجتماعی و فعالیت‌های عمومی، رهبران کسب‌وکار باید ذهنیت خود را تنظیم کنند و بیشتر بر روی “موارد نرم” و همچنین “موارد سخت” تمرکز کنند.

به یاد داشته باشید که هدف شما به عنوان یک رهبر اکنون باید بسیار گسترده تر از امور مالی خالص باشد – شما می توانید جهان و همچنین میراث خود را تغییر دهید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]