5 کشته از جمله مرد مسلح در تیراندازی در بیمارستان تولسا

[ad_1]

تولسا، اوکلا (نیوزها) – تحقیقات روز پنجشنبه پس از تیراندازی یک مرد مسلح در بیمارستانی در تولسا که منجر به کشته شدن پنج نفر از جمله فرد مظنون به تیراندازی شد، در جریان است.

“اوایل امروز بعد از ظهر [Wednesday]، ما به تماسی درباره مردی مسلح به تفنگ در ساختمان ناتالی در بیمارستان سنت فرانسیس پاسخ دادیم. پلیس تولسا در یک پست فیس بوک نوشت، این به “وضعیت تیرانداز فعال” تبدیل شد. در این مرحله، ما می توانیم تایید کنیم که تیرانداز کشته شده است.

پلیس تولسا به یک ایستگاه تلویزیونی محلی گفت که صحنه داخل بیمارستان “فاجعه بار” بود. مجری قانون می گوید این حمله تصادفی نبوده است و یکی از اعضای شورای شهر معتقد است که فرد مسلح به دنبال پزشک خاصی بوده است. پلیس هنوز انگیزه دقیقی را اعلام نکرده است.

پلیس گفت که تیرانداز مظنون یک مرد سیاهپوست بود که به یک تفنگ و یک تفنگ دستی مسلح بود. پلیس بر این باور است که او بر اثر شلیک گلوله جان خود را از دست داده است.

در شهری 50 مایلی دورتر، پلیس همچنین گزارشی مبنی بر وجود بمب در خانه‌ای را بررسی کرد که معتقد است ممکن است به این پرونده مرتبط باشد. پلیس ماسکوگی، اوکلاهاما گفت که مجری قانون تولسا به آنها درباره این تهدید گفت، اما خانه چهارشنبه شب پاکسازی شد.

به گفته پلیس، بیشتر تیراندازی ها در طبقه دوم ساختمان رخ داده است و به گفته پلیس، زمانی که پلیس وارد ساختمان شد، تیراندازی همچنان ادامه داشت. آنها افزودند که صحنه “به نسبت محدود” به یک بخش از طبقه دوم بود و بخشی از تیراندازی در یک مرکز ارتوپدی اتفاق افتاد.

هنوز پلیس صبح روز پنجشنبه در سنت فرانسیس حضور داشت، هرچند نه به شدت روز چهارشنبه. بیمارستان اکثر قرارهای برنامه ریزی شده قبل از ظهر پنجشنبه را لغو کرده است و بال سنت فرانسیس که در آن تیراندازی رخ داده بسته شده است.

گانون گیل، دستیار پزشک، به نیویورک تایمز گفت که او بیماران را در پیچ و خم اتاق های معاینه و راهروها به دور از تیراندازی راهنمایی می کند. او سرانجام به یک پارکینگ نزدیک رفت و در آنجا با یک بیمار برخورد کرد.

آن مرد به گیل گفت که او و همسرش در حین حمله با مرد مسلح برخورد کردند و تیرانداز به زن و شوهر گفت که آنجا را ترک کنند زیرا او در کنار آنها نبود.

گیل در تایمز گفت: “شما این چیزها را در تلویزیون یا اخبار می بینید، اما فکر نمی کنید که هرگز در محل کار شما اتفاق بیفتد.”

دکتر. کلیف رابرتسون، مدیر عامل سیستم سلامت سنت فرانسیس، چهارشنبه شب در یک کنفرانس خبری درخواست دعا کرد.

رابرتسون گفت: «ما سازمانی هستیم که به قدرت دعا ایمان داریم و این جامعه کاری جز دعا برای خانواده‌ها و عزیزان و قربانیان این اقدام بی‌معنا نمی‌تواند برای ما انجام دهد.»

رابرتسون و شهردار تالسا، جی تی باینوم، هر دو اولین پاسخ دهندگان را به خاطر زمان پاسخگویی سریع خود به بیمارستان، که پلیس گفت 4 تا 5 دقیقه از زمان دریافت تماس 911 فاصله داشت، قدردانی کردند.

باینوم گفت: «من همچنین می‌خواهم قدردانی عمیق جامعه‌مان را از طیف وسیعی از اولین پاسخ‌دهندگان که امروز در پاسخ به این اقدام خشونت‌آمیز دریغ نکردند، ابراز کنم.

فرماندار اوکلاهما کوین استیت این تیراندازی را «اقدام بی‌معنا از خشونت و نفرت» خواند و در توییتر گفت که او و همسرش برای قربانیان و خانواده‌هایشان «دعا می‌کنند».

استیت نوشت: «از اقدامات سریع و شجاعانه اداره پلیس تولسا و سایر نیروهای اولیه که تمام تلاش خود را برای مهار یک وضعیت وحشتناک انجام دادند، سپاسگزارم. من به شهردار GT Bynum هر گونه منابع ایالتی را که ممکن است مورد نیاز باشد پیشنهاد داده‌ام، و از همه اوکلاهومان‌ها می‌خواهم که در حمایت از جامعه سیستم بهداشتی سنت فرانسیس گرد هم آیند و در کنار کسانی که زندگی‌شان برای همیشه تغییر کرده است، غمگین شوند.»

به گفته شان لارکین افسر پلیس بازنشسته تولسا، بیمارستان سنت فرانسیس بزرگترین سیستم بیمارستانی در تولسا است. رابرتسون گفت که بیش از 10000 کارمند دارد.

باینوم گفت: “این پردیس برای جامعه ما مکان مقدسی است. برای دهه ها، این پردیس مکانی بوده است که قهرمانان هر روز برای نجات جان افراد جامعه ما به کار می آیند.”

این دویست و سی و سومین تیراندازی دسته جمعی سال است، از جمله قتل عام در یک مدرسه ابتدایی در اووالد، تگزاس که منجر به کشته شدن 19 دانش آموز و دو معلم شد، و حمله با انگیزه نژادپرستانه در یک سوپرمارکت در بوفالو که منجر به کشته شدن 10 نفر شد.

window.loadAnvato ({“mcp”: “LIN”، “width”: “100%”، “height”: “100%”، “video”: “7730808”، “autoplay”: false، “expect_preroll”: true , “pInstance”: “p1″، “plugins”: {“comscore”: {“clientId”: “6036439”، “c3”: “wjtv.com”، “version”: “5.2.0”، “useDerivedMetadata” : true، “mapping”: {“c3”: “wjtv.com”، “ns_st_st”: “wjtv”، “ns_st_pu”: “Nexstar”، “ns_st_ge”: “Web, Morning in America”، “cs_ucfr”: “”}}، “dfp”: {“adTagUrl”: ”

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

Leave a reply