5 علامت فیزیکی که ممکن است واقعاً در ظاهر فرسودگی شغلی داشته باشند

[ad_1]

می توانم به شما یک میلیون و یک بررسی و مطالعه اشاره کنم که نشان می دهد تعداد باورنکردنی از کارگران در حال حاضر سوخته اند. اما من حدس می‌زنم که احتمالاً برای متقاعد کردن شما به شواهد محکمی نیاز ندارید.

میلیون‌ها نفر هر ماه شغل خود را رها نمی‌کنند، زیرا در محل کار احساس انرژی و اثربخشی می‌کنند. بعلاوه، برای بسیاری از ما تنها چیزی که نیاز دارید ببینید که بسیاری از افراد در حال حاضر با انگیزه دست و پنجه نرم می کنند این است که به اطراف دفتر یا اتاق نشیمن خود نگاه کنید.

اینکه بسیاری از مردم در حال حاضر در آستانه فرسودگی شغلی جدی هستند، مسلم است. آیا شما یکی از آنها هستید؟ کارآفرینان بدنام زیادی دارند، که مزایای خود را دارد، اما می تواند به این معنی باشد که آنها از طریق علائم هشداردهنده در آستانه سقوط هستند. زیرا این نوع انرژی کم تنها دلیلی برای قدرت اراده بیشتر است و بدبینی یک علامت فرسودگی شغلی نیست که به طور گسترده ذکر شده است، بلکه یک روش زندگی است.

اما موضوع اینجاست. ممکن است بتوانید علائم عاطفی فرسودگی شغلی قریب الوقوع را از بین ببرید، اما طبق اخیرا نیویورک تایمز مقاله از ملیندا ونر مویر، بدن شما دروغ نمی گوید. اگر علائم روانی فرسودگی شغلی را نادیده بگیرید، پریشانی فزاینده شما می‌تواند به صورت مشکلات جسمانی ظاهر شود. همیشه مشخص نیست که این مشکلات بدنی به دلیل استرس مزمن کاری شما باشد، اما طبق گفته پزشکانی که ونر مویر با آنها صحبت کرده است، اغلب نشانه هایی هستند که شما در آستانه رسیدن به نقطه شکست با فرسودگی شغلی خود هستید.

1. بی خوابی

دو تا از محبوب ترین پست های من در سال گذشته، که هر کدام دو یا سه برابر تعداد بازدیدهای دیگر از مقالات من دریافت کردند، هر دو در مورد چگونگی خواب بهتر بودند. بنابراین حدس می‌زنم بسیاری از شما در حال حاضر این علامت را تجربه کرده‌اید. ممکن است متوجه نشوید که به دلیل فرسودگی شغلی است.

“تحقیقات نشان می دهد که استرس مزمن با سیستم عصبی و هورمونی پیچیده ای که خواب را تنظیم می کند تداخل می کند. این یک چرخه معیوب است، زیرا نخوابیدن این سیستم را حتی بیشتر از قبل از بین می برد. اگر متوجه شده اید که نمی توانید در شب بخوابید، می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شما فرسودگی شغلی را تجربه می‌کنید، «لوته دیربی، دکتری که در کلینیک مایو در مورد فرسودگی شغلی مطالعه می‌کند، به بار.

2. فرسودگی

“فهمیدم که هر روز بعد از کار میخوابم – و اینطور گفتم” چه مشکلی دارم؟” اما در واقع فرسودگی شغلی بود، “یکی از پزشکان به ونر مویر می گوید. اگر به نظر شما شبیه به نظر می رسد، راه حل ممکن است یک چرت دیگر نباشد (هرچند خوب است!) اما نگاهی دقیق به ریشه های عمیق تر فرسودگی شغلی شما باشد.

3. تغییر در عادات غذایی

آیا نمی توانید جلوی خود را بگیرید که در عصر به آن کیسه چیپس دست یابید؟ یا شاید شما مشکل برعکس دارید. شاید هیچ چیز زیادی در حال حاضر خیلی اشتها آور به نظر برسد. ممکن است مشکل شکم شما نباشد، ممکن است دو سال جنون کار / زندگی باشد که همه ما به تازگی تحمل کرده ایم.

ونر مویر توضیح می‌دهد: «تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که هورمون‌های استرس می‌توانند بر اشتها تأثیر بگذارند و باعث می‌شوند افراد در هنگام استرس زیاد کمتر از حد معمول احساس گرسنگی کنند و وقتی استرس کاهش می‌یابد، بیشتر از حد معمول گرسنه می‌شوند».

4. معده درد

خستگی و بی خوابی عواقب کافی طبیعی استرس مزمن به نظر می رسد، اما ناراحتی گوارشی یکی دیگر از علائم رایج اما کمتر شناخته شده است.

ونر مویر گزارش می‌دهد: «یک مطالعه روی افرادی در سوئد که از اختلال خستگی رنج می‌برند – وضعیت پزشکی مشابه فرسودگی شغلی – نشان می‌دهد که 67 درصد گزارش کرده‌اند که تهوع، گاز یا سوء هاضمه را تجربه کرده‌اند.

5. سردرد

همان مطالعه ذکر شده در بالا نشان داد که درصد مشابهی (65 درصد) از سوئدی‌های فرسوده سردرد را تجربه کرده‌اند.

اگر هر یک از این مسائل باعث ایجاد یک لحظه لامپ می شود که شاید مدت طولانی فرسودگی دائمی ساختمان خود را نادیده گرفته اید، در مورد آن چه باید بکنید؟ این به دلایل زمینه‌ای فرسودگی شغلی شما بستگی دارد، اما کارشناسان همه چیز را از وقفه‌های طولانی، تمرین‌های نوشتن، وقت گذاشتن برای سرگرمی‌ها، تمرکز بیشتر بر جامعه و کمک به دیگران را پیشنهاد کرده‌اند.

راه‌حل پریشانی شما ممکن است شخصی باشد، اما اگر ابتدا نپذیرید که شب‌های بی‌خوابی‌تان و اعتیاد به تومس در واقع فقط فرسودگی شغلی است، هرگز آن را پیدا نمی‌کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]