5 راه ساده برای کاهش تنهایی و افزایش شادی در محل کار

[ad_1]

اگر احساس تنهایی می کنید، تنها نیستید. بر اساس گزارش Cigna در سال 2020 Loneliness and Workplace، اپیدمی تنهایی در آمریکا بدتر می شود و از هر پنج بزرگسال (61٪) سه نفر گزارش می دهند که تنها هستند.

در حالی که تنهایی در حال رشد است، به این معنی است که انعطاف پذیر است. آنچه بالا می رود، می تواند پایین بیاید. کاهش تنهایی تلاش بسیار کمتری از آنچه فکر می کنید می طلبد.

به سلامتی خود مانند شارژ باتری گوشی خود فکر کنید. باتری های سلامت ما همیشه در حال اتمام هستند و برای پر کردن منبع نیاز به برقراری ارتباطات معنی دار است. دقیقاً مانند اتصال شارژر تلفن خود به منبع برق برای افزایش عمر باتری، باید با دیگران ارتباط برقرار کنید تا رفاه خود را افزایش دهید و در برابر باتری خالی که تنهایی است محافظت کنید. منبع قدرت بهزیستی ما ارتباطات اجتماعی ماست و این ارتباطات باید به طور مداوم پرورش یابند.

به گفته روانشناسان، بهترین راه برای کاهش تنهایی و محدود کردن اثرات آن استفاده از «رفتار اجتماعی» است. این ادبیات بیان می‌کند که رفتارهای جامعه‌پسند شامل اقداماتی برای تسلی دادن، به اشتراک گذاشتن، کمک کردن یا همکاری است که با توجه عمومی به احساسات، رفاه و حقوق افراد دیگر حمایت می‌شود.

تنهایی مسری است، اما اقدامات اجتماعی نیز مسری است. 278 درصد افرادی که رفتارهای جامعه پسند را دریافت می‌کردند، به احتمال زیاد خودشان درگیر رفتارهای اجتماعی بودند. اثر موجی کاهش تنهایی با رفتارهای اجتماعی بسیار بزرگ است. اگر به طور معمول رفتارهای اجتماعی را انجام دهید، می تواند رفتارهای مشابهی را در سراسر سازمان شما و حتی در جهان گسترده تر ایجاد کند و به سلامتی شما، خانواده های قوی تر و جوامع متحدتر منجر شود.

درست همانطور که یک بدن سالم به رژیم های ورزشی نیاز دارد، یک زندگی اجتماعی سالم نیز نیاز دارد. وقتی ما تناسب اندام اجتماعی را تمرین می کنیم، بهزیستی بهتر، سلامت روانی بهبود یافته و احساس تنهایی کمتر می تواند نتیجه باشد. تمرینات اجتماعی می تواند اثرات منفی تنهایی در محل کار و خانه را معکوس کند.

برای بسیاری از ما، کار مکانی است که بیشتر وقت خود را می گذرانیم. پس چه جای بهتری برای تمرین تمرینات اجتماعی مان چیست؟ کتاب جدید رایان جنکینز و استیون ون کوهن، کارشناسان تنهایی در محل کار و رهبران فکری قابل اتصال: چگونه رهبران می توانند تیم ها را از ایزوله به همه درونی منتقل کنند چند نکته عالی در مورد اینکه چگونه می توانیم با تنهایی مبارزه کنیم ارائه می دهد:

1. از کسی تشکر کنید

به کسی بگویید که از او قدردانی می کنید. قدردانی صمیمانه و شخصی خود را از طریق تماس تلفنی، ایمیل، پیامک، یادداشت دست نویس یا در حین گفتگوی حضوری ابراز کنید.

2. از یک وقفه استقبال کنید

امروز قابل وقفه باشید به نویسندگان پیشنهاد می‌دهند که وقتی شخصی در حین کاری حرف شما را قطع می‌کند، آن را در آغوش بگیرید و توجه کامل خود را به او معطوف کنید. اجازه ندهید وظایف و ضرب الاجل ها بر روابط شما غلبه کنند. برای نه گفتن به اضطرار و متمایل شدن به امور مهم، حاشیه و اختیار لازم را ایجاد کنید. علاوه بر این، هرگز از کار خارج نمی‌شوند، مخصوص ربات‌ها است. فوق العاده انسان باش

3. ایجاد منطقه عاری از تلفن

امروز یک موقعیت را انتخاب کنید که منطقه ای عاری از تلفن باشد. از زمان برای ارتباط با افکار و/یا محیط اطراف خود استفاده کنید. اجازه ندهید که توانایی شما برای ساکن بودن، بیکار بودن، و به دلیل وابستگی به تکنولوژی، آتروفی شود.

4. خط حافظه را به پایین اسکرول کنید

به عکس های گوشی خود نگاه کنید تا ببینید امروز یک سال، هفته یا ماه پیش با چه کسی بودید. یک متن برای شخص در عکس ارسال کنید، عکس و یک پیام کوتاه در مورد آن خاطره اضافه کنید. #زمان میگذرد

5. خیلی زودتر برسید

برنامه ریزی کنید که 10 تا 15 دقیقه زودتر به جلسه، قرار یا ملاقات اجتماعی بعدی خود برسید. به گفته نویسندگان، تحقیقات ثابت می کند که محدودیت های زمانی به شدت تمایل ما را برای تعامل با دیگران محدود می کند. اگر دائماً از چیزی به چیز دیگر عجله می کنید، فرصت برقراری ارتباط با کسی را در طول مسیر محدود می کنید. اجازه ندهید مشغله کاری شما را نسبت به نیازها و حضور دیگران در اطرافتان کور کند. برای ایجاد ارتباط بیشتر حاشیه بیشتری ایجاد کنید.

تناسب اجتماعی بشریت یکی از بزرگترین ها بوده است (اگر نه را بزرگترین) به طول عمر گونه ما کمک می کند. انسان نمی تواند از شیر پیشی بگیرد، بر کرگدن غلبه کند یا کوسه را شنا کند. انسان ها زره طبیعی ندارند، نمی توانند پرواز کنند و دندان های تیز ندارند. چیزی که بشریت را تا این حد مسلط می کند، مهارت های اجتماعی ما است – توانایی ما برای کار، یادگیری و برقراری ارتباط با هم. ما مراقب یکدیگر هستیم، تهدیدهای متقابل را شناسایی می کنیم، هنجارهای فرهنگی را ایجاد می کنیم، از یکدیگر حمایت می کنیم و اتحاد تشکیل می دهیم.

تنهایی و انزوا بر خلاف چیزی است که ما را به دیدنی ترین گونه روی کره زمین تبدیل می کند. تنهایی مستقیماً با انسان بودن در تعارض است. موجودات اجتماعی ماهیچه ای اجتماعی دارند که به آمادگی اجتماعی نیاز دارد. و خبر خوب این است که هر فردی این قدرت را دارد که قدرت خود را بهبود بخشد

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]