5 برنامه تلویزیونی که می تواند به پیش بینی آینده هوش مصنوعی در تجارت کمک کند

[ad_1]

کارآفرینانی که به آینده هوش مصنوعی در تجارت فکر می کنند ممکن است بخواهند برای الهام گرفتن به یک منبع بعید نگاه کنند: تلویزیون های خود.

رهبران کسب‌وکار همچنان به فکر راه‌های جدیدی برای ادغام فناوری هوش مصنوعی در سازمان‌های خود هستند، و در حالی که بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی بر این موضوع تمرکز می‌کنند که چگونه هوش مصنوعی ممکن است روزی تهدیدی برای بشریت باشد، بازنمایی‌های تخیلی هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به باز کردن ایده‌هایی برای نوآوری‌های جدید کمک کند. روزی ممکن شود

داستان های هوش مصنوعی دارند هر دو کوچک را برازنده کردل صفحه نمایش و صفحه نقره ای برای چندین دهه، اما در سال‌های اخیر، به نظر می‌رسد این مفاهیم در سریال‌های تلویزیونی بیش از هر زمان دیگری رواج پیدا کرده است. آنها نیز محبوب هستند در سراسر ادبیات

در اینجا پنج برنامه تلویزیونی با امکاناتی که دارای هوش مصنوعی هستند، آورده شده است.

1. وست ورلد

بر اساس فیلمی به همین نام در سال 1973 مایکل کرایتون، وست ورلد تمرکز بر یک پارک تفریحی مملو از روبات‌های اندرویدی به نام «میزبان» است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا ناراحتی‌های خود را برطرف کنند و خیال‌پردازی‌های خود را زندگی کنند – حتی اگر این به معنای رفتار خشونت‌آمیز یا جنسی باشد. میزبان ها طوری برنامه ریزی شده اند که نتوانند به افرادی که در پارک رفت و آمد می کنند آسیب برسانند. این فرض به عنوان یادآوری است که ابزارهای هوش مصنوعی باید برای محافظت از کاربر طراحی شوند، نه اینکه فقط یک ابزار مفید را ارائه دهند.

2. ساخته شده برای عشق

اگر همسرتان بخواهد با گذاشتن یک ریزتراشه در مغزتان بر زندگی شما نظارت کند، چه می‌کنید؟ این معضلی است که با آن روبرو شده است ساخته شده برای عشق هزل گرین، همسر یک غول فناوری به نام بایرون گوگول. در حالی که این سناریوی علمی-تخیلی ممکن است جرقه نوآوری بعدی را در سیلیکون ولی ایجاد نکند، مجتمع واقعیت مجازی که گرین و گوگول در آن زندگی می‌کنند، به نام «هاب»، چندان دور از ذهن نیست. شبیه‌سازی‌های VR تولید شده توسط The Hub می‌تواند به عنوان الهام‌بخش محصولات آینده هوش مصنوعی خانگی باشد که یک قدم فراتر از تلویزیون سنتی است.

3. آینه سیاه

مجموعه ای از اپیزودهای مستقل علمی تخیلی شبیه به منطقه گرگ و میش، آینه سیاه به نوآوری های تکنولوژیکی از دریچه ای طنز نگاه می کند و پیامدهای انسانی ناشی از پیشرفت فناوری را بررسی می کند. در یک قسمت، زنبورهای رباتیکی که توسط هوش مصنوعی تغذیه می‌شوند، جمعیت رو به کاهش زنبورهای واقعی را تکمیل می‌کنند – تا زمانی که هکرها به ربات‌ها نفوذ کرده و از آنها به عنوان سلاح‌های قتل استفاده کنند. در حقیقت، دانشمندان دانشگاه صنعتی دلفت هلند قبلاً یک پهپاد زنبور مانندی ساخته اند که برای گرده افشانی گیاهان طراحی شده است. به اصطلاح «دلفای» می‌تواند یکی از نمونه‌های بسیاری از ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی باشد که در آینده به اهداف زیست‌محیطی حیاتی خدمت می‌کنند.

4. تقریبا انسان

در دنیایی اتفاق می‌افتد که جنایت از کنترل خارج می‌شود، تقریبا انسان پیشنهاد می کند که بهترین راه برای حفظ صلح این است که افسران پلیس با شرکای ربات کار کنند. افسر جان کنکس با اندرویدی به نام دوریان جفت می شود که احساسات را به نمایش می گذارد و شراکت انسان و ماشین را پیچیده می کند. جفت شدن آنچنان که به نظر می رسد محتمل نیست. ربات آلدباران شرکت فرانسوی روباتیک با نام «Pepper» به عنوان «نخستین ربات انسان نمای طراحی شده برای زندگی با انسان» معرفی شد. Pepper که برای شرکت تلفن همراه ژاپنی SoftBank Mobile برای خوشامدگویی به خریداران در محیط‌های خرده‌فروشی ایجاد شد، بعداً ارتقا یافت تا به عنوان یک همراه اجتماعی در خانه‌های مردم عمل کند.

5. شخص مورد علاقه

شخص مورد علاقه این استدلال را مطرح می کند که نظارت چندان بد نیست: یک مامور سابق سیا و یک برنامه نویس رایانه با استفاده از یک برنامه رایانه ای مجهز به هوش مصنوعی به نام ماشین، با یکدیگر همکاری می کنند تا جنایات را قبل از اینکه مرتکب شوند، سرکوب کنند. این ماشین قادر به پیش بینی حمله تروریستی بعدی با نظارت بر فیدهای ویدئویی و ارتباطات مجازی است، همچنین این ماشین توانایی شناسایی مجرمان و قربانیان جنایات دیگر را نیز دارد. در حالی که فناوری تشخیص چهره در برخی مکان‌ها ممنوع شده است، امواج رادیویی که تغییرات در ریتم قلب را تشخیص می‌دهند، می‌توانند برای پیش‌بینی وضعیت عاطفی افراد تجزیه و تحلیل شوند. این فناوری دارای کاربردهای بهداشتی و سلامتی است و می تواند در مصاحبه های شغلی و برای صنعت اطلاعات دولتی و نظامی استفاده شود.

[ad_2]