5 اصل راهنما برای حضور در یک مدیر عامل جدید

[ad_1]

گریس مورفی، یکی از اعضای سازمان کارآفرینان (EO) در آتلانتا، Advanced Care Partners (ACP) را در سال 2010 برای بالا بردن کیفیت خدمات پرستاری در منزل برای بیماران شکننده پزشکی در جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا تاسیس کرد. 2021. در طول رهبری او، ACP با نرخ سالانه 40 تا 50 درصد رشد کرد و باعث شد شرکت Inc. لیست 5000 شش سال متوالی. او نحوه انتخاب موفقیت آمیز مدیرعامل جدید را پس از یک استراتژی رشد موفق M&A به اشتراک گذاشت.

بین 50 تا 70 درصد از مدیران عامل در 18 ماه اول شکست می خورند. در حالی که این آمار ممکن است شما را شگفت زده کند، این یک واقعیت تلخ برای متخصصان در این موقعیت است. معمولاً اعضای هیئت مدیره افراد واجد شرایط با دانش و تجربه لازم را برای تصدی سمت مدیرعاملی انتخاب می کنند. بنابراین، اگر این صلاحیت آنها نیست، چه چیزی باعث می شود که چنین درصد بالایی از مدیران عامل جدید شکست بخورند؟ از تجربه‌ام، آموخته‌ام که فرآیند منسوخ شدن و عدم آماده‌سازی می‌تواند منجر به مرگ نهایی مدیرعامل شود.

مدیران عامل اغلب از ایده رهبری یک سازمان جدید هم هیجان زده و هم تحت تأثیر قرار می گیرند. چند ماه اول حضور در این موقعیت به عنوان فرصتی برای ایجاد اعتبار و اعتماد با بقیه اعضای تیم است. با این حال، هدایت این موضوع می‌تواند دشوار باشد و برخی از رهبران تحت فشار نقش‌های جدید خود، حرکات استراتژیک ضعیفی انجام می‌دهند. به همین دلیل است که توسعه و اجرای یک برنامه دقیق برای کمک به مدیران عامل جدید برای تطبیق با مسئولیت های خود مهم است.

زمانی که از سمت مدیرعاملی شرکتم کنار رفتم، تجربه ارزشمندی برای کمک به جایگزین خود به دست آوردم. اگرچه این زمان بالقوه عدم اطمینان و بی ثباتی بود، اما درس های مهمی آموختم که به دیگران در همان موقعیت کمک می کند.

در اینجا پنج مرحله وجود دارد که می توانید برای موفقیت در انتخاب یک مدیر عامل جدید انجام دهید و موفقیت آینده شرکت خود را تضمین کنید:

1. زمان لازم را برای اطلاع رسانی فرهنگ و هدف سازمان اختصاص دهید.

آنچه را که مدیر عامل جدید باید در مورد سازمان و افراد، تاریخ و ارزش‌های آن بیاموزد را در نظر بگیرید تا رهبری خود را ارتقاء بخشد. به طور واضح در مورد فرهنگ و هدف شرکت ارتباط برقرار کنید، در حالی که خرید آنها را به دست آورید. ارزش این مرحله را دست کم نگیرید، زیرا فرهنگ از بالا به پایین ساخته می شود و از مدیر عامل شرکت شروع می شود.

2. از بارگذاری بیش از حد مدیر عامل جدید با نیازهای تجاری فوری خودداری کنید.

مدیر عامل جدید باید زمان کافی برای درک چشم انداز و فرآیندهای شرکت داشته باشد قبل از اینکه مسئولیت های بیشتری را بر عهده بگیرد. به آن‌ها اجازه دهید تا با اعضای تیم جدید خود ملاقات کنند تا در مورد چالش‌های کلیدی کسب‌وکار بیاموزند، اهداف اصلی خود را تعیین کنند و برنامه‌ای برای رسیدگی به آن‌ها ایجاد کنند. همانطور که آنها با سازمان راحت تر می شوند، می توانند به آرامی به موضوعات مهم تری بپردازند. کاهش سرعت، پرسیدن سوال و به دست آوردن اطلاعات، به جای پرش فوری به اقدام، به مدیر عامل کمک می کند تا درازمدت رهبری کند.

3. به مدیر عامل جدید اجازه دهید که چشم انداز استراتژیک را هدایت کند.

هر مدیر عاملی یک سبک رهبری منحصر به فرد دارد که نحوه انجام تجارت آنها را راهنمایی می کند. ممکن است وسوسه انگیز باشد که رهبر جدید را با چشم انداز فعلی خود برای آینده شرکت تحت تأثیر قرار دهید. با این حال، مهم است که به آنها فرصت دهیم تا جاه طلبی نشان دهند و نقش اصلی را در ایجاد مسیر خود ایفا کنند. مدیر عامل جدید را تشویق کنید تا با حفظ ارزش ها و فرهنگ سازمان، کارها را به روش خود انجام دهد.

4. پشتیبانی ارائه دهید.

به مدیر عامل جدید پشتیبانی خود را ارائه دهید و به آنها بگویید که می توانند برای تخصص به چه کسی مراجعه کنند. یک عضو هیئت مدیره یا مشاور با تجربه می تواند به مدیر عامل کمک کند تا مسیر کسب و کار را به طور موثر هدایت کند، به خصوص در طول انتقال آنها به نقش جدید. آنها همچنین باید از حمایت کامل تیم اجرایی برخوردار باشند، تیمی که می تواند بینش مهمی در مورد جنبه های مختلف سازمان ارائه دهد.

5. آنها را تشویق کنید تا با ذینفعان درگیر شوند.

بدون تلاش عمدی، مدیر عامل جدید ممکن است دیدگاه‌ها و بینش‌های ارزشمند ذینفعان مختلف را از دست بدهد. در طول چند ماه اول در سمت جدید خود، مدیرعامل باید ایجاد روابط پایدار با کارکنان، تیم های مدیریتی و اعضای اجرایی خود را در اولویت قرار دهد. دیده شدن در نقش جدید به آنها کمک می کند تا اعتماد کل کارکنان را به دست آورند و یک محیط همکاری را تقویت کنند. به عنوان یک عضو هیئت مدیره یا مشاور، می توانید به مدیر عامل جدید کمک کنید تا با ذینفعان مختلفی در سازمان تعامل داشته باشد تا نگرش های مثبت رهبری ارشد را ایجاد کند.

انتخاب مدیر عامل جدید نیاز به برنامه ریزی و پشتیبانی زیادی قبل و بعد از تاریخ شروع آنها دارد. انتقال مدیر عامل باید با دقت انجام شود و به طور جامع با یک استراتژی سنجیده مدیریت شود. اگر به خوبی مدیریت شود، این انتقال ممکن است منجر به احساس سردرگمی و سرخوردگی در کل تیم شود. اگرچه هر تغییر مدیر عاملی ملاحظات منحصر به فرد خود را دارد، اما اصول راهنما در بالا می تواند به شکل دادن به دوره انتقالی برای موفقیت آینده کمک کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]