5 استراتژی برای یک تجربه M&A موفق

[ad_1]

کنت لوئیس، یکی از اعضای سازمان کارآفرینان (EO) در پورتلند، بنیانگذار و مدیر عامل آژانس بازاریابی دیجیتال Anvil Media است. شرکت کنت اخیراً با Deksia، شرکت بازاریابی عضو EO Aaron VanderGalien در میشیگان ادغام شد. ما از کنت در مورد سفرش به سمت ادغام و اینکه رهبران چگونه می توانند از تجربه مثبت در استراتژی خروج یا رشد خود اطمینان حاصل کنند، پرسیدیم.

زمانی که آژانس بازاریابی دیجیتال خود را در اکتبر سال 2000 تأسیس کردم، ادغام ها و اکتساب ها دورترین چیزهایی بودند که از ذهن من خارج شد. من در سال 2007 به EO ملحق شدم تا مهارت های تجاری خود را اصلاح کنم، بدون اینکه نمی دانستم ارتباطاتی که ایجاد کردم، پایه ای حیاتی برای ادغام آینده فراهم می کند.

در اواخر سال 2020، من با Aaron VanderGalien، یکی از اعضای EO و مدیر عامل یک شرکت بازاریابی مستقر در میشیگان، ارتباط برقرار کردم. ما موفق شدیم، اما هیچ یک از ما آماده برداشتن گام بعدی نبودیم. این به طور رسمی در 1 مارس 2022 تغییر کرد، زمانی که ما آژانس های خود را ادغام کردیم تا یک ابر آژانس تشکیل دهیم.

در اینجا پنج درس مهمی وجود دارد که از تجربه ادغام شرکت‌هایمان آموختم:

شریک ایده آل خود را مشخص کنید

در اوایل سال 2005، من اولین پیشنهاد خرید خود را از یک آژانس تعاملی در سیاتل وارد کردم. از آن زمان، من 12 مکالمه معمولی داشته ام، اما بیشتر آنها پیشرفت چندانی نداشته اند. در سال 2019، به دلیل تناسب، از خرید خود انصراف دادم و تصمیم گرفتم فقط در صورتی که تناسب فرهنگی ایده آل باشد، معامله آتی را در نظر بگیرم. من تصمیم گرفتم که یک شریک ایده آل برای تیم و مشتریان من ارزش قائل است، اما خدمات، استعداد و فرهنگ تکمیلی را ارائه می دهد. به طور خلاصه، یک خرید (یا ادغام) استراتژیک. هنگامی که معیارهای کلیدی یک شریک هدف ایده آل را شناسایی کردید، با دیدن آنها به احتمال زیاد آنها را تشخیص خواهید داد. خوب کار کرد. آرون بهترین گفت: “هدف ما ایجاد یک اثر چند برابری با استفاده از بهترین هر دو آژانس برای ایجاد مزیت رقابتی واقعی و ارزش بیشتر برای سهامداران است.”

اعداد را از سر راه بردارید

دومین درسی که یاد گرفتم این بود که “شماره جادویی” خود را در اوایل مکالمه به اشتراک بگذارم تا در وقت همه صرفه جویی کنم. گرفتن سریع «نه» می‌تواند مفید باشد، به‌ویژه برای کسب‌وکار کوچک‌تری مانند من (کمتر از 12 کارمند)، که در آن حواس‌پرتی پرهزینه است. هجده ماه پیش، وقتی برای اولین بار با هارون صحبت کردم، از مثبت بودن، خلاقیت و هوش او شگفت زده شدم. مهمتر از آن، وقتی من شماره مورد نظرم را به اشتراک گذاشتم، تکان نخورد. در عوض، ما ایده‌ها را زیر پا گذاشتیم و با امضای NDA موافقت کردیم تا او بتواند وضعیت مالی ما را بررسی کند. از آنجا، ما با اعداد صحبت کردیم، اما زمان بندی کاملاً مناسب نبود، بنابراین هر دو به جلو رفتیم. من با سرمایه گذاران دیگری صحبت کردم، اما متوجه شدم که از معامله Dexia به عنوان استاندارد طلا استفاده می کنم. هیچ آژانس دیگری از نظر ترکیب خدمات، جغرافیا و مهمتر از همه، علاقه به اشتیاق من برای رهبری فکری مکمل نبود.

صبور باش

بینش بعدی به صبر و استقامت مربوط می شود. در سال بعد، هارون برای بررسی شرکت و خانواده من پیامک فرستاد. از این ژست قدردانی کردم. شش ماه پیش، او با یک تماس تلفنی من را غافلگیر کرد که در آن ابراز علاقه جدی به ادغام شد، زیرا زمان خوبی بود. هر دو آژانس ما سال های قدرتمندی داشتند، بنابراین هر کدام در موقعیتی سودمند برای بررسی یک معامله قرار داشتیم. هارون مداد خود را تیز کرد تا قراردادی را تنظیم کند که برای هر دو طرف کارساز باشد. زمانی که در مورد شرایط اولیه به توافق رسیدیم، به سمت بررسی دقیق رفتیم. من همه اسناد ضروری را در Google Drive ذخیره کردم، بنابراین او و تیمش می‌توانند اطلاعات را مرور کنند و حواس‌پرتی من را به حداقل برسانند. در حالی که می‌توانستیم معامله را سریع‌تر از بازه زمانی شش ماهه انجام دهیم، فرآیند بررسی منابع مالی جایگزین و گزینه‌های ساختار معامله را به تأخیر انداختیم – که از نظر مزایای مالیاتی بسیار ارزشمند بود.

تناسب را ارزیابی کنید

وقتی چارچوب معامله را قفل کردیم، آرون به من پیشنهاد داد که در جلسه سه ماهه تیمش در شیکاگو شرکت کنم. در یک دوره دو روزه، من با همه اعضای تیم ملاقات کردم و با آنها صحبت کردم و به سرعت فهمیدم که آنها افراد من هستند. من “Anvil East” را ملاقات کرده بودم و می دانستم که این معامله باید اتفاق بیفتد. اعضای کلیدی تیم دکسیا نیز یک روز قبل از معامله به پورتلند پرواز کردند تا با تیم ملاقات کنند و کارهای اداری را نهایی کنند. این به تیم من اجازه داد تا با بازیکنان کلیدی سازمانی که به زودی به آن ملحق خواهند شد آشنا شود، سؤالاتی بپرسد و اخبار مهم را پردازش کند. ما هفته را صرف نقشه برداری از استراتژی یکپارچه سازی خود می کنیم. در تجارت خدمات، فرهنگ همه چیز است، زیرا محصول شما افراد شما هستند.

ریسک را به حداقل برسانید

یکی از عناصری که اضطراب من را کاهش داد (فراتر از اینکه هر دو عضو EO هستیم) استفاده دکسیا از سیستم عامل کارآفرینی (EOS) برای مدیریت کسب و کارشان بود. با ساختار، فرآیند و مسئولیت پذیری، آنها توانستند در سال 2021 دو برابر شوند و من احساس کردم که شرکت من نیز از این سیستم سود خواهد برد. در حالی که ما یک فروشگاه EOS نبودیم، 15 سال عضویت EO بینش و الهام بخشی را برای ترکیب برخی از زبان و روش ارائه داد. من به اندازه کافی در مورد سیستم یاد گرفته بودم که بدانم هر شرکتی که از آن استفاده می کند قوی تر است و بنابراین خطر کمتری دارد. روش دیگری که ما ریسک را برای هر دو طرف به حداقل رساندیم، ساختار قرارداد به صورت ادغام بود، بنابراین برای کارمندان و مشتریان آنویل واضح بود که من برای تداوم آن را ادامه خواهم داد. من همچنین بخشی از تیم رهبری دکسیا هستم که یک نمای ردیف اول از اعداد و فرصتی برای ارائه بازخورد و هدایت نهاد ترکیبی در مسیر موفقیت آمیز ارائه می دهد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]