4 سوال از خود بپرسید تا شما را به سمت زندگی و شغلی که می خواهید سوق دهد

[ad_1]

حتی در این دوران «استعفای بزرگ»، بسیاری از مردم هنوز در محل کار خود گیر افتاده‌اند. آنها بدون انگیزه و بدون الهام و حتی گاهی اوقات بدبخت از طریق حرکت می روند.

چرا اینطور است؟ آیا آنها رئیس های لوس دارند؟ آیا آنها به خواسته های خود زندگی نمی کنند؟ و اگر اینطور است، چرا کاری در مورد آن انجام نمی دهند؟

به گفته نویسندگان دیوید نواک و جیسون گلداسمیت، کارمندان باید شرایط خود را برای رشد و شکوفایی ایجاد کنند. آنها نمی توانند به شخص دیگری اعتماد کنند تا راه را به آنها نشان دهد. آنها در اصل باید مسئولیت و مربیگری را بر عهده بگیرند خودشان

برای نویسندگان، سفر به “خودمربی” با یافتن شادی شما آغاز می شود. دیوید نواک، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق یام، در کتاب جدید خود، “مسئولیت شما را برعهده بگیرید. چگونه خودمربی می تواند زندگی و شغل شما را متحول کند!” نام تجاری و میزبان پادکست چگونه رهبران رهبری می کنند و جیسون گلداسمیت، مربی عملکرد مشهور برای ورزشکاران در سطح جهانی، استدلال می کنند که دنبال کردن شادی اصل سازماندهی برای رشد و توسعه خود است. این برای رهبران نیز صدق می کند.

4 سوال برای رسیدن به حالت شادی

اگر «شادی» مقصد است و نه یک تعقیب مبهم، در اینجا چهار سؤال کلیدی وجود دارد که باید از خود بپرسید تا شما را در مسیر شغلی مثبت‌تر، تأثیرگذارتر و شادتر… حرکت دهد.

چه چیزی مانع شادی شما شده است؟

بنابراین بسیاری از ما در مورد احساسمان نسبت به کار از انجام تحقیقات روان پرهیز می کنیم. اما اگر به پاسخ های این سوال به طور عینی نگاه کنیم، مانند یک داده یا منبع اطلاعات در مورد خود، در موقعیت بسیار قوی تری خواهیم بود تا آنچه را که باید اصلاح کنیم، تنظیم کنیم، حداقل دوباره تکرار نکنیم.

آیا طول رفت و آمد شما است؟ یا اینکه هر شب خیلی دیر به خانه می آیید تا به بچه ها در انجام تکالیف کمک کنید؟ شاید دیگر نقش خود را به چالش نکشید یا از صنعت خود الهام بگیرید. به روزهایی فکر کنید که بیشترین احساس ناامیدی یا ناکامل را داشتید. چی شد؟ فهرستی تهیه کنید و مشخص باشید.

چه چیزی به شما شادی بیشتری می بخشد، شخصی یا حرفه ای؟

این سوالی نیست که چه چیزی شما را خوشحال می کند. بلکه در مورد چیزی است که به شما انرژی و اشتیاق می دهد.

نواک می‌گوید: «افرادی که عاشق کاری هستند که انجام می‌دهند احساس انرژی می‌کنند. “افرادی که برعکس احساس نمی کنند. شادی در آن انرژی دارد.”

یکی از ترفندهایی که نویسندگان برای ایجاد شادی پیشنهاد می کنند این است که یک «مسدود کننده شادی» را که در سوال اول شناسایی کردید بردارید و آن را روی سرش بچرخانید. به عنوان مثال، اگر یک رابطه مشاجره با یک همکار شما را بدبخت می کند، اما عاشق شرکتی هستید که در آن کار می کنید، آیا انتقال به یک بخش جدید برای شما شادی بیشتری به همراه خواهد داشت؟

s چیست؟بزرگترین چیز آیا می توانید تصور کنید که برای شما شادی به ارمغان می آورد و بزرگترین تفاوت را در زندگی یا شغل شما ایجاد می کند؟

گلداسمیت می‌گوید: «آنچه در طول سال‌ها آموخته‌ام این است که داشتن یک چیز بزرگ می‌تواند انگیزه‌ای بسیار قوی باشد و می‌تواند شما را راهنمایی کند که چگونه وقت خود را صرف کنید و چه تمرینی انجام دهید، بنابراین خاص بودن مهم است.

نواک می افزاید: «بسیاری از مردم زندگی را بی هدف می گذرانند و از آنچه به آنها هدف، معنا، شادی و موفقیت می دهد کوتاهی می کنند.

آیا می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید؟ سلامت شخصی خود را بهبود بخشید؟ هر چه هست، آن را بزرگ، مهم، جسورانه و حتی آرزومند کنید. تفاوت زیادی بین تعیین هدف و انتخاب یک مقصد قانع کننده که شما را به جلو می برد وجود دارد.

موفقیت چگونه خواهد بود؟

بخش بزرگی از خودمربی این است که خود را در حال رسیدن به مقصد تجسم کنید. شبیه چیه؟ آیا می توانید تصور کنید که در لابی فروشگاه جدید خود بایستید و از اولین مشتری استقبال کنید؟ این حس شبیه چیه؟ بوش شبیه چیه؟ حتی، چه صدایی دارد؟

گلداسمیت گفت: «من با یک پارچ کار کردم که می‌توانست زمانی که زمین به خوبی پرتاب می‌شود، بشنود… صدایی خاص در آن وجود داشت. “استفاده از هر پنج حواس می تواند واقعاً ماهیچه های تخیل شما را کار کند.”

در پایان روز، چه رهبر باشیم و چه مجری فردی، تنها در صورتی موفق می شویم و به اهداف خود می رسیم که برای انجام آن انگیزه و الهام داشته باشیم. و گاهی اوقات لازم است آن را به عهده خودمان بگذاریم – در آینه نگاه کنیم و کمی خودآموزی کنیم – تا شادی بزرگ را به کار و زندگی خود بازگردانیم.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]