4 روشی که همه‌گیری کار را برای بهتر شدن تغییر داد

[ad_1]

با کاهش همه‌گیری، بسیاری از شرکت‌ها از مردم می‌خواهند به دفتر برگرد متأسفانه، هیچ دلیلی وجود ندارد که در صورت ظهور و انتشار یک نوع جدید خطرناک تر و کشنده کووید-19، این بیماری همه گیر نتواند دوباره افزایش یابد. اکنون که کارگران ماهر در گفتگوی کارفرما و کارمند دست بالا را دارند، کار اداری متفاوت از سال 2019 خواهد بود.

شرکت ها باید استعدادهای کلاس جهانی را جذب و حفظ کنند تا مشتریان جدید را به دست آورند و آنها را به خرید ادامه دهند. بنابراین رهبران کسب و کار باید کار را به گونه ای ساختار دهند که استعدادها را در خود جای دهد. به عنوان مجله ی وال استریت گزارش داد، “در جستجوی مداوم آنها برای استعدادهای جدید، [business leaders] خواهد … توانمند می کند [employees] که خواستار برنامه و مکان مورد نظر خود هستند.”

در اینجا چهار راه وجود دارد که شرکت های فناوری پیشرو در حال ایجاد آینده کاری هستند.

1. از هر جایی استخدام کنید.

در شرایطی که قیمت‌های املاک و مستغلات رکورد زده است، شرکت‌ها اگر اصرار داشته باشند که کارکنانشان پنج روز در هفته به دفتر کار بروند، استعداد خود را از دست می‌دهند. شرکت‌های فناوری متوجه شده‌اند که باید برای استعدادهای زندگی در هر جایی رقابت کنند.

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت به ژورنال گفت که می خواهد زندگی کاری و شخصی افراد را رضایت بخش تر کند. حتی جنرال موتورز هم این نور را می بیند. رئیس استعدادهای آن، کایل لاگوناس – که در خارج از ماساچوست زندگی و کار می کند و قصد ندارد به دیترویت نقل مکان کند – در آستین و سایر مکان های غیر دیترویت استخدام می کند.

رهبران کسب و کار باید به بااستعدادترین افراد حقوق و مزایای مورد نیاز خود و محیط کاری را ارائه دهند که به آنها امکان یادگیری، بهره وری و تعادل بین تعهدات حرفه ای و خانوادگی را بدهد. برای اطمینان از تناسب این افراد جدید با فرهنگ آنها، مصاحبه کنندگان باید از افراد استخدام شده بپرسند “دوست دارید در چه نوع فرهنگی کار کنید؟”

2. به صورت ناهمزمان کار کنید.

اعضای تیم در مناطق زمانی مختلف برای افزایش بهره وری و کاهش استرس خود ناهمزمان می شوند.

یک مورد بارز Slack Technologies است – که اکنون متعلق به Salesforce است. همانطور که ژورنال اشاره کرد، کارمندان اسلک “ساعت های اصلی” خود را – زمانی که برای ملاقات با دیگران در دسترس هستند – و “زمان تمرکز” – ساعاتی را که به کار فردی اختصاص می دهند، تنظیم و ارتباط برقرار می کنند.

آیا این رویکرد موثر است؟ Salesforce در اولین “هفته Async” خود به 20000 کارمند از نزدیک به 70000 کارمند خود اجازه داد تا جلسات منظم خود را لغو کنند تا زمان بیشتری برای کارهای فردی اختصاص دهند. بر اساس گزارش ژورنال، 72 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که این کار آنها را بازده بیشتری می کند و 70 درصد گفتند که استرس آنها را کاهش می دهد.

رهبران تجاری که از این رویکرد استفاده نمی کنند باید آن را در نظر بگیرند. این به این دلیل است که باعث می شود افراد با استعداد بهره وری بیشتری داشته باشند، استرس کمتری داشته باشند و کمتر شرکت شما را به مقصد شرکتی ترک کنند که به آنها اجازه می دهد به طور ناهمزمان کار کنند.

3. جلسات را کاهش دهید.

من اخیراً از ساعت 9:30 صبح تا 2:30 بعد از ظهر در کنفرانس های ویدئویی بدون وقفه نشستم. در حالی که من مطمئن هستم که خوانندگان می توانند حتی نمونه های فاحش تری را ذکر کنند، اما همین کافی است تا متوجه شوم که بسیاری از رهبران کسب و کار به وقت کارگران خود احترام نمی گذارند.

اگر رهبران آنچه را که توییتر «بهداشت جلسات» می‌نامد را اجرا نکنند، استعداد آنها ممکن است برای شرکت‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، تقویت شود. در اینجا چهار سوال وجود دارد که باید قبل از درخواست از افراد در جلسه بپرسید:

  • آیا یک برنامه جلسه شفاف، عمیقاً در نظر گرفته شده و کارآمد دارید؟
  • آیا افرادی که دعوت می کنید نیاز به تصمیم گیری در جلسه دارند؟
  • آیا کارگرانی که نمی توانند در جلسه شرکت کنند، آنچه را که نیاز دارند از تماشای ضبط جلسه یاد می گیرند؟
  • آیا می توان جلسه را با ایمیل، یادداشت یا ویدیو جایگزین کرد؟

اگر پاسخ دو سوال اول “بله” است، به یک جلسه نیاز دارید. اگر به دو سؤال اول «نه» یا به دو سؤال آخر «بله» پاسخ دهید، باید جلسه را لغو کنید و آن را با ایمیل، یادداشت یا ویدیو جایگزین کنید.

4. برای پیوند و سلامتی شخصاً جمع شوید.

مردم اگر همکاران خود را بشناسند و عادت های سالمی داشته باشند، احساس بهتری دارند. شاید شرکت ها بتوانند در هزینه های فضای اداری صرفه جویی کنند و به هر دو هدف به روش های جدید دست یابند.

چطور؟ آن‌ها می‌توانند از هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها یا حیاط خلوت مدیران برای برگزاری جلسات حضوری استفاده کنند که در آن تیم‌های پروژه می‌توانند یکدیگر را بهتر بشناسند، برنامه‌ریزی اولیه پروژه را انجام دهند و در تمرینات سلامتی شرکت کنند. ژورنال نوشت، برای مثال، Salesforce قصد دارد 10000 کارمند را در خلوتگاهی در نزدیکی سانتا کروز میزبانی کند تا با همکاران خود آموزش ببینند، پیاده‌روی کنند و در کلاس‌های یوگا و آشپزی شرکت کنند.

رهبران مشاغلی که اجتماعات حضوری را به چنین اهدافی محدود می کنند – در حالی که فضای اداری را برای کسانی که می خواهند به طور دوره ای رفت و آمد کنند فراهم می کنند – ممکن است بتوانند تعامل کارکنان را افزایش دهند و در عین حال هزینه های فضای اداری خود را کاهش دهند.

مهم‌تر از همه، رهبران کسب‌وکار که می‌خواهند آینده کاری را خلق کنند، باید با انعطاف‌پذیری بیشتر در مورد نحوه جذب استعدادها و درگیر نگه داشتن آن‌ها، صفحه‌ای از شرکت‌هایی که در بالا توضیح داده شد، بگیرند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]