4 دلیلی که نامزدهای برتر بعد از مصاحبه اولیه فرار می کنند

[ad_1]

در استخدام، هیچ احساس بدتری نسبت به یافتن یک کاندیدای عالی که مجموعه مهارت، تجربه شغلی و نگرش مورد نظر شما در یک نقش را داشته باشد وجود ندارد – فقط برای اینکه بعد از اولین مصاحبه از فرآیند استخدام خارج شوند.

واقعیت این است که در بازار جویندگان کار امروزی، نامزدها گزینه‌هایی دارند و مایل نیستند وقت خود را برای فرصت‌هایی که فوراً در دسترس یا جذاب نیستند تلف کنند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که نامزدهای برتر با عبارت‌های استخدامی طولانی، دشوار یا غیرضروری منصرف نمی‌شوند، سخت‌تر کردن فرآیند استخدام بسیار مهم است.

هنوز مطمئن نیستید که کجا اشتباه می کنید؟ در اینجا چهار دلیل برای فرار نامزدها پس از مصاحبه اولیه آورده شده است.

1. مدیر استخدام شما در حالت بازجویی است.

همه ما مصاحبه‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌ایم – مصاحبه‌هایی با سوالاتی که هنوز ما را در شب بیدار نگه می‌دارند (و پس از ماه‌ها بررسی، اکنون پاسخ کاملی برای آن داریم). با این حال، مرز روشنی بین پرسیدن سوالات سخت اما مرتبط و بازجویی از نامزدهای شما وجود دارد.

در مصاحبه از تاکتیک های تهاجمی یا اتهام زنی خودداری کنید. همچنین مهم است که عادت به سوراخ کردن پاسخ یک نامزد در محل نکنید. به سادگی سؤال را بپرسید، به پاسخ آنها گوش دهید، و هر گونه ناهماهنگی یا پرچم قرمز را برای پیگیری بعداً یادداشت کنید. حتی اگر پاسخی برای درست بودن خیلی خوب به نظر می رسد، همیشه می توانید برای تأیید، بعداً با مراجع آنها بررسی کنید.

2. آنچه شما فکر می کنید یک پرسش دوستانه است در واقع نامناسب است.

یکی از بهترین بخش‌های میزبانی مصاحبه‌های حضوری (یا ویدیویی) این است که به تیم شما این فرصت را می‌دهد تا با یک نامزد به طور کامل‌تر آشنا شوند و تعیین کنند که آیا آنها با فرهنگ مناسبی هستند یا خیر. با این حال، صرف نظر از قصد و نیت، پرسیدن سؤالات بیش از حد شخصی یا صمیمی می تواند باعث ایجاد احساس ناراحتی در استخدام جدید بالقوه شود و راهی مطمئن برای تشویق آنها به ترک زودهنگام فرآیند مصاحبه است.

به سوالات عمومی در مورد سرگرمی ها یا علایق خود ادامه دهید، به خصوص اگر آنها آنها را در رزومه خود یادداشت کنند. با این حال، سؤالاتی در مورد خانواده، وضعیت تأهل، فرزندان (یا برنامه های آنها برای فرزندان) مطرح نکنید. اینها همه سؤالات نامناسبی هستند و باید از آنها اجتناب شود.

3. شما به یک نامزد جزئیات مربوط به جدول زمانی تصمیم گیری یا پیگیری ها را می گویید، اما به برنامه خود عمل نمی کنید.

هیچ چیز به اندازه انتظار برای یک تماس برای شنیدن اینکه آیا شغل جدیدی پیدا کرده اید، اضطراب آور نیست. به همین دلیل است که وقتی مدیران استخدام به زمان‌بندی و وعده‌های خود عمل نمی‌کنند، ناامیدکننده‌تر است.

زمانی که تصمیم گیرندگان به جدول زمانی و موارد قابل تحویل خود پایبند نباشند، این احتمال وجود دارد که نامزدهایی که در حال حاضر چندین پیشنهاد را دریافت کرده اند، از بررسی خارج شوند.

از این گذشته، شما باید به زمان هر متقاضی احترام بگذارید. در حالی که ممکن است همه چیز به ناچار تحت فشار قرار گیرد یا به تأخیر بیفتد، راه آسان را انتخاب نکنید و متقاضیان خود را شبح نکنید. حتی یک ایمیل دو جمله ای ساده که می گوید کمیته استخدام به زمان بیشتری نیاز دارد، برای علاقمند نگه داشتن نامزدها و توقف مهاجرت دسته جمعی کافی است.

4. کاملاً واضح است که مدیر استخدام شما برای مصاحبه آماده نیست.

در حالی که ممکن است فکر کنید که در یک مصاحبه کار خوبی انجام می دهید، کاندیداها تقریباً همیشه می توانند تشخیص دهند که چه زمانی بی نظم هستید یا درهم و برهم هستید. از نخواندن رزومه خود از قبل تا مشخص نبودن نقشی که یک نامزد درخواست داده است، مدیران استخدام باید تکالیف خود را انجام دهند و آماده در مصاحبه حاضر شوند.

در پایان روز، یک مصاحبه بهم ریخته باعث می شود شرکت سازماندهی نشده و صادقانه بگویم، غیرجذاب به نظر برسد. با توجه به افزایش کمبود استعداد در صنایع مختلف، این اشتباهی است که تیم شما از عهده انجام آن برنمی آید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]