3 کتاب برای درک بهتر رهبری مشاغل سیاه پوست

[ad_1]

به عنوان یک آمریکایی آفریقایی تبار و به عنوان یک مربی کارآفرین، اغلب از من می پرسند که چگونه می توان با تجربه سیاه پوست حساس تر، متفکرتر و همکاری کرد. این یک منحنی یادگیری است: بسیاری از مردم از تنوع، برابری، و شمول آگاه نبوده‌اند و به‌طور ناگهانی از آنها انتظار می‌رود که اگر نه یک کنشگر، فعالانه متحد باشند. من حامی مادام العمر فمینیسم و ​​جامعه LGBTQ بوده ام، بنابراین می توانم ارتباط برقرار کنم – شما می توانید نسبت به امتیازی که به شما داده شده نادان باشید. نامرئی است.

بهترین راه برای پشتیبانی این است که امتیاز خود را – دسترسی به شبکه ها، تفاوت بین دستمزدها، پلتفرم های بزرگتر – با دیگران به اشتراک بگذارید. دومین راه، درک بهتر سفر آنهاست. و ساده ترین راه برای انجام این کار خواندن است.

این سه کتاب مکان بسیار خوبی برای شروع هستند.

نرم افزار سیاه: اینترنت و عدالت نژادی، از AfroNet تا Black Lives Matter

توسط Charlton D. McIlwain (انتشارات دانشگاه آکسفورد، 2021)

زمانی که حدود یک دهه پیش اولین استارت آپ خود را تأسیس کردم، از اینکه تعداد زیادی از آفریقایی-آمریکایی های دیگر نیز همین کار را کرده بودند، شگفت زده شدم. این نبود که من نگاه نمی کردم. فقط در مورد آنها صحبت نشده است. تابلو فرش نسبتاً غنی امروزی از داستان‌های جلد، سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز، و خروج‌های عظیم باعث می‌شود تا کارآفرین موفق سیاه‌پوست جدید به نظر برسد.

کتاب جدید چارلتون دی. مک ایلوین، پروفسور دانشگاه نیویورک، نرم افزار سیاه، تاریخچه رهبری مدرن استارت آپ سیاه را پوشش می دهد که برای کسانی که واقعاً به این موضوع علاقه مند هستند مفید است. با این حال، گوهر واقعی در اینجا، زمینه فرهنگی پیرامون نحوه استفاده از داده‌ها، دسترسی و قدرت استارت‌آپ‌ها و اغلب سوءاستفاده علیه جوامع رنگین‌پوست است. این یک دیدگاه جذاب در مورد اینکه چگونه رهبری استارتاپ می تواند در واقع توانمندسازی جامعه را ایجاد کند است.

پروژه 1619: داستان مبدا جدید

توسط نیکول هانا جونز و مجله نیویورک تایمز (یک جهان، 2021)

من فکر می کنم گیج کننده ترین بخش در مورد گفتگوی DEI آگاهی نابرابر از تاریخ فرهنگی است. پرفروش ترین کتاب روزنامه نگار نیکول هانا جونز بر تاریخ سیاه پوستان تمرکز دارد و این به نوبه خود به ما در درک تاریخ آمریکا کمک می کند.

اهمیت رهبری کسب و کار دوچندان است. اول، زمینه فرهنگی غنی به نقاط درد منحصر به فرد برای تجربه آفریقایی-آمریکایی می دهد. بنیان‌گذارانی مانند من این چالش‌ها را درک می‌کنند و به موفقیت در ایجاد استارت‌آپ‌ها، سازمان‌ها و سایر گروه‌هایی که به جوامع ما خدمات می‌دهند، دست یافته‌اند. دوم، سطحی از همدلی – نه همدردی، بلکه همدلی – برای توزیع نابرابر امتیازات تا به امروز ایجاد می کند.

غذای سیاه: داستان ها، هنر، و دستور العمل ها از سراسر دیاسپورای آفریقا [A Cookbook]

توسط برایانت تری (4 کتاب رنگی، 2021)

من معتقدم غذا کلید درک فرهنگ است. کتاب میز قهوه سرآشپز برایانت تری، غذای سیاه، کمی اشتباه است، زیرا ترکیبی از دستور العمل های خانوادگی، مقالات شخصی، و مشاهدات زیرکانه از بحث آشپزی به عنوان ورودی برای دیدن تنوع استفاده می کند.

قدرت در اینجا وسعت محض است: از چالش‌های یک آفریقایی-آمریکایی جاه‌طلب بودن و تهدیدی برای پیچیدگی‌های بیان سیاه‌پوستان – گرفته تا اینکه چگونه ممکن است دیدگاه‌های ما در داخل و خارج از محل کار بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. (من همچنین یک مقاله کوچک در مورد آسیب پذیری مردان سیاه پوست در آن دارم.) مقاله مورد علاقه من در این لحظه از موسس The Nap Ministry Tricia Hersey در مورد اینکه چگونه مراقبت و استراحت با برابری در محل کار همراه هستند – بحثی است که می توانیم از آن استفاده کنیم. بحث های چهار روزه کاری در هفته ما و عادات کمبود تعطیلات.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]