3 سوالی که قبل از ترک کسب و کارتان باید در نظر بگیرید

[ad_1]

بیش از 47 میلیون آمریکایی که «استعفای بزرگ» نامیده می‌شود، شغل خود را در سال 2021 ترک کردند. در حالی که بسیاری از آنها ضررهای قابل توجهی را تجربه کردند، آمریکایی‌ها شروع به این سؤال کردند که چگونه و کجا می‌خواهند زندگی خود را بگذرانند. کار در شرکتی که احترام و کار معنادار را به ارمغان می آورد بر دستمزدهای بالاتر اولویت پیدا کرد. اکثر کارگرانی که شغل خود را ترک کردند، فرهنگ کاری سمی را دلیل اصلی ترک عنوان کردند.

با این حال، ترک شغل برای بسیاری از آمریکایی ها نه به بیکاری، بلکه به کارآفرینی تبدیل شد. همانطور که تاریخ نشان می دهد، بسیاری از مشاغل در دوران سخت راه اندازی شده اند. بر اساس داده‌های اداره سرشماری، آمریکایی‌ها برای 5.4 میلیون کسب‌وکار در سال 2021 مدارک ثبت کرده‌اند – افزایشی 53 درصدی نسبت به سال 2019 و 23 درصدی بیشتر از سال 2020. اینها بزرگترین افزایش در بیش از یک دهه است.

اما با گذشت دو سال از همه‌گیری، ممکن است کارآفرینان این سوال را داشته باشند که آیا باید به سفر پرخطر خوداشتغالی ادامه دهند یا خیر. دسترسی به سرمایه، اختلالات زنجیره تامین و مسائل مربوط به استخدام به عنوان بزرگترین چالش ذکر شده است. برای برخی از کارآفرینان، این چالش ها ممکن است این سوال را ایجاد کند که آیا در طرف دیگر چمن سبزتر است یا خیر. یعنی آیا بهتر است به جای اینکه یک رئیس باشید، مغازه را ببندید و یک رئیس داشته باشید؟

قبل از تصمیم گیری مکث کنید. در عوض، قبل از ترک سیگار به سوالات زیر توجه کنید.

1. آیا تمایل من به ترک بر اساس احساسات است یا واقعیت؟

ضرب المثل معروفی وجود دارد که می گوید: “هرگز وقتی عصبانی هستید جواب ندهید. وقتی خوشحال هستید قول ندهید. وقتی ناراحت هستید تصمیم نگیرید.” زمانی که عصبانی یا غمگین هستید، از گرفتن یک تصمیم بزرگ، مانند رها کردن سرمایه گذاری خود اجتناب کنید. استثنا این است که شما الگوی خشم یا غم را مشاهده کرده باشید. وقت بگذارید و به دقت در مورد دلایلی که می خواهید ترک کنید و همچنین دلایلی که ماندن ممکن است گزینه بهتری باشد فکر کنید (حداقل در حال حاضر).

2. علایق من چیست؟

در مذاکرات، علایق به نیازها، نگرانی‌ها و انگیزه‌های شما برای مذاکره بر سر موضوعات خاص (محسوس) اشاره دارد. کلید رسیدن به یک شغل رضایت بخش، یافتن شغلی است که به شما کمک می کند تا این علایق را برطرف کنید. اگر علایق شما داشتن استقلال، ایجاد یک محصول یا ارائه خدماتی است که برای شما معنادار است، و تأثیرگذاری در زمینه کاری شما دارد، اما این علایق از طریق کارآفرینی ارضا نمی شوند، شاید وقت آن رسیده است که فعالانه به دنبال شغل و کارفرما بگردید. که آنچه شما نیاز دارید را فراهم می کند.

3. چه چیزی موقعیت فعلی یا احساسات شما را در مورد آن بهبود می بخشد؟

قبل از استعفا دادن به عنوان یک کارآفرین، فهرستی از چیزهایی که دوست دارید تغییر دهید یا به شما انگیزه می دهد که بمانید تهیه کنید. تعیین کنید که مکان کنترل در ایجاد این تغییرات کجاست.

آیا داخلی هستند؟ به این معنی که آنها تغییراتی هستند که شما کنترل آنها را دارید. یا خارجی هستند؟ به این معنی که کنترل بر این نتایج در نیروهای خارجی است. اگر مورد اول است، مراحل خاصی را که می توانید برای ایجاد این تغییرات بردارید، در نظر بگیرید. اگر خارجی هستید، شناسایی منابع خاص، از جمله افراد دیگر را در نظر بگیرید، که ممکن است در دستیابی به نتیجه مطلوب به شما کمک کند.

استعفا خطر بزرگی دارد. سرمایه گذاری بعدی شما ممکن است به نتیجه برسد یا خیر. برای بسیاری از کارآفرینانی که به آینده کسب و کار خود خوش بین هستند، استعفا یک گزینه نیست. با این حال، ممکن است تصمیم بگیرید که این بهترین گزینه در این زمان است. زیبایی تصمیم گیری در این است که اگر تصمیم اول نتایجی را که انتظار داشتید نداشت، می توانید تصمیم دیگری بگیرید. همانطور که جیمز کلیر، نویسنده عادات اتمی، نوشت: درد بی عملی طولانی تر از درد عمل نادرست است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]