2 نوع اعتماد وجود دارد. یکی به موفقیت و دیگری منجر به شکست می شود

[ad_1]

چقدر اعتماد به نفس دارید؟ این ممکن است یک سوال ساده به نظر برسد، اما به این دلیل نیست که ما از کلمه اعتماد به نفس برای توصیف دو چیز متفاوت استفاده می کنیم. یکی از انواع اعتماد به نفس است اعتماد اجتماعیاحساس راحتی ما در موقعیت های اجتماعی و انتظار ما از اینکه دیگران ما را بپذیرند. دیگری است اعتماد معرفتی، اطمینان از اینکه شما در نظرات یا نتیجه گیری های خود صحیح هستید.

به عبارت دیگر، اگر بتوانید وارد اتاقی پر از غریبه ها شوید که احساس آرامش می کنید، سر خود را بالا گرفته اید و به راحتی با اولین غریبه ای که می بینید شروع به گفتگو کنید، اعتماد اجتماعی دارید. اگر کاملا مطمئن هستید که رویکرد شما برای بازاریابی محصول شرکت شما بهتر از هر روش دیگری جواب می دهد، پس اعتماد معرفتی دارید.

جولیا گالف، مجری پادکست “Rationally Speaking” و یکی از بنیانگذاران مرکز عقلانیت کاربردی، در یک قطعه جذاب در CNBC.com، این دو نوع اعتماد به نفس را شکست. و او به آزمایش‌هایی اشاره کرد که نشان می‌دهد افراد با اعتماد به نفس اجتماعی بیشتر از افرادی که اعتماد معرفتی نشان می‌دهند به عنوان افراد دارای اعتماد به نفس، توانا و دوست‌داشتنی تلقی می‌شوند. اما من معتقدم که تفاوت بین این دو نوع اعتماد بسیار مهم تر و گسترده تر است.

چرا اعتماد اجتماعی منجر به موفقیت می شود؟

من همیشه بر این باور بوده ام که توانایی احساس راحتی در صحبت کردن با غریبه ها یک قدرت فوق العاده است. یکی از دلایلی که معتقدم این است که برای من اینطور کار کرد. این به من اجازه می دهد تا مشتریان جدیدی جذب کنم. هر تعداد مصاحبه و کمک های دیگری که می خواستم برایم به ارمغان آورد. به من این امکان را می دهد که از یک معرفی ساده یا یک برخورد شانسی نهایت استفاده را ببرم و در طول یک رویداد در اتاق کار کنم تا بتوانم افرادی را که بیشتر دوست دارم با آنها ملاقات کنم انتخاب کنم و سپس آنها را ملاقات کنم. (در کتاب جدیدم، خودمراقبتی شغلی، مطالب بسیار بیشتری در مورد این موضوع وجود دارد.) اگر تحقیقاتی را نیز در نظر بگیرید که نشان می دهد افراد دارای اعتماد به نفس اجتماعی دوست داشتنی تر و توانمندتر دیده می شوند، به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا اعتماد به نفس اجتماعی مزیت بزرگی است. دنیای تجارت.

چرا اعتماد معرفتی منجر به شکست می شود.

همانطور که جف بزوس و دیگران مشاهده کرده‌اند، باهوش‌ترین افراد معمولاً آن‌هایی هستند که کمترین عقیده را دارند و بیشتر آماده تغییر عقیده‌شان هستند. گالف اشاره می کند که استیو جابز به دلیل توانایی اش در تغییر ناگهانی و کامل عقاید مشهور بود. به اندازه کافی آسان است که ببینید، در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، داشتن انعطاف پذیری برای بازنگری در باورهایتان در زمانی که این امر ضروری است، می تواند یک مزیت واقعی باشد، در حالی که پایبند ماندن به قطعیت های دیروز ممکن است شما را به پایین بکشاند.

چگونه می توان نوع درستی از اعتماد به نفس داشت.

چگونه می توانید اعتماد اجتماعی خود را تقویت کنید؟ مانند بسیاری از چیزها، اگر تمرین کنید کمک می کند. بنابراین به دنبال فرصت هایی باشید تا در موقعیت های اجتماعی قرار بگیرید که شما را خارج از منطقه راحتی خود قرار دهد – فقط کمی. مسلح با چند شروع کننده مکالمه وارد شوید که به شما کمک می کند با افرادی که به تازگی ملاقات کرده اید صحبت کنید. داوطلب شوید تا یک سخنرانی ارائه دهید یا در غیر این صورت خود را در مقابل یک مخاطب قرار دهید – مجدداً در ابتدا یک سخنرانی کوچک. هرچه بیشتر بتوانید تجربیات مثبتی از این قبیل بدست آورید، اعتماد اجتماعی شما بیشتر خواهد شد.

اگرچه دشوارتر است، اما بسیار ارزشمند است که اعتماد معرفتی خود را نیز به چالش بکشید. دفعه بعد که از خود می شنوید که می دانید چیزی کاملاً درست است، برای لحظه ای مکث کنید و از خود بپرسید که چگونه می دانید که درست است و آیا شرایطی تغییر کرده است که ممکن است آن را کمتر از گذشته واقعی کند. اگر اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که دارای پیشینه و دیدگاه های متفاوت با شما هستند، و اگر فکر می کنند اشتباه می کنید، یا اینکه همه زوایای آن را در نظر نگرفته اید، حاضرند با شما مخالفت کنند.

تعداد فزاینده ای از مخاطبان خوانندگان Inc.com وجود دارد که روزانه یک متن از من با یک چالش یا ایده خودمراقبتی یا انگیزشی دریافت می کنند. اغلب آنها به من پیامک می دهند و با هم گفتگو می کنیم. (علاقه مند به پیوستن هستید؟ در اینجا اطلاعات بیشتر و دعوت به یک دوره آزمایشی رایگان دو ماهه وجود دارد.) بسیاری از کارآفرینان یا رهبران کسب و کار و آنها به من می گویند که تغییر سریع به یک رویکرد جدید در صورت نیاز چقدر حیاتی است. و در اینجا چیز دیگری است که من از آنها یاد گرفته ام – افراد واقعاً دارای اعتماد به نفس هرگز از تغییر نظر خود نمی ترسند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]