11 اصل نامتعارف رهبری که درک آنها خیلی طول کشید

[ad_1]

من با اکثر توصیه های مرسوم رهبری مشکل دارم.

این نوع نصیحت اغلب تفاوت‌های ظریف و «واقعی بودن» رهبری را از دست می‌دهد. این چیزی شبیه به معروف مایک تایسون است که می گوید: «هر کس تا زمانی که مشت به دهانش نخورد، برنامه ای دارد».

بنابراین، فکر کردم مجموعه ای از نکات رهبری را که در طول راه یاد گرفتم جمع آوری کنم. برخی از آنها صرفاً ماهیت متناقض دارند، و برخی صرفاً چیزهایی هستند که هرگز فکر نمی‌کردم درست باشند، اما باید از راه سخت یاد می‌گرفتم!

امیدوارم در سفر شما کمک کنند.


 1. دانستن بیش از حد تخیل شما را می کشد.

این یکی در اوایل دوران رهبریم مرا غافلگیر کرد. چیزی که من متوجه نشدم این است که ارجاعات و تجربیات تاریخی من در مورد اینکه چه چیزی موثر است و چه چیزی کار نمی کند می تواند تفکر شما را محدود کند.

چشم های تازه و غیر متعارفی را از کسانی که این چمدان را ندارند دریافت کنید. از آنچه متوجه می شوید شگفت زده خواهید شد.


 1. از نقاط قوت خود استفاده کنید، اما در نهایت به نقطه ضعف تبدیل می شوند.

به عنوان مثال، دقت بسیار زیاد می‌تواند مانع از پذیرش کار دیگران در صورت کامل نبودن شما شود، که مانع از اتمام کار شما می‌شود. این شامل کار خود شما نیز می شود. عالی واقعا دشمن انجام شده است.


 1. برنامه های سختگیرانه ایده های بزرگ را از بین می برد.

اگر برنامه شما این است که یک سکه در طرف دیگر اتاق بردارید، و یک ربع را در نزدیکی آن می بینید، پایبند بودن به برنامه شما را از گرفتن ربع باز می دارد.

بنابراین، به هر حال – یک برنامه ریزی کنید. اما در برنامه خود کمی فضا برای یافتن سه ماهه بگذارید.


 1. آسیب پذیری قدرت است.

اینکه به کارکنان خود بگویید از چیزی اطلاع ندارید، نه تنها بارها درست است، بلکه گفتن خلاف آن به آنها در نهایت ثابت می کند که اشتباه می کنید و منجر به بی اعتمادی می شود. خود را به روی ایده ها و تخیلاتی باز بگذارید که هرگز به تنهایی به آنها دست پیدا نمی کنید. بدان که نمی دانی


 1. کل سازمان باید برنده شود، نه فقط شما.

هر بخش تعدادی برای بهینه سازی دارد. بهینه سازی هر یک به طور جداگانه به ندرت کل سازمان را بهینه می کند.


 1. اگر دفعه قبل کار کرد، تصور نکنید دفعه بعد هم کار خواهد کرد.

برای شناخت آینده، گذشته را بیاموزید؛ برای اثربخشی آینده، گذشته را فراموش کنید. تاریخ تکرار نمی شود، اما اغلب قافیه می شود.

به نکته قبلی من در مورد برنامه های سخت، بدانید که نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که چه اتفاقی می افتد. وقتی مسیر جدیدی به شما ارائه شد، خود را در معرض دید شما قرار دهید.


 1. بزرگ فکر کنید، اما همیشه باید مراقب امروز باشید.

چشم انداز نهایی را در ذهن داشته باشید. کار امروز را هدف قرار دهید. پس از اینکه JFK برای اولین بار برنامه “Moonshot” خود برای فرود روی ماه را اعلام کرد، 8 سال طول کشید تا بر روی ماه فرود آمد.

بزرگ اندیشی ضروری است، اما شرکت ها بر اساس تفکر بزرگ کار نمی کنند. آنها امروز با کیفیت اجرا کار می کنند.


 1. هرچه نقاط ضعف بیشتری کشف کنید، بهتر است.

هرچه نقاط ضعف بیشتری را شناسایی کنید، باید شادتر شوید زیرا اکنون توانایی پیشرفت بیشتر را دارید.

نکته کلیدی این است که نقاط ضعف خود را شناسایی کنید، نه اینکه آنها را نادیده بگیرید.


 1. برای خوش شانس بودن، باید آن را به دست آورید.

هرچه تخصص شما قوی تر باشد، خوش شانس تر می شوید که شخص دیگری متوجه می شود و فرصت های بیشتری برای شما فراهم می کند. پس ابتدا آن را به دست آورید و منتظر باشید تا شانس به شما برسد.


 1. هر چه تصمیمات کمتری بگیرید، تصمیمات بیشتری می توانید بگیرید.

وقتی مغز خود را در تصمیم گیری های متعدد مسدود می کنید، حتی اگر آنها تصمیمات کوچک باشند، دیگر ظرفیتی برای تصمیم گیری های مهم ندارید. بنابراین بیشتر تصمیم گیری ها را به تیم خود بسپارید تا بتوانید به صورت مفهومی و خلاقانه تر در مورد آینده فکر کنید.

ایده اصلی خود را به صورت تدریجی تکرار کنید تا پتانسیل ابتکارات تغییر بازی را شناسایی کنید. به حرکت ادامه دهید!


 1. 11. ایده های بزرگ از حرکت های کوچکی که با عصبانیت انجام می شوند به وجود می آیند.

در نهایت، ما باید تکامل پیدا کنیم! هر روز، کسب و کار من پیشرفت می کرد، و هر روز من تکامل می یافتم.

بنابراین، من هر روز یک تجارت جدید راه اندازی کردم. کسب و کارهای جدید فرصت های دائمی در حال تغییر ایجاد می کنند. هیچ چیز راکد نمی شود، از جمله ایده ها و افراد. مردم اغلب شرکت ها را به دلیل ناظر بد یا به دلیل بی حوصلگی ترک می کنند.

با هر روز یک تجارت جدید، کار هرگز خسته کننده نیست. تنها افرادی که این نوع کسب‌وکار را ترک می‌کنند، با این فرض که غرامت معقولی دریافت کرده‌اند و به دلیل شرایط تخفیف‌دهنده آن را ترک نکرده‌اند، کسانی هستند که نمی‌توانند ادامه دهند.

برخی از این ایده ها بیش از دیگران غیر متعارف هستند. کلید درک رهبری واقعی این است که بازی همیشه در حال تغییر است و آنچه برای دیگران واضح است ممکن است برای شما واضح نباشد.

به یاد داشته باشید، اگر شما هم مثل بقیه باشید، هرگز بهتر از دیگران نخواهید بود. بهترین آرزوها را برای شما دارم که غیر متعارف فکر کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]