10 نفر در تیراندازی جمعی در نزدیکی جشن سال نو قمری در لس آنجلس کشته شدند

[ad_1]

مونتری پارک، کالیفرنیا (AP) – مقامات کالیفرنیا می گویند که در حال بررسی این احتمال هستند که یک مظنون مرد که گمان می رود 10 نفر را در یک جشن سال نو قمری به ضرب گلوله کشته و حدود 30 دقیقه بعد وارد سالن رقص دوم در آن نزدیکی شده باشد.

اسلحه ای که او با خود حمل می کرد توسط فردی در استودیوی رقص الحمرا کشتی گرفته شد و به پلیس تحویل داده شد. رابرت لونا، کلانتر شهرستان لس آنجلس، روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مظنونی که 10 نفر را در استودیوی رقص رقص استار بالروم به جا گذاشت و 10 نفر را مجروح کرد، هنوز فراری است.

لونا می‌گوید اسلحه‌ای که پلیس به دست آورده است “یک تفنگ تهاجمی” نبوده است.

لونا درباره رویارویی در الحمرا گفت: “ما معتقدیم که یک حادثه ممکن است مرتبط باشد.” ما هنوز مطمئن نیستیم، اما قطعاً روی صفحه رادار ما وجود دارد.»

این یک به روز رسانی اخبار فوری است. داستان قبلی AP در زیر آمده است.

مونتری پارک، کالیفرنیا (AP) – یک مرد مسلح به دنبال یک جشن سال نو قمری به یک استودیوی رقص رقص در منطقه لس آنجلس تیراندازی کرد و 10 نفر را کشت و به دنبال مظنون پنجمین قتل جمعی در این ماه در این کشور شد.

10 نفر دیگر زخمی شدند و به بیمارستان منتقل شدند، جایی که وضعیت آنها از پایدار تا وخیم بود، سروان. اندرو مایر از اداره کلانتر لس آنجلس یکشنبه گفت.

این صحنه اواخر روز شنبه در مونتری پارک، شهری با حدود 60000 نفر در حاشیه شرقی لس آنجلس که عمدتاً از مهاجران آسیایی از چین یا نسل اول آسیایی-آمریکایی ها تشکیل شده است، رخ داد.

مایر گفت، وقتی مأموران حوالی ساعت 10:30 شب به استودیو رسیدند، مردم “با فریاد از محل بیرون ریختند.” او گفت که مأموران سپس به سالن رقص رفتند و در حالی که آتش نشانان در حال مداوای مجروحان بودند، قربانیان را پیدا کردند.

مایر هیچ توضیحی از مظنون مرد یا سلاحی که استفاده کرده بود ارائه نکرد و توضیحی در مورد اینکه چرا پلیس ساعت ها در مورد تیراندازی هیچ اطلاعاتی نداد در حالی که ضارب ظاهراً متواری بود، ارائه نکرد.

او گفت که در تحقیقات خیلی زود است که بدانیم آیا فرد مسلح در سالن رقص کسی را می‌شناسد یا این یک جنایت نفرت است.

مایر گفت: “ما به هر زاویه ای نگاه خواهیم کرد.”

دولت گاوین نیوسام خشونت را در رویدادی که باید خوشحال کننده باشد، محکوم کرد.

«پارک مونتری باید یک شب شاد جشن سال نو قمری داشته باشد. در عوض، آنها قربانی یک اقدام هولناک و بی رحمانه خشونت با اسلحه شدند.»در توییتر نوشت. وقتی در مورد اعمال ویرانگر دیشب بیشتر می آموزیم، قلب ما عزادار است.»

تیراندازی در مرکز شهر مونتری پارک، جایی که فانوس‌های قرمز خیابان‌ها را برای جشن‌های سال نو قمری تزئین می‌کردند، روی داد. یک ماشین پلیس در نزدیکی بنر بزرگی پارک شده بود که روی آن نوشته شده بود “سال خرگوش مبارک!”

جشن در پارک مونتری یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های کالیفرنیا است و ده‌ها هزار نفر را در طول روز به خود جلب کرده بود.

دو روز جشنی که در سال های گذشته با حضور بیش از 100000 نفر برگزار شده بود، برنامه ریزی شده بود. اما مقامات پس از تیراندازی رویدادهای یکشنبه را لغو کردند.

تونی لای، 35 ساله، از پارک مونتری، وقتی برای پیاده روی صبح زود بیرون آمد، مبهوت شد و متوجه شد که صداهایی که در شب شنیده، شلیک گلوله است.

“فکر کردم شاید آتش بازی باشد. من فکر کردم که شاید ربطی به سال نو قمری داشته باشد.” “و ما حتی در اینجا آتش بازی زیادی دریافت نمی کنیم. دیدن این موضوع عجیب است. اینجا واقعا امن است. ما درست در وسط شهر هستیم، اما واقعا امن است.»

به گزارش پایگاه خبری آسوشیتدپرس/یو اس ای تودی در مورد دسته جمعی، این تراژدی نه تنها پنجمین کشتار دسته جمعی در ایالات متحده از ابتدای سال است، بلکه مرگبارترین قتل از 24 ماه مه است که در آن 21 نفر در مدرسه ای در Uvalde، تگزاس کشته شدند. کشتار در آمریکا

پایگاه داده همچنین نشان می دهد که سال 2022 نیز یکی از بدترین سال های تاریخ از نظر کشتار جمعی بوده است، با 42 حمله از این دست – دومین تعداد از زمان ایجاد ردیاب در سال 2006. پایگاه داده قتل جمعی را به عنوان چهار نفر تعریف می کند که کشته نشده اند. از جمله مجرم.

آخرین خشونت دو ماه پس از کشته شدن پنج نفر در یک کلوپ شبانه در کلرادو اسپرینگز رخ می دهد.

کاخ سفید گفت که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن از سوی الیزابت شروود رندال، مشاور امنیت داخلی، در جریان وضعیت قرار گرفت.

دنا آیورسون سخنگوی وزارت دادگستری گفت که مریک گارلند دادستان کل نیز در جریان قرار گرفت.

تیراندازی در استودیوی رقص استار بالروم، چند بلوک از تالار شهر در خیابان اصلی مونتری پارک در خیابان گاروی، که مملو از مراکز خرید نواری پر از مشاغل کوچک است، رخ داد که تابلوهای آنها به زبان انگلیسی و چینی است. زبان کانتونی و ماندارین هر دو به طور گسترده صحبت می شود، تعطیلات چینی جشن گرفته می شود و فیلم های چینی به طور منظم در شهر نمایش داده می شوند.

این کسب و کار به فاکس تروت آموزش رقص از تانگو تا رومبا ارائه داد و فضای خود را برای رویدادها اجاره کرد. روز شنبه، وب سایت آن اعلام کرد که میزبان رویدادی به نام “شب ستاره” از ساعت 8 شب تا 11:30 شب است.

سئونگ وون چوی، صاحب رستوران کباب‌پزی غذاهای دریایی Clam House در روبروی محل تیراندازی، به لس‌آنجلس تایمز گفت که سه نفر با عجله وارد تجارت او شدند و به او گفتند که در را قفل کند.

مردم به چوی گفتند که تیراندازی با اسلحه بود که چندین گلوله بر روی او داشت.

وونگ وی، که در همان نزدیکی زندگی می کند، به لس آنجلس تایمز گفت که دوستش آن شب هنگام شروع تیراندازی در حمام باشگاه رقص بود. او گفت که وقتی بیرون آمد، یک مرد مسلح و سه جسد را دید.

او گفت که این دوست حوالی ساعت 11 شب به خانه وی گریخت و افزود که دوستانش به او گفتند که به نظر می رسد تیرانداز با یک اسلحه بلند شلیک کرده است.

پلیس در حال تحقیق در مورد حادثه دیگری در شهر نزدیک الحمرا بود، جایی که یک تجارت مشابه، سالن رقص لای لای، نوار پلیس را روی درب ورودی آن نصب کرده بود و یک افسر از آن محافظت می کرد.

کارآگاهان را می‌توان دید که در نزدیکی در باز پشتی کار می‌کردند، جایی که زنی که دستکش پوشیده بود به دقت دستگیره در را بررسی می‌کرد که انگار در حال بررسی آثار چاپی بود.

مقامات هیچ جزئیاتی در مورد آنچه اتفاق افتاده است ارائه نکردند و مشخص نیست که آیا این حادثه به تیراندازی پارک مونتری مرتبط است یا خیر.[ad_2]

Leave a reply