1 سوالی که همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی شخصی از خود بپرسید

[ad_1]

خواه قصد راه اندازی یک کسب و کار، گسترش کسب و کار موجود، بازنشستگی زودهنگام، یا فقط ارتقای سبک زندگی خود را داشته باشید، اولین قدم ضروری این است که خانه مالی خود را مرتب کنید. و هیچ کمبودی در ابزارهای موجود برای کمک به شما وجود ندارد. یک میلیون و یک ماشین حساب بازنشستگی، برنامه های بودجه، و قوانین سرانگشتی مفید، شما را به سمت امنیت و موفقیت بلندمدت راهنمایی می کنند.

بسیاری از آنها عالی هستند. اما طبق مصاحبه اخیر با مرشد امور مالی و نویسنده من به شما یاد خواهم داد که ثروتمند باشید، رامیت ستی، تا زمانی که ابتدا یک مرحله ضروری را انجام ندهید، نباید به هیچ یک از آنها دست بزنید.

اهداف مالی شما احتمالاً وحشتناک هستند.

در مصاحبه با شارلوت کاوس ستی از The Cut توضیح می‌دهد که بسیاری از افراد از برنامه‌ریزی مالی دوری می‌کنند، زیرا این برنامه‌ریزی بسیار کسل‌کننده و خسته‌کننده است. افراد کمی هستند که دوست دارند درباره نخریدن لاته یا وارد کردن 1.57 دلاری که برای جویدن آدامس خرج کرده‌اند در صفحه‌گسترده صحبت کنند. در نتیجه بسیاری از ما مسائل مالی را نادیده می گیریم یا بین تعهد انجام کار بهتر و انکار شترمرغ مانند جایگزین می شویم.

اگر به نظر شما می رسد، به اطلاعات بیشتر یا ابزار دیگری نیاز ندارید. به گفته ستی، آنچه شما نیاز دارید، چشم اندازی از نسخه شخصی شما از موفقیت مالی است. او مدعی است: «از اکثر مردم هرگز پرسیده نشده است که یک زندگی غنی از نظر آنها چگونه به نظر می رسد،» و وقتی از آنها سؤال می شود اغلب همان پاسخ های ساده و رضایت بخش را می دهند.

ستی گزارش می دهد که بسیاری از مردم چیزی مانند “من می خواهم هر کاری که می خواهم انجام دهم” خواهند گفت. اما وقتی تحت فشار قرار می گیرند که دقیقاً چه چیزی می خواهند، نمی توانند پاسخ دهند. یک دسته بدشانس دیگر فقط رویای رهایی از بدهی را در سر می پرورانند که قابل درک است اما عمیقاً غیر الهام بخش است.

در نهایت، بسیاری از مردم یک دلار در ذهن دارند. آنها به ستی می گویند: “من می خواهم یک میلیون دلار داشته باشم.” او “سکوت” دریافت می کند، زیرا دوره یک میلیون دلاری در بروکلین با یک میلیون دلار در کانزاس سیتی متفاوت است. اگر 30 یا 60 ساله باشید فرق می کند. بیشتر مردم نمی دانند با آن چه باید بکنند.

به جای آن چه باید بپرسید

اهدافی از این دست نه به خوبی مورد بررسی قرار می گیرند و نه قابل اجرا هستند. اگر تصور شما از امور مالی شخصی این گونه است، احتمالاً به دلیل ترس از فقر یا احساس تعهد عمل می کنید. ستی ادعا می کند که به شما اجازه می دهد رویاهای خاصی شما را به سمت تصمیمات مالی عاقلانه تر بکشانند، انگیزه بیشتری دارد. و این تنها در صورتی می تواند اتفاق بیفتد که شما اهداف مالی غنی را تصور کنید.

به همین دلیل است که ستی از همه می‌خواهد، قبل از اینکه در برنامه‌ریزی مالی غوطه‌ور شوند، از خود بپرسند: “زندگی ثروتمند برای من چگونه است؟”

“من از مردم می خواهم که دیدگاه خلاقانه ای را در زندگی خود به کار ببرند. من می خواهم که مردم از خود سوالاتی مانند این بپرسند” اگر می توانستم ماه مناسبی داشته باشم، آن ماه چگونه به نظر می رسید؟ این پاسخ ها اغلب بسیار ساده هستند، مانند، “اوه، من می خواهم یک بار در هفته غذا بخورم” یا، “من واقعا دوست دارم یکشنبه ها صبح به عنوان خانواده بیرون بروم و به پارک بروم.” این عالی است. آن را بنویسید. کدام پارک؟ در پارک چه کار می کنید؟” او توصیه می کند.

هرچه پاسخ های شما دقیق تر و حساس تر باشد، بهتر است. “من می خواهم سفر کنم” بیش از حد عمومی است. در عوض چیزی شبیه این را هدف بگیرید: “من می خواهم به بالی یا بانکوک یا دهلی نو بروم. می خواهم روی این صندلی در هواپیما پرواز کنم. این همان غذایی است که می خواهم در این رستوران بخورم. می خواهم این افراد را با خودم ببرم. بنابراین ما می توانیم این تجربه را با هم داشته باشیم، “ستی می گوید، افزودن” یک زندگی غنی در جزئیات زندگی می شود، و این سطح از ویژگی است که به شما اجازه می دهد تا از خود الهام بگیرید و سپس برای آن برنامه بسازید.”

البته، تجسم هدف نهایی تنها اولین قدم در یک سفر طولانی است (مصاحبه طولانی نکات بسیار بیشتری را برای بقیه مراحل ارائه می دهد). اما تنظیم چشم انداز شما اولین قدم ضروری است. اگر نمی دانید به کجا می خواهید بروید، چگونه می توانید انگیزه و برنامه ریزی استراتژیک را برای رسیدن به آن جمع آوری کنید؟

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]