یوتیوب به این موسس کمک کرد تا یک برند مد را راه اندازی کند. اولین سرمایه‌گذار زن سیاه‌پوست شارک تانک به او کمک می‌کند تا دنبال‌کننده‌ای بسازد

[ad_1]

رسیدن به فروش ۱ میلیون دلاری نقطه عطفی است که دستیابی به آن ممکن است سال ها طول بکشد. برای اما گرید، یک روز طول کشید. در سال 2016، برند جین بزرگ گرید، Good American، 1 میلیون دلار از محصول خود را ظرف چند ساعت پس از عرضه فروخت. تا اواسط بعد از ظهر، شرکت به طور کامل از شلوار جین فروخته شد. این که یکی از بنیانگذاران Good American ‘خلو کارداشیان’ ستاره تلویزیون واقعیت بود، ضرری نداشت.

در حالی که Good American مستقر در لس آنجلس بزرگترین عرضه لباس جین در تاریخ را انجام داده بود، گرید بسیاری از اولین روز خود را به عنوان یک کارآفرین مد گذراند و به مشتریان توضیح داد که چرا محصول شرکتش تمام شده است. این تجربه به ایجاد لحن برای نحوه ارتباط برند با مشتریان خود در سال‌های آینده کمک کرد.

گرید می‌گوید: «این آغاز یک گفتگوی دو طرفه بین آمریکایی خوب و جامعه‌اش بود. “این یک چیز بزرگ برای ما بود.”

آمریکایی خوب اولین کارآفرینی گرید نبود. او شرکت بازاریابی سرگرمی ITB Worldwide را در سال 2008 تأسیس کرد. و پس از راه اندازی Good American، او یک شرکت پوشاک دیگر به نام Skims را راه اندازی کرد، این بار با همسرش، جنس گرید، و کیم کارداشیان. (گرید با خواهران کارداشیان از طریق مادرشان کریس جنر که یکی از همکاران تجاری بود آشنا شد.)

در سال 2021، گرید 39 ساله خود را با گروهی متفاوت از ستاره های تلویزیون واقعیت به عنوان مهمان در برنامه ABC احاطه کرد. تانک کوسه، جایی که او اولین سرمایه گذار زن سیاه پوستی بود که در این برنامه ظاهر شد. یکی از مشاغلی که گرید در آن سرمایه گذاری کرد، برند پوشاک مراقبت از مو KIN Apparel بود که در تعهد Good American به فراگیری مشارکت دارد. محصول شاخص KIN که در سال 2020 توسط فیلومینا کین تأسیس شد، یک هودی با روکش ساتن است که برای محافظت از موهایی طراحی شده است که هودهای پنبه‌ای سنتی می‌توانند با جذب رطوبت آن‌ها را خشک کنند. کسب و کار مستقر در فیلادلفیا در سال 2021 1.3 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد که از 246000 دلار در سال قبل بیشتر بود. کین 26 ساله موفقیت اولیه خود را تا حدی به اخلاق فراگیر KIN نسبت می دهد.

او می‌گوید: «مردم با دیدن یک هودی با روکش ساتن احساس می‌کردند که دیده و شنیده می‌شوند.

قبل از راه اندازی این شرکت، کین نزدیک به 200000 مشترک در کانال یوتیوب خود، NaturallyPhilo، جمع آوری کرد، جایی که او آموزش های مراقبت از موهای طبیعی را برای زنان رنگین پوست به اشتراک گذاشت. اکنون، کین در موقعیتی است که می‌تواند جامعه بزرگ‌تری از وفاداران به برند بسازد – اگر بتواند بر یک مورد کوچک از سندروم فریبنده غلبه کند. ما با Grede در مورد فراگیری به عنوان یک استراتژی تجاری و چگونگی رشد طبیعی پوشاک KIN صحبت کردیم.

کین با تشکر از تانک کوسه، KIN Apparel هجوم زیادی را در فروش تجربه کرد. شما در اولین روز خود در Good American به 1 میلیون دلار فروش رسیدید. چگونه با تقاضا و زنجیره عرضه برخورد می کنید؟

تیرها اولین چیز این است که نترسید. ما باید توجه داشته باشیم که در روزهای اولیه یک تجارت، کمبود چیز بدی نیست. شرکت های زیادی وجود دارند که به طور مصنوعی کمبود ایجاد می کنند. این یک فرصت بزرگ برای شما برای یادگیری و رشد است و در مورد تجربه مشتری است. با این واقعیت که مردم نمی توانند محصول را دریافت کنند و آنها را مبنی بر خرید آن تبلیغ کرده اید، چگونه کنار می آیید؟ ما به معنای واقعی کلمه به مردم آموزش می دادیم که ساختن شلوار جین ما چقدر بیشتر از یک شلوار جین معمولی طول می کشد. و من فکر می کنم مردم از گفتار ما استقبال کردند، “ما خیلی متاسفیم، اما این چیزی است که اتفاق می افتد و دلیل آن.” این فرصتی است برای شروع درک زنجیره تامین خود. بنابراین توصیه بزرگ من به شما این است: نگران نباشید. فقط از هر لحظه – خوب، بد و زشت – به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید.

کین Good American “جوخه خوب” را دارد که جامعه ای فشرده از مشتریان است. بنابراین کارآفرینی مثل من چه چیزی می تواند از جامعه مشتریانم بیاموزد؟

تیرها وقتی به اندازه کافی خوش شانس هستید که دنبال کننده ای دارید، باید از خود بپرسید: “چگونه می توانم از آن به عنوان نقطه داده در تجارت خود استفاده کنم؟” اوایل تصمیم گرفتیم که این یک خیابان دوطرفه باشد و سوال بپرسیم و جواب بگیریم. اما باید مایل به شنیدن خوب و بد باشید. اولویت‌های ما را به‌عنوان یک کسب‌وکار تغییر داد، زیرا مایل بودیم که گوش کنیم. اگر به مشتریان خود گوش نمی‌دادیم، دسته‌ها را با اولویت دیگری راه‌اندازی می‌کردیم. معلوم شد که آنها چیزهای مختلفی می خواهند. و آنها به محصولاتی که ما در خط لوله خود نداشتیم علاقه داشتند.

کین چیز دیگری که من هنوز در مورد آن یاد می گیرم استخدام است. به عنوان یک کارآفرین انفرادی، همه کارها را خودم انجام می‌دادم.

کین در یک نقطه، متوجه شدم که به کمک نیاز دارم. بنابراین من فکر می کنم که بزرگترین دارایی یک تجارت در حال رشد تیم آن است. چه زمانی متوجه شدید که به کمک نیاز دارید و چگونه آن را پیدا کردید؟

تیرها این فقط برای یک تجارت در حال رشد نیست. برای هر کسب و کاری، افرادی که برای شما کار می کنند دارایی اصلی شما هستند. شما باید به همان اندازه که نسبت به محصول خود وسواس دارید، در واقع یک مکان باورنکردنی برای کار بسازید. افراد خوب امروز گزینه های زیادی دارند، بنابراین تمرکز بر فرهنگ خود و نحوه آوردن افراد به محیطی برای کار در حال حاضر مهم است. من یک شعار دارم: استخدام برای نگرش، نه برای تجربه. و در روزهای اولیه، این واقعا خوب بود، زیرا من نمی توانستم این تجربه را بپردازم. بنابراین من افرادی را دریافت کردم که به کاری که من انجام می دادم اعتقاد داشتند.

کین مدیر عملیات من عاشق پوشاک KIN است.

تیرها و این مهم است. چون در ابتدا 9 به 5 نیست. شما به افرادی نیاز دارید که قرار است سطح بالایی داشته باشند و در برنامه ریزی کسب و کار در سه سال آینده به شما کمک کنند. و سپس به افرادی نیاز دارید که در پایان روز یک جعبه بسته بندی کنند. و این به نگرش افراد و اینکه چقدر به چیزی که شما می سازید اهمیت می دهد بستگی دارد.

کین بنابراین چگونه می‌توانید Good American را به مکانی سرگرم‌کننده برای کار تبدیل کنید؟

تیرها من فکر می کنم بسیاری از فرهنگ از بالا به پایین می آید. من انگلیسی هستم و بنابراین فکر می کنم تفاوت های سبکی زیادی در نحوه اداره کسب و کارها در اینجا وجود دارد. من تازه بچه دار شده بودم که به آمریکا نقل مکان کردم و Good American را شروع کردم، و بنابراین سعی می کردم بفهمم سیاست استاندارد زایمان چیست. و معلوم شد که خیلی خوب نبود. بنابراین من آن را تغییر دادم. همه ما با مردم یا در مکان‌هایی که ناراضی بودیم کار داشته‌ایم، و بنابراین من واقعاً به آن چیزها و اینکه چه کارهایی می‌توانم بهتر انجام دهم فکر کردم. و این در واقع فقط چیزهای کوچکی است که به مردم امکان می دهد کیفیت زندگی خود را افزایش دهند.

کین چیزی که در بیشتر دوران بزرگسالی ام با آن دست و پنجه نرم کرده ام، سندروم فریبنده است و احساس می کنم فرصت هایی که برایم فراهم شده واقعاً برای من نیست. آیا تا به حال با آن برخورد کرده اید؟

تیرها من هرگز به سندروم ایمپوستر مبتلا نشدم و به مادرم که مادر مجرد چهار دختر بود، کاملاً اعتبار می‌دهم، بنابراین او یک زن بسیار خشن بود. او به من آموخت که نه تو بهتر از هیچ کس دیگری هستی و نه کسی بهتر از تو. شما ممکن است تحصیلات بهتری داشته باشید یا تجربه بیشتری داشته باشید، اما همه ما چیزی برای آوردن داریم، و من واقعاً هرگز به روش دیگری به آن فکر نکردم. شما در جایی هستید که هستید، زیرا در جایی هستید که باید باشید، و فقط باید هر روز این را باور کنید.

کین آیا تا به حال وارد اتاق شده اید و تنها فردی که در آنجا شبیه شما بودید؟

تیرها همیشه. هر روز. به اطراف نگاه کن

کین آیا تا به حال بر شما تأثیر گذاشته است؟

تیرها بله، اما همچنین باعث شد بفهمم که چه نوع سازمانی می خواهم ایجاد کنم. در حال حاضر، افراد باهوش و شرکت های برنده می دانند که یک اتاق متنوع، یک اتاق برنده است. پیشینه من و این واقعیت که من متفاوت از دیگران فکر می کنم در واقع چیزی است که باعث می شود برنده شوم. من اولین کسی نیستم که خط جین ایجاد می کنم. من اولین کسی نیستم که جین سایز بزرگ می‌سازم. اما من اولین کسی هستم که آنها را در یک مکان کنار هم قرار دادم و تنها دلیلی که می توانم این کار را انجام دهم به خاطر دیدگاهم و جایی است که از آنجا آمده ام. فرهنگ من سوابق من. و بنابراین من همیشه به آن چیزها به عنوان نقاط قوت فکر می کنم.

کین بنابراین یک کارآفرین هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذار باید به دنبال چه چیزی باشد؟

تیرها این یک سوال پیچیده است، زیرا در مراحل مختلف کسب و کارتان چیزهای مختلفی می خواهید. در مراحل اولیه، به افرادی نیاز دارید که به شما ایمان داشته باشند و به ماموریت ایمان داشته باشند. هرچه جلوتر می روید، همیشه به دنبال تشویق کننده نیستید. انواع مختلفی از سرمایه گذاران برای مراحل مختلف وجود دارد، به همان ترتیب که انواع مختلفی از کارکنان شما در مراحل مختلف نیاز دارید. دانستن اینکه در هنگام بیرون رفتن و جمع آوری سرمایه برای چه چیزی بهینه سازی می کنید یکی از مهمترین چیزها است.

کین چگونه به عنوان یک زن سیاهپوست به دنبال کمک مالی شدید؟

تیرها بیایید صادق باشیم: Khloé Kardashian شریک تجاری من است، بنابراین من مانند سایر زنان سیاه پوست در تأمین مالی با موانعی روبرو نبودم. اما به همین دلیل است که اکنون که در موقعیتی هستم که می توانم روی کار با بنیانگذاران اقلیت و حمایت از آنها، به ویژه از زنان سیاه پوست، سرمایه گذاری کنم. چون ما آمار را می دانیم. آنها افتضاح هستند. هیچ کس نمی گوید همه چیز بهتر است. اما من خوشبین هستم. فکر می کنم جامعه جمع آوری کمک های مالی به طور کلی بیدار شده و گفته است: “ما باید در مورد آن فکر کنیم.” و بنابراین این فرصت های زیادی را به ارمغان می آورد و شما باید فردی باشید که بیرون می رود و از آن استفاده می کند. کسی مجبور است، پس چرا شما نباشید؟

از شماره مارس / آوریل 2022 شرکت مجله

[ad_2]