کوین مک کارتی پس از یک نبرد تاریخی، ریاست مجلس را تضمین می کند

[ad_1]

او گاو را گرفت.

کوین مک کارتی (رئیس کالیفرنیا) در ساعت نیمه شب شنبه پنجاه و پنجمین رئیس مجلس نمایندگان شد و به بن بست تاریخی چهار روزه و 15 رای گیری ناشی از گروهی متشکل از 20 عضو محافظه کار تندرو پایان داد – و به خواسته جمهوری خواه کالیفرنیا رسید. هدف بلند مدت

رای نهایی، در پانزدهمین رای، 216 برای مک کارتی، 212 برای رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، حکیم جفریس (DN.Y.) و شش رای حاضر بود. با آرای حاضر او برای پیروزی به 215 رای نیاز داشت.

تضمین مک کارتی برای ریاست مجلس پس از یک صحنه دراماتیک در صحن مجلس در رای گیری چهاردهم، با نماینده مجلس رخ داد. Matt Gaetz (R-Fla.) رای تعیین کننده ای را به صندوق انداخت که مک کارتی را فقط یک رای از کفه دور کرد.

اعضا پس از رای گیری در اطراف گاتز در بحث های شدید جمع شدند. در یک نقطه، نماینده مایک راجرز (R-Ala.) با عصبانیت به سمت گروه رفت و نماینده. ریچارد هادسون (RN.C.) راجرز را به صورت فیزیکی عقب کشید.

جمهوری خواهان تا دوشنبه به تعویق می افتند – تا زمانی که گیتز به مک کارتی نزدیک شد و او خواستار یک رای بیشتر شد. در آن برگه رای، تمام محفظه های باقیمانده برای رای حاضر برگردانده شدند تا او برنده شود.

این یک پیروزی بزرگ برای مک کارتی است. مواردی وجود داشت که بسیاری از ناظران خارجی – و حتی به طور خصوصی برخی از حامیان حزب جمهوری‌خواه مجلس او – فکر نمی‌کردند که او بتواند این کار را انجام دهد.

او به آنها ثابت کرد که اشتباه می کنند.

هرزه. پاتریک مک‌هنری (RN.C.)، دوست دیرینه مک کارتی، در یکی از آخرین سخنرانی‌های نامزدی مک‌کارتی گفت که «در حالی که به‌عنوان یک رهبر بزرگ می‌شود – و به‌ویژه این هفته که به‌عنوان یک رهبر رشد کرده، یک صندلی در ردیف اول دارد. “

او بی امان است. مک‌هنری درباره مک‌کارتی می‌گوید، آن مرد دست از کار برنمی‌دارد.

با این حال، قبل از تبدیل شدن به سخنران، مک کارتی باید گوش می داد.

از ژوئیه گذشته، تندروهای محافظه‌کار حزب آزادی مجلس نمایندگان شروع به درخواست برای تغییر قوانین مجلس برای تضعیف قدرت رهبری، افزایش تعداد اعضای جناح راست در پست‌های کلیدی، دور ماندن از انتخابات مقدماتی باز جمهوری‌خواهان کرده بودند. موضع تهاجمی تر نسبت به دولت بایدن، دموکرات ها و سنا.

انتخابات میان‌دوره‌ای برای جمهوری‌خواهان ناامیدکننده بود و اکثریتی بسیار ضعیف‌تر از آنچه مک کارتی مدت‌ها پیش‌بینی می‌کرد به آن‌ها داد. این به تندروها اهرمی داد. پنج تن از مخالفان کلیدی در همان ابتدا اعلام کردند که به مک کارتی رای نخواهند داد، در حالی که چندین نفر دیگر از حمایت خودداری کردند زیرا آنها برای تغییر قوانین و تعهدات فشار می آوردند. به نظر می‌رسد که برای تعداد کمی از این افراد، مخالفان شخصی هستند.

سازش هایی که در آخر هفته سال نو ارائه شد، آنها را خشنود نکرد، و موضع گیری طرفداران مک کارتی برای اصرار از طریق رأی گیری پس از رأی گیری، آنها را تحت تأثیر قرار نداد.

به نظر می رسید که رقابت اسپیکر به سمت تکرار تاریخ پیش می رود. مخالفت‌های اعضای گروه آزادی مجلس نمایندگان، مک کارتی را وادار کرد تا از اولین پیشنهاد خود برای ریاست‌جمهوری در سال 2015، زمانی که برای جایگزینی جان بونر، رئیس‌جمهور مستعفی (راستیتو اوهایو) نامزد شد، تسلیم شود.

مک کارتی اجازه نمی داد دوباره این اتفاق بیفتد. او عهد کرد که هرگز از رقابت خارج نشود، حتی پس از چند روز رای گیری ناموفق.

رهبر حزب جمهوریخواه و متحدانش – از جمله مک هنری، نماینده. فرنچ هیل (R-Ark.) و مجلس اکثریت ویپ تام ایمر (R-Minn.) – به شدت کار کردند تا با مخالفان به توافق برسند زیرا مک کارتی در رای گیری نهم، دهم و یازدهم در زمین شکست خورد. مذاکرات با اعضایی مانند اسکات پری، رئیس کمیته آزادی مجلس نمایندگان (R-Pa.) و نماینده مجلس نمایندگان. چیپ روی (R-Texas) تا اواخر شب پنجشنبه ادامه داشت.

او آنچه را که می خواستند به آنها داد – یا حداقل بیشتر آن.

امتیازات عبارتند از کاهش آستانه رای اجباری در مورد برکناری رئیس مجلس به تنها یک عضو، ایجاد یک کمیته فرعی منتخب در مورد “سلاح سازی دولت فدرال” و موافقت با برگزاری رای گیری در مورد محدودیت دوره. صندوق رهبری کنگره، یک PAC همسو با مک کارتی، همچنین موافقت کرد که در انتخابات مقدماتی بدون کرسی آزاد در مناطق امن جمهوری خواه، پول خرج نکند.

هنگامی که مجلس در ظهر جمعه بازگشت، مک کارتی حرکت خود را به نمایش گذاشت و در مجموع 14 تن از مخالفان را برای حمایت از او در رای گیری های دوازدهم و سیزدهم به نمایش گذاشت.

تکرارها کن باک (R-Colo.) و نماینده دوره اول. وسلی هانت (R-Texas)، که اوایل روز غایب بود، با عجله به واشنگتن بازگشت تا رای نهایی را برای کمک به مک کارتی برای عبور از خط پایان انجام دهد. باک به دلیل یک عمل پزشکی رفته بود و هانت به تگزاس بازگشته بود تا در کنار پسر نوزاد نارس و همسرش باشد که دچار عوارض غیرتهدید کننده زندگی شد و او را در بیمارستان بستری کرد.

مبارزات طولانی‌مدت رئیس‌جمهور تاریخ را به‌عنوان پنجمین طولانی‌ترین رای از نظر تعداد رای‌ها و طولانی‌ترین از قبل از جنگ داخلی به ثبت رساند. از سال 1923 این اولین بار است که رای رئیس مجلس به چندین برگه رای داده می شود.

“من فکر می کنم در چند ماه گذشته و در طول چندین سال گذشته، [McCarthy] نشان داده است که چگونه می خواهد [manage the conference]” گفت: نماینده مایک بست (R-Ill.)، حامی مک کارتی. “او مردم را دور هم جمع می کند. او می تواند افرادی را که شما فکر نمی کنید متحد شوند متحد کند.”

اما مک کارتی احتمالاً چالش های بیشتری در پیش خواهد داشت زیرا طیف وسیعی از ایدئولوژی ها را با قدرت ضعیف مدیریت می کند.

قبل از رای گیری نهایی رئیس مجلس، نماینده تونی گونزالس (R-Texas)، یکی از اعضای گروه حل مشکلات دو حزبی، گفت که به بسته قوانین مجلس رای منفی خواهد داد. موضع او به ناکارآمدی احتمالی کنگره حتی پس از انتخاب رئیس مجلس اشاره دارد.

“من در مورد بسته قوانین خانه نه هستم. به کنگره 118 خوش آمدید. او عصر جمعه توییت کرد.

منابع متعدد گفتند که سایر جمهوری خواهان بی سر و صدا از اینکه مک کارتی تا حد زیادی به خواست مخالفان خود خم شده بود، به جای اعضای ناحیه نوسانی که اکثریت را به او داده بودند، ناامید شده بودند.

تاریخی که او در آن سنگر را گرفت، دو سال از لحظه مهم دیگری برای مک کارتی می‌گذرد: ژانویه. 6، 2021، حمله به ساختمان کنگره.

در آن روز، مک کارتی در حالی که آشوبگران به ساختمان نفوذ کردند، تلفنی بر سر رئیس جمهور سابق ترامپ فریاد زد. اواخر همان شب، او به تایید نتایج انتخابات از پنسیلوانیا رای منفی داد. پس از آن، او گفت که ترامپ مسئولیت این حمله را بر عهده دارد. سپس با ملاقات با ترامپ در مار-آ-لاگو قبل از پایان ماه، به بازسازی جایگاه ترامپ در حزب جمهوری خواه کمک کرد.

در مناقصه مک کارتی برای ریاست جمهوری، ترامپ از رهبر جمهوری خواه حمایت کرد و از نمایندگان خواست تا برای او لابی کنند.

مک کارتی که یک جمع‌آوری کمک مالی عظیم و تاکتیک‌دان کمپین باهوش است، مدت‌هاست که تمایل خود را برای خم شدن به بادهای سیاسی نشان داده است. بونر در خاطرات خود به یاد می آورد که مک کارتی – به عنوان اکثریت مجلس نمایندگان در سال 2013 – به همراه اریک کانتور، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان (R-Va.) علیه یک توافق مالیاتی “صخره مالی” رای دادند که او برای اطمینان از تصویب آن به تصویب رسانده بود. او می توانست احساسات رو به رشد ضد دولتی تی پارتی را در حزب خود ببیند.

مک کارتی به عنوان رهبر اقلیت، اعضای جناح راست را که به استعفای بونر از ریاست جمهوری کمک کردند، ارتقا و قدرت بخشیده است. هرزه. جیم جردن از اوهایو، که زمانی برای رهبری جمهوری خواهان مجلس نمایندگان با مک کارتی رقابت می کرد، قرار است ریاست کمیته قضایی مجلس نمایندگان را بر عهده بگیرد. هرزه. مارجوری تیلور گرین (R-Ga.)، که قبلاً در مورد اینکه آیا مک کارتی می‌تواند رئیس مجلس شود یا خیر، تردید داشت، یکی از سرسخت‌ترین حامیان او در نبردش برای غرق شد.

در ماه اکتبر، مک کارتی به Punchbowl News گفت که اگر او برنده کرسی گویندگی نشود، “برنامه خدا برای من سخنران نبود.”

مک کارتی ممکن است به دعاهایش پاسخ داده باشد – نه آنطور که احتمالاً تصور می کرد.[ad_2]

Leave a reply