کلینیک می سی سی پی چالش نزدیک به ممنوعیت سقط جنین را کنار گذاشت

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – آخرین کلینیک سقط جنین می سی سی پی روز سه شنبه شکایت خود را که به دنبال جلوگیری از اجرای قانونی که اکثر سقط جنین ها را ممنوع می کند، انصراف داد.

این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که دایان درزیس، مالک کلینیک، به آسوشیتدپرس گفت که سازمان بهداشت زنان جکسون را فروخته است، تأسیساتی که در مرکز پرونده دادگاه عالی ایالات متحده قرار داشت و Roe v. وید درزیس همچنین گفت که قصدی برای بازگشایی کلینیک ندارد، حتی اگر دادگاه ایالتی به او اجازه این کار را بدهد.

راب مک داف، وکیل مرکز دادگستری می سی سی پی که از جمله کسانی بود که در این شکایت از کلینیک نمایندگی می کردند، گفت: «اگر کلینیک در موقعیتی نباشد که در می سی سی پی بازگشایی شود، دیگر مبنایی برای پیگیری این پرونده در دادگاه ندارد. در بیانیه ای سه شنبه

درزیس گفت که مبلمان و تجهیزات سازمان بهداشت زنان جکسون به کلینیک جدید سقط جنین منتقل شده است که او به زودی در لاس کروسس، نیومکزیکو افتتاح خواهد کرد. کلینیک جکسون به دلیل رنگ آمیزی درخشانش به خانه صورتی معروف است.

دادگاه عالی در 24 ژوئن حکم خود را منتشر کرد که بر اساس آن حمایت قانون اساسی زنان برای سقط جنین در سراسر کشور سلب شد. این تصمیم در موردی بود که قانون می سی سی پی را برای ممنوعیت سقط جنین پس از 15 هفته به چالش کشید.

خانه صورتی ارائه دارو و سقط جنین جراحی را در 6 ژوئیه متوقف کرد، یک روز قبل از تصویب قانونی می سی سی پی که اکثر سقط جنین ها را ممنوع می کند. می سی سی پی یکی از چندین ایالتی بود که یک قانون محرک مشروط به لغو حکم تاریخی سال 1973 که سقط جنین را در سراسر کشور قانونی می کرد، توسط دادگاه عالی لغو شد.

قانون تحریک می سی سی پی که در سال 2007 تصویب شد، می گوید که سقط جنین تنها در صورتی قانونی است که جان زن باردار در خطر باشد یا اگر حاملگی ناشی از تجاوز جنسی گزارش شده به مجریان قانون باشد. برای حاملگی های ناشی از محارم استثنا ندارد.

در 5 ژوئیه، یک قاضی دادگاه ایالتی درخواست وکلای کلینیک برای جلوگیری از اجرای قانون ماشه را رد کرد. کلینیک حکم او را به دادگاه عالی ایالتی اعتراض کرد.

وکلای کلینیک از حکم دادگاه عالی می سی سی پی در سال 1998 استناد کردند که گفت قانون اساسی ایالت از حق حفظ حریم خصوصی استناد می کند که “شامل حق ضمنی انتخاب سقط جنین است یا خیر.”

دفتر دادستان کل ایالت استدلال کرد که حکم 1998 ریشه در تصمیمات دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1973 و 1992 دارد که حقوق سقط جنین را تعیین یا حمایت می کرد اما در 24 ژوئن لغو شد. مک داف استدلال کرد که قضات ایالتی هرگز نگفته اند که حکم آنها به دلیل قانون اساسی فدرال صادر شده است. .

از آنجایی که کلینیک در حال انصراف از شکایت خود است، دادگاه عالی می سی سی پی حکم جدیدی صادر نخواهد کرد که ممکن است با تصمیم خود در سال 1998 مغایرت داشته باشد.

داوطلبانه-اخراج-07.19.22-1دانلود

[ad_2]

Leave a reply