کلانتر: حکم دستگیری در مورد آدم ربایی امت تایل مورد مناقشه قرار گرفت

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – یک کلانتر می سی سی پی در یک دادخواست جدید می گوید که صدور حکم بازداشت برای یک زن سفیدپوست در سال 1955 که منجر به قتل امت تیل نوجوان سیاهپوست شد، منطقی نیست، زیرا هیئت منصفه سال گذشته تصمیم گرفت این کار را انجام ندهد. زن را مقصر بداند

آدم ربایی و قتل تایل کاتالیزوری برای جنبش حقوق مدنی شد زمانی که مادرش پس از بیرون کشیدن جسد وحشیانه اش از رودخانه می سی سی پی، خواستار دفن تابوت باز در زادگاهشان شیکاگو شد. مجله جت عکس هایی را منتشر کرد.

حکم بازداشت می سی سی پی برای «خانم. روی برایانت» اندکی پس از مرگ تیل منتشر شد، اما هرگز به زن سفیدپوستی که از آن زمان دوباره ازدواج کرده و اکنون به نام کارولین برایانت دانهام شناخته می شود، تحویل داده نشد.

ژوئن گذشته، یک تیم تحقیقاتی در دادگاهی در شهرستان LeFlore، می سی سی پی، حکم صادر نشده را کشف کردند. در ماه ژوئیه، دفتر لین فیچ، دادستان کل می سی سی پی، گفت که هیچ مدرک جدیدی برای پیگیری پرونده جنایی علیه دانهام وجود ندارد. در ماه اوت، یک دادستان منطقه گفت که هیئت منصفه بزرگ شهرستان LeFlore از متهم کردن دانهام خودداری کرد.

چارلز جی. Swayze III، وکیل کلانتر شهرستان LeFlore Ricky Banks، در اسناد دادگاهی که پنجشنبه ارائه شد نوشت.

پسر عموی تیل، پریسیلا استرلینگ، در 7 فوریه یک شکایت فدرال علیه بنکس تنظیم کرد و سعی داشت او را مجبور کند که از دستور 1955 علیه دانهام پیروی کند. در پاسخ روز پنجشنبه، سویزی از یک قاضی خواست که دعوا را رد کند.

آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه پیامی تلفنی با یکی از وکلای استرلینگ ارسال کرد و خواستار اظهارنظر در مورد پرونده دادگاه کلانتر شد.

تیل در آگوست 1955 از شیکاگو برای دیدار با خویشاوندانش در می سی سی پی سفر کرد. دانهام او را متهم کرد که در یک فروشگاه مواد غذایی در جامعه کوچک مانی، به او پیشرفت های نامناسبی داده است. ویلر پارکر، پسر عموی تیل که در آنجا حضور داشت، گفت که تیل 14 ساله به این زن سوت زد، اقدامی که خلاف قوانین اجتماعی نژادپرستانه می سی سی پی در آن دوران بود.

شواهد حاکی از آن است که زنی، احتمالاً دانهام، تیل را برای همسرش روی برایانت و برادر ناتنی‌اش جی دبلیو میلام، که نوجوان را کشتند، شناسایی کرده است. حکم بازداشت دانهام در سال 1955 صادر شد، اما کلانتر کانتی لفلور در آن زمان، جورج اسمیت، به خبرنگاران گفت که نمی‌خواهد این زن را “آزار” دهد زیرا او دو فرزند کوچک را بزرگ می‌کرد.

چند هفته پس از کشف جسد تیل، روی برایانت و میلام به جرم قتل محاکمه شدند و توسط هیئت منصفه کاملا سفیدپوست تبرئه شدند. ماه ها بعد، این مردان در یک مصاحبه پولی با مجله Look اعتراف کردند.

بانکز از سال 1980 کلانتر بوده است. سویزی در پرونده های دادگاه روز پنجشنبه نوشت که پرونده استرلینگ “هیچ ادعای واقعی مبنی بر سوء رفتار بانک ها” را نشان نمی دهد.

دانهام که اکنون در اواخر دهه 80 زندگی خود است، در سال های اخیر در کارولینای شمالی و کنتاکی زندگی کرده است. او به طور علنی در مورد درخواست ها برای پیگرد قانونی خود اظهار نظر نکرده است. وزارت دادگستری ایالات متحده در دسامبر 2021 اعلام کرد که آخرین تحقیقات خود را در مورد لینچ Till بدون اتهام کسی به پایان رسانده است.

[ad_2]

Leave a reply