کارمند من مدام تظاهر به ترک کار می کند

[ad_1]

مقاله نویس Inc.com، آلیسون گرین به سوالاتی در مورد مسائل مربوط به محل کار و مدیریت پاسخ می دهد – همه چیز از نحوه برخورد با یک رئیس مدیریت خرد نحوه صحبت کردن با یکی از اعضای تیم در مورد بوی بدن.

در اینجا خلاصه ای از پاسخ به چهار سوال از خوانندگان است.

1. کارمند به طور تقلبی ترک می کند

کمتر از 90 روز پیش یک کارمند استخدام کردم. چندین ماه بود که تیم به طور کامل پر نشده بود و از داشتن او خوشحال بود. یک ماه بعد از شروع کار، او وارد دفتر من شد و با صراحت گفت: “من یک ماه است که اینجا هستم و تصمیم دارم استعفا بدهم.” بعد از چند ثانیه لبخندی زد و گفت شوخی می کنم. او به داشتن حس شوخ طبعی معروف نیست. چند هفته پیش، او وارد دفتر من شد و یک برگه لوازم التحریر چسبانده شده را به من داد و دوباره گفت: “تصمیم گرفتم استعفای خود را ارائه دهم.” بعد از اینکه برگه را گرفتم، در عوض توضیح داد که این یک یادداشت سپاسگزاری بود که اجازه حضور در یک برنامه معاملاتی را داشتید.

من حس شوخ طبعی خیلی خوبی دارم. من هیچ کدام از این حوادث را خنده دار ندیدم. محصول کارش خیلی خوبه مهارت های “نرم” او (فراتر از این حوادث) کم است. اگر باز هم این کار را انجام دهد، می توانم استعفای او را بپذیرم – چه شوخی کرده باشد یا نه؟

چه روی زمین! این یک شوخی خنده دار به خصوص زمانی که یک بار انجام شود نیست، اما بسیار عجیب است که او به تکرار آن را ادامه می دهد.

در هر صورت، اگر می‌خواهید او را از تیم خود جدا کنید، با این موضوع مقابله کنید. منتظر نمانید که او در مورد ترک سیگار شوخی کند و سعی کنید آن را به یک استعفا واقعی تبدیل کنید. درعوض، اگر مهارت‌های نرم او مشکل‌ساز هستند، می‌توانید به او بازخورد بدهید و به او بگویید که باید در هفته‌های X شاهد بهبودی باشید، یا – اگر مسائل به اندازه‌ای جدی هستند که اکنون آماده رها کردن او هستید – – تو می توانی آن را انجام دهی.

در همین حال، اگر او یک استعفای شوخی دیگری انجام داد، این را بگویید: “اگر منظور شما این نیست، چیز بسیار عجیبی است. لطفاً دیگر آن را تکرار نکنید.”

2. کارمند پس از یک مرخصی حساس در حال بازگشت است

چند ماه پیش، کارمندی که تیم من در محل کار خود اقدام به خودکشی کرد. کارمند دیگری او را پیدا کرد، سریع به بیمارستان منتقل شد و در مرخصی به سر می برد. این هفته او به سر کار بازگشت.

من می خواهم تعادل ادغام او را بعد از غیبت بدون ایجاد احساسات / پاسخ های منفی برای او پیدا کنم. چگونه توصیه می‌کنید که به طور حرفه‌ای با او تعامل کنیم، بدون اینکه بی‌رحم به نظر برسیم؟ من نمی‌خواهم در پنج سال آینده با او با دستکش‌های بچه‌گانه رفتار کنم که گویی او خیلی ضعیف است که نمی‌تواند یک عضو ارزشمند تیم باشد، اما همچنین نمی‌خواهم با خوشحالی بگویم: “خیلی دلم برات تنگ شده بود! خوشحالم که برگشتی! ” و خاطرات وحشتناکی را برای او رقم بزنیم. او قبل از این فرد آسانی نبود که بتوان با او کنار آمد، بنابراین من علاوه بر این نگران هستم که او بدون اینکه احساس کنیم می‌توانیم عقب نشینی کنیم، همچنان مشکل خواهد بود.

بخشی از من احساس می‌کند که باید به سادگی آن را نادیده بگیریم – از او در مورد وضعیت فعلی‌اش نپرسیم، بلکه فقط او را در مورد تغییرات تیم / گردش کارمان به‌روزرسانی کنیم، همانطور که اگر کسی در مرخصی زایمان بود اما در عبارت‌ها مبهم‌تر بود – چیزی شبیه به “زمانی که شما بیرون بودید، ما سیستم X و برنامه Y را به روز کرده ایم.” و سپس اگر او خارج از خط یا مشکل است، عقب رانده شوید، درست مثل ما با هر کس دیگری.

فکر نمی کنم یک “خوشحالم که برگشتی!” یا “خوشحالم که می بینمت!” با یک لبخند گرم، اولین باری که با او صحبت می کنید، اشتباه می شود. فقط آن را تند و با نشاط نگه دارید و مکث طولانی را در جایی که احساس می کند از او انتظار می رود در مورد غیبتش چیزی بگوید، رها نکنید.

و بله، من فکر می کنم “در حالی که شما بیرون بودید، ما X، Y و Z را به روز کرده ایم” خوب است. در مورد آن مهم باشید و سعی نکنید ترک او را چیزی غیر از “ترک” توصیف کنید. و بله، به طور معمول با او رفتار کنید، از جمله در صورت نیاز، عقب راندن – اگرچه در عین حال، اگر بتوانید بدون اینکه روی کار شما تأثیر بگذارد، کمی سستی او را کاهش دهید، این یک نوع کاری است که باید انجام دهید.

3. چگونه می توانم همکارانی را که می خواهند شکم حامله ام را لمس کنند، دفع کنم؟

من باردارم. من قصد دارم به زودی آن را از طریق ایمیل به شرکت خود اعلام کنم.

با آخرین بارداری ام (شرکت های مختلف)، در لحظه ای که همکاران خوش نیت بدون اینکه از من بپرسند، نه گفتن به طرز شگفت آوری سخت بود. این بار، در صورت امکان، می خواهم قبل از شروع آن از آن جلوگیری کنم. چند نفر از همکاران من در آغوش می گیرند و بازوها را نوازش می کنند. نوازش شکم اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

آیا چیزی وجود دارد که بتوانم بگویم، شاید در اعلامیه ایمیلم یا زمانی که مردم برای تبریک به من پاسخ می دهند؟ من می خواهم به نظرم سبک باشد و منفی نباشد. من بدم نمی آید که به سمت “هاها، عجیب و غریب خنده دار من” متمایل شوم.

اگگ، این خیلی سنگ است. و در عین حال بسیار رایج! مردم عجیب هستند.

اگر مردم به شما تبریک بگویند و شما با «اما لطفاً به من دست نزنید» پاسخ دهید، به طرز عجیبی پیش خواهد آمد. اما اگر می‌خواهید چیزی در مورد آن در اعلامیه ایمیل خود بگویید، می‌توانید چیزی شبیه این بگویید: “لطفاً به شکم خود دست نزنید – این من را عصبانی می‌کند! اما من با کمال میل تبریک شما را از یک راه معقول می‌پذیرم.” یا حداقل این عبارتی است که من شخصاً از آن استفاده می‌کنم، اما آنچه درست به نظر می‌رسد به شخصیت شما بستگی دارد، بنابراین مطابق با آن سازگار شوید. من فکر می کنم هر چیزی که بنویسید خوب خواهد بود به شرطی که به طور منطقی ساده باشد.

و اگر مردم پیام را نادیده بگیرند و سعی کنند به هر حال شکم شما را نوازش کنند (لرزش کنند)، به طور آشکاری تکان می خورند و عقب می نشینند (همانطور که ممکن است اگر کسی بخواهد شکم غیرباردار شما را نوازش کند!) معمولاً موضوع را متوجه می شود.

4. آیا باید به کاندیداهای رد شده هشدار دهم که فرصت دیگری داریم که برای آن مناسب باشند؟

حدود سه ماه پیش، ما برای یک موقعیت تخصصی توسعه برنامه درسی تمام وقت استخدام می‌شدیم و سه نامزد داشتیم که کاملاً آنها را دوست داشتیم و معتقد بودیم که سود بزرگی برای سازمان ما خواهند داشت (مشکل خوش شانس!). البته با تأسف فراوان مجبور شدیم به دو نامزد اطلاع دهیم که شخص دیگری را انتخاب کرده ایم.

ما اکنون این فرصت را داریم که دومین موقعیت تخصصی توسعه برنامه درسی تمام وقت را باز کنیم. آیا خوب و مناسب است که با دو نامزدی که دوست داشتیم از این فرصت به آنها اطلاع دهیم تماس بگیریم؟ و آیا در صورت تمایل آنها را تشویق به درخواست کردن می‌کنیم؟ البته ما همچنان آگهی کار، مصاحبه و انتخاب نامزدها را همانطور که معمولا انجام می‌دهیم ارسال می‌کنیم.

بله کاملا! انجام این کار بسیار عادی است و کاندیداها عموماً از آن استقبال می کنند. ممکن است هنوز در دسترس نباشند، اما اگر آنقدر قوی بودند که با خوشحالی آنها را استخدام می کردید، بسیار منطقی است که اکنون آنها را در مورد افتتاحیه جدید آگاه کنید.

احتیاط من به شما این است که نوار ورود را برای آنها پایین بیاورید. شما قبلاً مطالب درخواستی آنها را از آخرین بار دریافت کرده اید، بنابراین نیازی به درخواست از آنها برای ارسال نامه و رزومه جدید نیست. فقط از آنها بپرسید که آیا مایلند دوباره مورد بررسی قرار گیرند یا خیر، و اگر چنین است، آنها را در لیست نامزدهای خود قرار دهید. و اگر فرآیند شما شامل چندین مصاحبه حضوری است، باید به آنها اجازه دهید مراحل اول را رد کنند، زیرا آنها اخیراً فرآیند شما را طی کرده اند.

آیا می خواهید یک سوال از خودتان ارسال کنید؟ بفرستش به alison@askamanager.org.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]