کارمندان گوگل امروز به دفتر باز می گردند. این مدیر سابق می گوید کار ترکیبی دوام نخواهد آورد

[ad_1]

پس از دو سال کار عمدتاً از راه دور، و ماه‌ها تغییر برنامه‌ها درباره زمان بازگرداندن افراد به دفتر، ترتیب کار ترکیبی Google از امروز آغاز می‌شود. این بدان معناست که انتظار می رود اکثر کارمندان هر هفته سه روز در دفتر حضور داشته باشند و بقیه زمان را صرف کار از راه دور کنند.

Google زمان و انرژی قابل توجهی را صرف پیکربندی مجدد فضاهای اداری کرده است تا با یک ترتیب کاری ترکیبی سازگار شود و به کارمندان آرامش خاطر در مورد بازگشت بدهد، حتی اگر ما به طور کامل COVID-19 را پشت سر نگذاریم. این شرکت فضاهایی را اضافه کرده است که برای جا دادن ترکیبی از کارمندانی که به صورت مشترک کار می کنند، صرف نظر از اینکه در دفتر کار می کنند یا از راه دور کار می کنند، طراحی شده است.

در آن زمان، یکی از مدیران گوگل گفت مجله نیویورک تایمز این همه‌گیری به سادگی آینده کاری را که اکثر مردم فکر می‌کردند «ده سال گذشته» تسریع کرده بود، و «اکنون ما را به آن آینده رساند». از سوی دیگر، لازلو باک، رئیس سابق منابع انسانی گوگل، به بلومبرگ گفت که این کار دوام نخواهد داشت. حداقل، کار هیبریدی انجام نمی شود.

به گفته باک، دو دلیل وجود دارد که او می‌گوید احتمال بازگشت اوضاع به حالت قبل از همه‌گیری وجود دارد. اولاً، کارمندانی که از راه دور کار می‌کنند، در مقایسه با همتایان خود در دفتر، در مورد ارتقاء یا افزایش دستمزد، در مضیقه خواهند بود.

این مطمئناً منصفانه نیست، اما تعجب آور نیست. ارزیابی عملکرد زمانی که شخصی همیشه در آنجا حضور ندارد دشوارتر است. حتی اگر این درست نباشد، مطمئناً این تصور وجود خواهد داشت که درست است. اگر همکاران شما تمام وقت در دفتر کار می کنند، و شما فقط بخشی از وقت را در آنجا هستید، نمی توانید تعجب کنید که چه چیزی ممکن است از دست بدهید. ترس از دست دادن واقعی است، و باک پیشنهاد می کند که در نهایت مردم را به دفتر بازگرداند.

دلیل دیگر بسیار ساده‌تر است، اگرچه به همان اندازه مشکل‌ساز است: روسا می‌خواهند کارمندان به دفتر بازگردند. یکی از مدیران گوگل به او گفت: “ما در نهایت همه را به دفتر باز می‌گردانیم. من فقط نمی‌خواهم اکنون آن مبارزه را انتخاب کنم.”

جای تعجب نیست که بسیاری از مدیران ترجیح می دهند در صورت انتخاب، تیم خود را شخصاً در کنار هم داشته باشند. مدیریت یک تیم از راه دور سخت است و در مقایسه با نشستن همه پشت میزهایی که می‌توانید آنها را ببینید و کارهایی که روی آن کار می‌کنند پیگیری کنید، چالش‌های متفاوتی را معرفی می‌کند. سپس دوباره، اگر نگرانی اصلی شما این است که بتوانید تیم خود و آنچه را که روی آن کار می کنند را ببینید، احتمالاً این کار را اشتباه انجام می دهید.

البته، مطمئناً داشتن افرادی که با یکدیگر در نزدیکی کار می کنند مزایایی دارد. سخت است استدلال کنیم که دو سال گذشته هزینه ای نداشته است. ارتباط با یک تیم از طریق زوم مانند نشستن دور یک میز نیست. در کنار هم بودن با افرادی که با آنها همکاری می کنید مزایای نامشهودی وجود دارد که به سادگی وجود ندارند.

این بدان معنا نیست که کار در دفتر تنها راه برای بهره وری است. در هر صورت، دو سال گذشته نشان داده است که بسیاری از مشاغل و نقش ها را می توان از راه دور انجام داد. مشکل این است که بسیاری از افرادی که در مورد نحوه کار کارکنان تصمیم می گیرند، تصور می کنند که کار از راه دور یک راه حل موقت برای یک مشکل موقت است. وقتی همه‌گیری تمام شود، همه چیز به حالت عادی باز می‌گردد.

بوک می‌گوید فکر می‌کند بیش از سه تا پنج سال طول نمی‌کشد تا همه به دفتر بازگردند، مانند قبل از کووید-19. نمی دانم راست می گوید یا نه. من می‌دانم که اگر دلیل بازگشت مردم به دفتر این باشد که روسای آنها می‌خواهند به حالت عادی قبل از همه‌گیری بازگردند، و می‌ترسند که برای افزایش حقوق یا ارتقای شغلی نادیده گرفته شوند، کاملاً واضح است که ما چیزی یاد نگرفته‌ایم. .

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]