کارشناسان بهداشت می سی سی پی اولین مورد آبله میمون گزارش شده در این ایالت را بررسی می کنند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – رهبران وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) صبح چهارشنبه پس از گزارش اولین مورد آبله میمون در این ایالت، کنفرانس خبری برگزار خواهند کرد.

مقامات بهداشتی گفتند که این نمونه در آزمایشگاه بهداشت عمومی وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی آزمایش شد. تحقیقات برای شناسایی افرادی که ممکن است در حین مسری بودن با بیمار مواجه شده باشند، ادامه دارد.

روز شنبه، سازمان جهانی بهداشت (WHO) آبله میمون را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد. وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کند یا خیر.

آبله میمون، که از نظر بالینی به عنوان ارتوپاکس شناخته می شود، یک بیماری مربوط به آبله یا واریولا است، اگرچه آبله میمون معمولاً شدت کمتری دارد.

به گفته کارشناسان بهداشت، توسعه (انکوباسیون) بیماری پس از مواجهه یک تا دو هفته است.

کارشناسان بهداشت می گویند که انتقال می تواند با تماس نزدیک پوست به پوست – بوسیدن، نوازش کردن یا رابطه جنسی – با فرد آلوده اتفاق بیفتد. انتقال همچنین می تواند با دست زدن به لباس یا ملحفه، ملافه یا حوله فرد مبتلا یا استنشاق قطرات تنفسی در طول تماس نزدیک طولانی مدت با فرد آلوده رخ دهد.

علائم ممکن است با تب، تورم غدد لنفاوی، سردرد و دردهای عضلانی شروع شود و به دنبال آن بثورات پوستی که به صورت صاف شروع شده و سپس به جوش‌ها، یا تاول‌ها و زخم‌ها در صورت، بدن و قسمت‌های خصوصی (اعضای جنسی) می‌رسد. بثورات می تواند خارش و دردناک باشد. می تواند با عفونت های مقاربتی مانند سیفلیس و تبخال یا آبله مرغان اشتباه گرفته شود.

طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، این بیماری معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد.

MSDH دوزهای محدودی از واکسن دریافت کرده است که برای درمان افراد شناسایی شده با MSDH در معرض یک مورد آبله میمون استفاده می شود.

کنفرانس خبری مجازی با MSDH از ساعت 10 صبح به وقت مرکزی آغاز می شود. دکتر اپیدمیولوژیست دولتی پل بایرز به سوالاتی در مورد آبله میمون پاسخ خواهد داد.

[ad_2]

Leave a reply