چگونه یک برند فرآورده‌های پخته شده عجیب و غریب و متعلق به مهاجران توانست به کیسه‌های هدیه اسکار امسال تبدیل شود

[ad_1]

کیسه های هدیه اسکار چیزهای افسانه ای هستند – به خصوص اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید که به اندازه کافی خوش شانس هستید که محصولات خود را در آنها قرار دهید. برند لوازم آرایشی Oxygenetics در سال 2017 پس از اینکه بنیاد اکسیژن‌دهنده آن در کیسه‌های هدیه قرار گرفت، موفقیت بزرگی به دست آورد، که البته به همه نامزدها – از جمله حق‌الزحمه هالیوود – در نمایشگاه جوایز اهدا شد.

هانس شرای 35 ساله و لوئیس گراماجو 41 ساله، کارآفرینان، امیدوارند که یک شات مشابه برای ستاره شدن داشته باشند. آنها شرکت محصولات پخته شده مستقر در آستین، تگزاس، Wunderkeks را اداره می کنند. در حالی که این برند در سال‌های اخیر چیزی شبیه به پیروان خود ایجاد کرده است، بنیان‌گذاران، که متاهل نیز هستند، امیدوارند که نام تجاری پیام‌های عجیب و غریب آنها – و شیرینی‌های لذت‌بخش – در بین هدیه‌دهندگان کیف اسکار و همچنین مصرف‌کنندگان در کل طنین‌انداز شود.

شری می‌گوید: «هدف محصول ما ایجاد شادی و ایجاد احساس کودکانه در مردم است. “این به طور ضمنی در DNA برند گنجانده شده است – هیچ جناسی در نظر گرفته نشده است.”

برخلاف مجموعه شکلاتی اسکار براونی Wunderkeks، مسیر آن به این نقطه به ندرت هموار بوده است.

مواد مخفی

شرای مانند بسیاری از کارآفرینان قبل از خود، پس از یک دوره فرسودگی شدید شرکتی، ایده کسب و کار خود را به دست آورد.

شری، که اهل گواتمالا سیتی است، پس از سال ها کار در زمینه بازاریابی، تصمیم گرفت در دسامبر 2011 یک ماه تعطیلات داشته باشد و در این مدت دوباره با سنت مورد علاقه اش آشنا شد: پخت کلوچه. به طور خاص، او قصد داشت برای هر روز ظهور یک نوع کوکی درست کند – که در مجموع به بیش از 1000 کوکی می رسید. شری اکثر محصولات پخته شده خود را در طول فصل تعطیلات به خانواده و دوستان خود هدیه داد – بسیاری از آنها به او پیشنهاد کردند که آنها را بفروشد. بنابراین، در سال 2012، با حدود 5000 دلار پس انداز، کسب و کار خود را راه اندازی کرد.

به یک نانوایی کوچک تبدیل شد – اما دست و پا زد. زمانی که در سال 2016 با Gramajo در Tinder ملاقات کرد، تقریباً آماده بود تا از رویای خود دست بکشد. حدود شش ماه پس از شروع رابطه این دو، گراماجو، که سابقه بازاریابی نیز دارد، شروع به همکاری با او در این تجارت کرد. در نهایت، آنها براونی های Wunderkeks را به چندین مکان استارباکس گواتمالا و در PriceSmart، یکی از شرکت های تابعه Costco در آمریکای لاتین بردند. اما بازار کاملاً با بازار ایالات متحده مقایسه نشد. آنها ماهی بزرگی در یک حوض کوچک بودند و آب های آزادتر جذاب به نظر می رسید – و مهاجرت به ایالات متحده به آنها فرصتی برای زندگی واقعی تر می داد.

در گواتمالا، شری و گراماجو نمی‌توانستند آشکارا به عنوان یک زوج زندگی کنند. در اوایل مارس 2022، کنگره گواتمالا لایحه‌ای را تصویب کرد که در صورت امضای رئیس‌جمهور، ازدواج همجنس‌گرایان را در این کشور به طور رسمی ممنوع می‌کند. شری و گراماژو پس از نامزدی در سال 2018، سفری به کالیفرنیا داشتند که باعث شد به فکر مهاجرت باشند. گراماجو می‌گوید: «ما از سن دیگو به سانفرانسیسکو رانندگی کردیم و هر جا توقف می‌کردیم، زوج‌های همجنس‌گرا و والدین همجنس‌گرا را می‌دیدیم». هیچ کس دیگری متوجه آنها نشد، اما ما شگفت زده شدیم.

اولین موفقیت بزرگ، اولین ناامیدی بزرگ

آنها برای ویزای کارآفرینی درخواست دادند، آن را دریافت کردند و در ژانویه 2019 به آستین نقل مکان کردند – جایی که بازار پر رونقی برای کسب و کار خود دیدند. آنها نام تجاری خود را با فروش محصولات در بازارهای کشاورزان ایجاد کردند و تا سال 2020 اولین مشتری بزرگ خود را به دست آوردند: South by Southwest، جشنواره سالانه ای که در آستین برگزار می شود و متخصصان در زمینه های فناوری و کارآفرینی، موسیقی و فیلم را گرد هم می آورد.

آنها برای تهیه 25000 کوکی برای این رویداد کمک گرفتند، و در حالی که هفت روز تا شروع برنامه زمان بندی شده بود، برگزارکنندگان کنفرانس آن را به دلیل اقدامات احتیاطی Covid لغو کردند. با این حال، زمانی که بازیگر فیلم Busy Philipps درخواست Wunderkeks را از مردم برای حمایت از کسب و کار بازتوییت کرد، راه حل به سرعت به دست آمد. شری می‌گوید: «ما یک وب‌سایت Squarespace بسیار ساده داشتیم و در حدود دو ساعت 700 سفارش دریافت کردیم. “در حدود 48 ساعت، ما مجبور شدیم وب سایت دیگری را راه اندازی کنیم که بتواند سفارشات بیشتری را انجام دهد، عکس های جدید بگذارد، و یک حساب کاربری با UPS ایجاد کنیم تا محصولات خود را ارسال کنیم. ما چیزی در مورد تجارت الکترونیک نمی دانستیم – ما نمی دانستیم. حتی یک اداره پست در گواتمالا داشته باشید.”

این یک آزمایش با آتش بود – اما شری و گراماژو در نهایت در نوسان همه چیز قرار گرفتند. در سال 2020، آنها 1.54 میلیون دلار درآمد به ارمغان آوردند – که نسبت به 100000 دلار در سال 2019 بسیار بیشتر است. و در سال 2021، آنها حتی بیشتر رشد کردند و 5.2 میلیون دلار تولید کردند. سال گذشته، آنها همچنین بودجه سرمایه گذاری فرشته را برای کمک به رشد کسب و کار تضمین کردند، اگرچه از تقسیم پولی که جمع آوری کرده بودند خودداری کردند.

رشد فزاینده، پتانسیل نمایی

Wunderkeks تا حد زیادی به تبلیغات پولی در کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک برای به دست آوردن مشتریان جدید متکی بوده است، اما اختلاف اپل و فیس بوک در مورد ردیابی داده ها در تابستان 2021، ادامه رشد کسب و کار را دشوارتر کرد. در حالی که دیدگاه Schrei و Gramajo برای شرکتشان شامل خرده فروشی است – برای مثال آنها دوست دارند در Whole Foods ذخیره شوند – در حال حاضر، بهترین مسیر برای رشد شامل سرمایه گذاری بیشتر در تجربه برند آنها است. شری می‌گوید: «دیگر نمی‌توانیم به تبلیغات ارزان اعتماد کنیم؛ باید تجربه بهتری برای مشتریانمان ایجاد می‌کردیم. آنها طراحی جعبه خود را ارتقا دادند تا سفارشات را تجربی تر کنند و شروع به ترکیب شخصیت های کارتونی عجیب و غریب در برند خود کردند. طی چند ماه، آنها با ارائه مشوق هایی مانند ارسال رایگان دو روزه برای سفارش حداقل دو جعبه کوکی و بسته های مراقبتی قابل هدیه که به جای بسته بندی بادام زمینی با پوم پوم پر شده است، میانگین ارزش سفارش را از 40 دلار به 65 دلار افزایش دادند. یا بسته بندی حباب دار

این تلاش ووندرککس را نیز به جوایز اسکار رساند. چند ماه پیش، گراماجو یک روزنامه‌نگار محلی آستین را برای گشت و گذار به آشپزخانه Wunderkeks آورد و شروع به صحبت با او در مورد وضعیت تجارت کرد. او به او پیشنهاد داد تا ارتباط برقرار کند و به او گفت که دوست دبیرستانی اش در چیدن کیسه های هدیه برای اسکار نقش داشته است. گراماجو تماس گرفت و تعدادی کوکی فرستاد. گراماجو می‌گوید: «بعد از سه روز، هماهنگ‌کننده کیف هدیه با من تماس گرفت و گفت: «تجربه جعبه‌گشایی شما عالی است، محصول خارج از این دنیا است و من داستان شما را دوست دارم». «ما قبلاً در کیسه‌ها کوکی‌ها داریم، پس چه کار می‌توانیم بکنیم؟» «پاسخ: براونی واندرککس.

جذابیت بسیار بیشتر از دستور العمل های کامل و جعبه های رنگی روشن است. شری و گراماجو وقتی به ایالات متحده نقل مکان کردند، متوجه شدند که قطعه پازل گم شده این برند، اصالت دارد. Schrei و Gramajo می گویند Wunderkeks صراحتاً یک برند عجیب و غریب است و آنها معتقدند که این هویت و دیدگاه معنای واقعی را برای محصولات آنها به ارمغان می آورد. منفعت مالی نیز وجود دارد: نسل‌های جوان بیشتر مایلند با شرکت‌هایی خرج کنند که احساس می‌کنند با آنها همسو هستند.

گراماجو می‌گوید: «ما می‌خواهیم وندرککس یک دال سبک زندگی باشد، به‌ویژه برای جوامع دگرباش. “اگر کسی را دیدید که پیراهن Wunderkeks را پوشیده یا یکی از کلوچه های ما را می خورد، می دانید که این یک فضای امن برای شماست. این چیزی است که من در کودکی نداشتم – و این چیزی است که می توانیم برای جامعه فراهم کنیم.”

[ad_2]