چگونه می توان تورم را فراتر از فدرال رزرو مهار کرد

[ad_1]

با رسیدن تورم به بالاترین حد در 40 سال گذشته، فدرال رزرو در حال افزایش نرخ بهره است. اما کسب و کارها به دنبال راه هایی برای مهار افزایش قیمت ها فراتر از سیاست های پولی سختگیرانه فدرال رزرو هستند. و اتاق بازرگانی ایالات متحده چند پیشنهاد دارد.

آخرین اطلاعات از شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) وزارت کار نشان می دهد که تورم در ماه مارس 8.5 درصد افزایش یافته است و غذا و انرژی برخی از بالاترین افزایش ها را نشان می دهند. برخی از اقتصاددانان بر این باورند که قرائت ماه مارس اوج تورم خواهد بود. با این وجود، بر اساس شاخص خوش بینی کسب و کارهای کوچک فدراسیون ملی کسب و کارهای مستقل، تورم به عنوان نگرانی اصلی برای مشاغل کوچک در ماه مارس ثبت شد. این شاخص همچنین از سطح کاهش خوش بینی گزارش کرد.

این قابل درک است. اختلالات مداوم در زنجیره تامین ناشی از همه گیری و جنگ در اوکراین، همراه با هزینه های بالاتر نیروی کار، نشان می دهد که تورم همچنان ادامه خواهد داشت. دانا پترسون، اقتصاددان ارشد در کنفرانس بورد، یک اندیشکده متمرکز بر کسب و کار، می‌گوید: «با آن، ممکن است شاهد تغییر کسب‌وکارها در نحوه مدیریت هزینه‌ها باشیم. “آنها ممکن است تصمیم بگیرند که فناوری بیشتری را اتخاذ کنند، خودکار کنند، یا ممکن است روی کار از راه دور بیشتر تمرکز کنند، که اگر بتوانند نیروی کار را در حوزه های قضایی کم هزینه جذب کنند، در واقع برای مشاغل مفید است.”

بعد از بالا بردن آن برای اولین بار از سال 2018، فدرال رزرو در مسیر افزایش نرخ بهره تا 6 بار دیگر در سال جاری قرار دارد تا تلاش کند تا اقتصاد بیش از حد گرم شده را بدون وارد کردن رکود، خنک کند. بانک مرکزی نرخ وام فدرال – نرخ وام بین بانکی – را 25 واحد پایه افزایش داد. اکنون در محدوده 0.25٪ تا 0.5٪ قرار دارد.

اتاق بازرگانی می گوید گزینه های دیگر برای مبارزه با تورم باید روی میز باشد. نیل بردلی، که به عنوان معاون اجرایی و مدیر ارشد سیاست در اتاق کار می کند، می گوید که از جمله آنها می توان به تسهیل مقررات، کاهش تعرفه ها و افزایش تولید انرژی داخلی اشاره کرد.

بردلی می‌گوید پیروی از مقررات می‌تواند برای مشاغل پرهزینه باشد. بنابراین اگر هزینه‌های انطباق یک شرکت به دلیل کاهش مقررات کاهش یابد، فشار کمتری برای افزایش قیمت‌ها وجود خواهد داشت. بر اساس گزارش اتاق فکر اقتصادی مستقر در آتلانتا، بنیاد آموزش اقتصادی، بار نظارتی در صنعت حمل و نقل هر سال 10 میلیارد دلار است.

هزینه های بالای انرژی نیز کیف پول کسب و کارها و مصرف کنندگان را از بین می برد. به گفته کرتیس، اگرچه ایالات متحده از نظر انرژی خودکفا است، اما قیمت ها توسط بازار جهانی و در کوتاه مدت تحت تأثیر رویدادهایی مانند حمله روسیه به اوکراین تعیین می شود. دبی، اقتصاددان ارشد اتاق. (روسیه صادرکننده بزرگ نفت است.)

اما با گذشت زمان، عرضه و تقاضا قیمت گذاری را تعدیل می کند. به گفته دوبی، بنابراین اگر تولید نفت داخلی بیشتر شود، قیمت بنزین در نهایت کاهش خواهد یافت (در حال حاضر حدود 4.07 دلار / گالن در سطح ملی).

رئیس جمهور جو بایدن اشاره کرده است که عرضه بیشتر در راه است. در ماه مارس، کاخ سفید خاطرنشان کرد که ایالات متحده به رکورد تولید نفت و گاز نزدیک می شود و انتظار می رود تولید داخلی تا پایان سال به یک میلیون بشکه در روز برسد. بایدن هفته گذشته بزرگترین فروش نفت و گاز در تاریخ این کشور را با برنامه ریزی برای آزادسازی 180 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت در یک دوره شش ماهه اعلام کرد. و دولت بایدن اخیراً اعلام کرد که اجاره نفت و گاز در اراضی فدرال را از سر خواهد گرفت.

دوبی می‌گوید: تعرفه‌ها نیز در سال‌های اخیر افزایش یافته‌اند (بسیاری از آنها ناشی از جنگ‌های تجاری دوران ترامپ است)، بنابراین هزینه‌های آن به مشتریان منتقل می‌شود. بر اساس نظرسنجی اخیر CNBC / SurveyMonkey برای کسب و کارهای کوچک، 47 درصد از کسب و کارها هزینه های فزاینده را در سه ماهه اول به مصرف کنندگان منتقل می کنند. این رقم نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است. او توضیح می‌دهد: «وقتی کسب‌وکارها می‌توانند هزینه‌های افزایش‌یافته را به مصرف‌کنندگان منتقل کنند، این کار را انجام می‌دهند، و زمانی که قیمت‌ها به‌طور کلی افزایش می‌یابد و رقبا نیز آن‌ها را افزایش می‌دهند، می‌توانند این کار را راحت‌تر انجام دهند».

بنابراین کاهش تعرفه ها ممکن است قیمت ها را کاهش دهد. و بایدن از قبل این روند را آغاز کرده است. در اواخر ماه مارس، دولت تا حدی برخی از تعرفه های دوران ترامپ بر فولاد ساخت بریتانیا را لغو کرد. بریتانیا نیز به نوبه خود تعرفه محصولات آمریکایی از جمله موتورسیکلت و ویسکی بوربن را لغو کرد.

اما پترسون از هیئت کنفرانس خاطرنشان می کند که عواملی خارج از کنترل ایالات متحده وجود دارد. “اثر بزرگتر این است که شما همچنان در چین تعطیل و تعطیلی دارید – و بنادر هنوز در شانگهای بسته هستند، بنابراین راهی برای سوار شدن آن محصولات به آن وجود ندارد. نفتکش ها و به ایالات متحده منتقل شوند، “او توضیح می دهد. “در اروپا، شما فاکتورهای خودرویی دارید که به دلیل جنگ در حال تعطیل شدن هستند. بنابراین، برداشتن تعرفه ها یا انتقال یک شبه ایالات متحده به انرژی های تجدیدپذیر نمی تواند برای رفع این عوامل انجام دهد.”

برخی از اقتصاددانان این ایده را که سیاست تجاری به تورم کمک کرده است، مخالفت می کنند.
رابرت اسکات و آدام اس. هرش، هر دو از مؤسسه سیاست اقتصادی مستقر در واشنگتن، در یک پست وبلاگی در ژانویه اشاره کردند که بیشتر تعرفه ها قبلاً قبل از سال 2020 اعمال شده بودند، اما تورم در حدود مارس 2021 شروع به افزایش کرد. آنها نوشتند: «روشن است که تورم علاوه بر تعرفه‌ها از منابع بسیاری هدایت می‌شد» و افزودند که خلاص شدن از شر تعرفه‌ها «تنها 7.2 درصد از کل افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده را جبران می‌کند، اما پس از آن هیچ مانعی برای افزایش قیمت‌ها ایجاد نمی‌کند».

دوبی اذعان می‌کند که تعرفه‌ها عامل اصلی تورم نیستند، اما می‌گوید شکی نیست که آنها به افزایش قیمت‌ها کمک می‌کنند. و هر کمی تسکین کمک می کند. او می گوید که تعرفه ها را کاهش دهید و حداقل تورم را کاهش دهد. او می گوید: «این چیزی نیست که به خودی خود مشکل را حل کند، اما مطمئناً می تواند تأثیری داشته باشد.

[ad_2]