چگونه می توان از چرخه عذاب خستگی-عادات ناسالم خارج شد

[ad_1]

برخی از مردم احتمالاً با استفاده از زمان اضافی در خانه برای ورود به CrossFit یا یادگیری نحوه طبخ غذاهای گیاهی سالم، بیماری همه گیر را سپری کردند. اما بسیاری از ما – به ویژه آنهایی که برنامه های فشرده ای مانند صاحبان مشاغل دارند – به سختی توانستیم سلامت عقل خود را با ناخن حفظ کنیم. بعد از اینکه بالاخره بچه‌ها را در رختخواب کشتی‌اندیم، یا در یک کار اضافی فشردیم یا روی کاناپه افتادیم تا شراب بنوشیم و تماشا کنیم. بریجرتون

پس از دو سال از آن زمان، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم کاملاً و به طور کامل خسته شده اند. راه حل بازگشت به تناسب اندام یک راز نیست: بیشتر حرکت کنید و به تعبیر جاودانه مایکل پولان، “غذا بخورید، بیشتر گیاهان، نه زیاد.”

آیا در چرخه فرسودگی-عادات ناسالم گرفتار شده اید؟

اما در حالی که اصول اساسی ایجاد یک سبک زندگی سالم که به شما انرژی می‌دهد تا کسب‌وکارتان را بسازید و از زندگی‌تان لذت ببرید، ساده هستند، پیاده‌سازی آن‌ها در زمانی که خسته هستید اینطور نیست. شما می دانید که باید ورزش کنید، اما زمانی که استخوان خسته هستید، این آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید. سپس ورزش نکردن حتی انرژی کمتری برای شما باقی می گذارد. همین امر در مورد مدیتیشن، برنامه ریزی غذایی، یا هر عادت سالم دیگری صدق می کند. شما باید این کار را انجام دهید تا کمتر خسته شوید اما برای شروع خیلی خسته هستید.

چگونه می توانید از این حلقه عذاب خستگی-سبک زندگی ناسالم خارج شوید؟

الیزابت گریس ساندرز پیشنهاداتی دارد. “به عنوان یک مربی مدیریت زمان، بسیاری از افرادی که به من مراجعه می کنند قبلاً خسته شده اند – گاهی اوقات تا حد فرسودگی. آنها می خواهند تغییر کنند اما نمی دانند چگونه شروع کنند. بنابراین ما باید راهی برای بهبودی پیدا کنیم که باعث افتخار باشد. وضعیت فعلی آنها اما آنها را آنجا رها نمی کند، “او اخیرا در HBR نوشت.

آشنا به نظر می رسد. خوشبختانه، گریس ساندرز اصرار دارد که اگر چهار مرحله ساده را دنبال کنید، فرار از این چرخه معیوب امکان پذیر است.

1. با خواب شروع کنید.

این منطقی است. برای متقاعد کردن خود برای استراحت، نیازی به اراده بسیار محدود شما نیست (اگرچه ممکن است نیاز به مبارزه با اضطراب یا برنامه خود داشته باشد)، و احساس استراحت بیشتر به شما کمک می کند تا با تمام اهداف دیگر خود مقابله کنید.

گریس ساندرز یک پیشنهاد بسیار خاص برای نحوه برخورد با کاهش کمبود خواب دارد. او می‌گوید: «با هدف قرار دادن زمان خواب زودتر بر اساس تعداد ساعات خوابی که نیاز به استراحت دارید، شروع کنید. اگر این زمان هشت ساعت در شب است و باید ساعت ۷ صبح بیدار شوید، به این معنی است که چراغ‌ها ساعت ۱۱ شب خاموش می‌شوند. در صورت نیاز، زنگ هشدار را 30 یا 45 دقیقه قبل از زمان خواب تعیین شده تنظیم کنید.

او ادامه می‌دهد: «وقتی زودتر به رختخواب بروید، شروع به کار روی برنامه قبل از خواب خود کنید تا زمانی که در رختخواب هستید، واقعاً بتوانید به خواب بروید. در اینجا در Inc.com در طول سال گذشته شاهد علاقه زیادی به هر چیزی در رابطه با خواب بهتر بوده ایم، بنابراین اگر با خواب مشکل دارید بدانید که هم تنها نیستید و هم توصیه های بسیار خوبی وجود دارد که به شما کمک می کند بخوابید. سریع تر، بهتر و آرام تر.

آن هلن پترسن و چارلی وارزل، که کتاب کاملی در مورد چگونگی ایجاد یک رابطه سالم‌تر و پایدارتر با کار از راه دور نوشتند، با گریس ساندرز موافقند که حتی اگر فکر می‌کند میلیون‌ها چیز دیگر وجود دارد که باید در زندگی‌تان روی آنها کار کنید. ، نباید از شروع با خواب احساس گناه کنید.

هنگامی که برای اولین بار شروع به تلاش برای قرار دادن نرده‌های محافظ در یک برنامه منعطف و پس از همه‌گیری می‌کنید، هنوز هم ممکن است بخواهید زمان محافظت شده خود را به چرت زدن یا تماشای محیطی ورزش بگذرانید. از سال‌ها کار بیش از حد، اما از استرس انباشته شده و تثبیت‌شده ناشی از همه‌گیری. اما صرفاً به این دلیل که شما خود را از دست داده‌اید و آنچه را که دوست دارید – خارج از مراقبت از کودک و نتفلیکس – به این معنی نیست که آن چیزها به کلی ناپدید شده‌اند. آنها اخیراً نوشتند در اقیانوس اطلس. “با خود صبور و ملایم باش.”

پس با خواب شروع کنید و احساس تنبلی نکنید. استراحت اتلاف وقت نیست. این بخش طولانی ترین بخش مقاله به دلایل خوب است – استراحت پایه و پیش نیاز هر چیز دیگری در زندگی شما است.

2. بعدی: تغذیه.

هنگامی که شروع به استراحت کافی کردید، گریس ساندرز معتقد است که زمان آن فرا رسیده است که به فکر چگونگی سوخت بدن خود باشید.

“بعضی از مشتریان کوچینگ من آنقدر در کار خود غرق می شوند یا آنقدر جلسات پشت سر هم برگزار می کنند که احساس نمی کنند زمانی برای غذا خوردن دارند – یا به سادگی فراموش می کنند! اگر در چنین موقعیتی هستید، خرید کنید. برخی از گزینه‌های تغذیه‌ای بسیار ساده مانند میله‌ها یا شیک‌های پروتئینی که همیشه پشت میز کارتان نگه دارید. هدفتان این باشد که حداقل یک یا دو غذا در طول روز بخورید.» او پیشنهاد می‌کند.

یا شاید مشکل شما این بود که در پایان روز آنقدر خسته بودید که نمی‌توانید با برنامه‌ریزی و بریدن یک غذای سالم کنار بیایید. خواب بیشتر نیز باید به این امر کمک می کرد. کاستی‌های تغذیه‌ای خاص شما هرچه باشد، این مرحله برای راه‌اندازی سیستم‌های عملی برای مقابله با آنها است.

3. حرکت کنید.

بعد از اینکه دوباره مثل یک انسان معمولی خوابیدید و غذا می خورید، نه قبل از آن، وقت آن است که به ورزش فکر کنید. زمانی که با چشمانی تیره و تار به کفش‌های ورزشی خود خیره می‌شوید، ممکن است ورزش کردن مانند یک انرژی مضر به نظر برسد، اما گریس ساندرز به خوانندگان یادآوری می‌کند: «ورزش در نهایت به جای اینکه آن را کم کند، انرژی بیشتری در طول روز به شما می‌دهد.» همچنین دارای مجموعه ای از مزایای سلامت روان تایید شده علمی از جمله بهبود تمرکز و خلق و خوی است.

بنابراین یک هدف معقول در نظر بگیرید، مثلاً 25 دقیقه ضربان قلب خود را به هر طریقی که مناسب سطح تناسب اندام و شخصیت شما است، سه بار در هفته و در واقع این زمان ها را در تقویم خود بچسبانید. گریس ساندرز می افزاید: “اگر متوجه شدید که با انگیزه دست و پنجه نرم می کنید، از طریق ورزش کردن با دوستان، رفتن به کلاس یا استخدام یک مربی، حمایت خود را بیابید. وقتی احساس خستگی می کنید، می توانید انرژی و انگیزه دیگران را قرض بگیرید.”

4. فراتر از سه بزرگ بروید.

خواب، تغذیه و ورزش ممکن است سه رکن اصلی تناسب اندام باشند، اما نباید به همین جا بسنده کنید. برای رفتن و دور ماندن از مسیر خود، باید از حداقل ها فراتر بروید. گریس ساندرز، که یک نوع عملی است، به شما پیشنهاد می‌کند چیزهایی را برای بهبود انتخاب کنید، مانند مدیریت بهتر ایمیل یا تقویم خود، و به نوبه خود با آنها مقابله کنید.

پترسون و وارزل به جای آن بر سرگرمی تمرکز می کنند. سرگرمی یادت هست؟ شما به عنوان یک انسان مستحق آن هستید، اما لذت بردن از زندگی و سرگرمی‌هایتان به شما کمک می‌کند تا سلامت روان خود را حفظ کنید و کارهای بیشتری نیز انجام دهید.

آنها پیشنهاد می کنند: «وقتی مه فرسودگی شروع به از بین رفتن می کند، با میل به احساس مولد مبارزه کنید و آن را برای شروع به کشف لذت های خود هدایت کنید. این ممکن است بیشتر به معنای اسکی، یا قایقرانی، یا اسب سواری یا یادگیری نواختن گیتار باشد. اما هر کاری که دوست دارید انجام دهید، آن را نیز انجام دهید، زیرا هیچ چیز به اندازه شادی شما را از بازگشت به چرخه فرسودگی-عادات ناسالم محافظت نمی کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]