چگونه مشاغل کوچک می توانند به ایجاد هوش مصنوعی عادلانه تر کمک کنند

[ad_1]

از بین بردن پیامدهای مضر فناوری هوش مصنوعی هدفی است که هر صاحب کسب و کار کوچکی می تواند پشت سر بگذارد.

عدم مشارکت گروهی متنوع از افراد هنگام توسعه هوش مصنوعی خطرات جدی دارد و رهبران شرکت های فناوری می توانند نقش بزرگی در حل این مشکل ایفا کنند. انگل بوش، بنیانگذار زنان سیاه‌پوست در هوش مصنوعی، که به زنان سیاه‌پوست در زمینه فناوری برنامه‌های آموزشی و راهنمایی ارائه می‌دهد، اخیراً در طی مصاحبه‌ای با NPR شدت وضعیت را توضیح داد. در این بخش، بوش به پرونده ای اشاره کرد که در آن یک مرد سیاهپوست 43 ساله در دیترویت به اشتباه به اتهام دزدی از مغازه در سال 2020 به دلیل نرم افزار تشخیص چهره نادرست دستگیر شد.

بوش توضیح داد که اگر محققانی که سعی می کنند به کامپیوتری برای متمایز کردن چهره ها آموزش دهند، افراد از هر نژاد، جنسیت و سن را شامل نشوند، این برنامه محکوم به شکست خواهد بود. بوش می‌گوید برای اطمینان از اینکه صداها، نظرات و ایده‌های مختلف الگوریتم‌های هوش مصنوعی عادلانه‌تری ایجاد می‌کنند، شرکت‌ها باید فرهنگ شرکت خود را تغییر دهند تا همه احساس استقبال کنند.

بوش گفت: «این یک سیستم تعصب ناخودآگاه است، زمانی که شما تنوع ندارید، وقتی افرادی را در اتاق ندارید که بگویند خوب، بیایید از این داده ها عقب نشینی کنیم». اتفاقی که می افتد این است که مردم از داده های تاریخی برای حل مشکلات فعلی استفاده می کنند.

بوش تا حدی می گوید که مشکل تنوع هوش مصنوعی ناشی از عدم استقبال شرکت های فناوری از مهندسان سیاه پوست است. وی افزود که دولت ایالات متحده – و سایر کشورهایی که از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کنند – نیز مسئولیت دارند تا قبل از استفاده بیشتر در سیستم عدالت کیفری، سیستم های مالی و مسکن، درباره توسعه هوش مصنوعی اطلاعات بیشتری کسب کنند.

“تا زمانی که بتوانیم به چگونگی آن دست پیدا کنیم و درک کنیم [artificial intelligence is] بوش می‌گوید: قرار است بر کسی تأثیر منفی بگذاریم، پس باید مکث کنیم.

[ad_2]