چگونه مردم می سی سی پی آخر هفته ژوئن را جشن می گیرند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – جوامع می سی سی پی روز ژوئن را با رویدادهایی از شام با موضوع تاریخی گرفته تا اجرای موسیقی زنده و جشنواره های خیابانی جشن می گیرند. هدف بیشتر گردهمایی ها بیان داستانی در مورد اهمیت جدیدترین تعطیلات فدرال کشور است.

18 ژوئن فقط جشن غذا و هنر نیست. رینا اورز-اورت، دختر مدگار اورس و میرلی اورز-ویلیامز، فعالان حقوق مدنی می سی سی پی، گفت: این جشنی است که در آن وجود دارد. “ژونتین یعنی باز کردن چشم‌ها و ذهن‌هایمان، جمع‌آوری شجاعت برای درک واقعی حقایق مشترکمان.”

این تعطیلات یادآور تاریخی است که خبر اعلامیه رهایی به مردم برده در گالوستون، تگزاس رسید. این اعلامیه که توسط پرزیدنت آبراهام لینکلن در ژانویه امضا شد. 1، 1863، همه افراد برده شده در ایالات کنفدراسیون را آزاد کرد. برخی از تازه آزاد شده ها تا ماه می ایالات متحده از آزادی خود آگاه نبودند. ژنرال گوردون گرنجر در 19 ژوئن 1865 برای اجرای این اعلامیه به گالوستون، تگزاس رسید.

“ژونتین مربوط به این است که برده داری اولین گناه اصلی آمریکا بوده است. و ما برای مدت طولانی آن را زیر فرش، پشت انبار گذاشته‌ایم، “اورز-اورت گفت. “من به آنچه اکنون در حال رخ دادن است فکر می کنم، با تغییر یا تلاش برای تغییر بسیاری از قوانین حقوق مدنی. می سی سی پی راه درازی را پیموده است، اما برای تبدیل شدن به یک ایالت واقعاً برابر راه زیادی در پیش است.

پاملا دی سی جونیور، مدیر موزه تاریخ می سی سی پی و موزه حقوق مدنی می سی سی پی در جکسون، گفت: 19 ژوئن باید به اشتراک گذاری دانش باشد تا همه بتوانند تاریخ نژادی کشور ما را بهتر درک کنند.

“اگر نمی دانید چرا جشن می گیرید، چرا جشن می گیرید؟” او پرسید.

ورود به این دو موزه در تمام آخر هفته ژوئن رایگان است، موزه‌ای که تاریخ ایالت را به داستان‌هایی می‌پیوندند که توسط مطالب بایگانی شده روایت می‌شوند.

همچنین در جکسون، موزه و مرکز فرهنگی اسمیت رابرتسون اولین شام جشن پیروزی خود را در روز جمعه با مهمانان ارجمندی از جمله هزکیا واتکینز، که نوجوانی جوان بود زمانی که او و دیگر فعالان در سال 1961 به دلیل چالش برانگیز بودن جداسازی در ترمینال اتوبوس جکسون دستگیر شدند، برگزار کرد. جیمز مردیت، که در سال 1962 اولین دانشجوی سیاه پوستی بود که در دانشگاه می سی سی پی ثبت نام کرد.

در ویکزبورگ، جشنواره میراث ژوئن ژوئن با موضوع “جشن آزادی” در حال برگزاری بود. در منطقه دلتای می سی سی پی، شهرستان تونیکا میزبان دومین جشن سالانه ژوئن ژوئن بود.

رئیس جمهور جو بایدن در سال 2021 قانونی را امضا کرد که روز ژوئن را به عنوان تعطیلات ملی اعلام کرد. این اقدام اولین بار بود که دولت فدرال از زمان تایید مارتین لوتر کینگ جونیور تعطیلات جدیدی را تعیین کرد. روزی در سال 1983. اما چندین ایالت، از جمله می سی سی پی، تصمیم گرفتند از دستور دولت فدرال برای ایجاد تعطیلات ژوئن پیروی نکنند.

علاوه بر جشن پیشرفت اجتماعی، برخی از مردم می سی سی پی، ژوئن ژوئن را زمانی برای احترام به تاریخ خانواده می دانند.

جونیور گفت: “من نام اجدادم را صدا می زنم زیرا می خواهم آنها بفهمند که هرگز آنها را فراموش نخواهم کرد.” من می خواهم آنها بدانند که من هرگز آنها را در کاری که هر روز انجام می دهم ناامید نخواهم کرد.

[ad_2]

Leave a reply