چگونه شرکت‌ها به تلاش‌های امدادی اوکراین، از حمایت از پناهندگان تا تامین مالی نیروهای مسلح کمک می‌کنند.

[ad_1]

جنگ در اوکراین اکنون به یک بحران انسانی تمام عیار تبدیل شده است.

سازمان ملل تخمین می زند که بیش از 1.7 میلیون پناهجو از اوکراین در 11 روز اول جنگ فرار کرده اند. آنها به کشورهای همسایه مانند لهستان، رومانی، مولداوی و مجارستان می روند که تا حد زیادی مرزهای خود را به روی کسانی که به دنبال امنیت هستند باز کرده اند.

در حالی که کشورهای مختلف لزوماً برای کمک قدم برداشته‌اند، کسب‌وکارها نیز کمک می‌کنند. در اینجا چند روش ارائه کمک های مالی، مکانی برای خواب یا سایر اقدامات خیریه برای کمک به اوکراینی های نیازمند ارائه شده است:

ارائه مسکن موقت

Airbnb در 28 فوریه اعلام کرد که برای حداکثر 100000 پناهنده اوکراینی مسکن موقت فراهم می کند، اقامت هایی که توسط Airbnb تامین می شود و از طریق کمک های مالی به شاخه غیرانتفاعی این شرکت، Airbnb.org، حمایت می شود. این شرکت همچنین به طور فعال به دنبال میزبان های داوطلب، به ویژه در لهستان، آلمان، مجارستان و رومانی است.

مدیر عامل شرکت برایان چسکی نیز اخیراً اشاره کرد راه دیگری که پلتفرم آن کمک می کند: پس از انتشار توییتی مبنی بر اینکه رزرو Airbnbs در اوکراین را به عنوان راهی برای دریافت مستقیم پول به اوکراینی‌ها توصیه می‌کرد، این شرکت تأیید کرد که چشم پوشی از تمام هزینه های مهمان و میزبان برای رزرو، بنابراین از بحران سودی نداشت.

اهدای سود به امور خیریه

یک راه ساده برای مشارکت سایر مشاغل، کمک مالی به تلاش‌های امدادی در اوکراین، تطبیق کمک‌های مالی کارکنان، اختصاص سود به یک هدف، یا مشارکت خیریه به‌طور مستقیم به عنوان یک شرکت است. در طی دو روز، شرکت بذر بذر مانسفیلد، میسوری، Baker Creek Heirloom Seed Company 100 درصد از فروش خود را به سازمان غیرانتفاعی World Help اهدا کرد، که با سازمان های اوکراینی برای تامین آب و غذا به پناهندگان همکاری می کند. Baker Creek در بزرگترین تلاش خیریه خود تا به امروز، 1.6 میلیون دلار جمع آوری کرد. همانطور که موسس و مالک جر گتل در وب‌سایت بیکر کریک نوشت، این دلیل نزدیک به خانه‌اش اتفاق افتاد: پدربزرگ و مادربزرگ او، مهاجران آلمانی به اودسا، به دلیل تجاوزات شوروی در اوایل قرن بیستم از اوکراین فرار کردند.

راه اندازی صندوق های خیریه

شرکت مستقر در سانفرانسیسکو متخصص بر اساس تقاضا JustAnswer که حدود یک چهارم نیروی کار خود را در اوکراین دارد، راه اندازی کرد. صندوق بحران، که با کمک های مالی که توسط سازمان خیریه اوکراینی Lviv IT Cluster تسهیل می شود، به نیروهای مسلح و پناهندگان اوکراین اختصاص خواهد یافت. JustAnswer بیش از 50000 دلار در کمتر از 24 ساعت جمع آوری کرد و اندی کورتزیگ مدیر عامل شرکت می گوید این شرکت همچنین با اولین 50000 دلار جمع آوری شده توسط کارمندان و کارشناسان JustAnswer مطابقت دارد.

تخلیه کارکنان

وی گفت، سازنده وب سایت مستقر در تل آویو، Wix، حدود 950 کارمند مستقر در اوکراین دارد که باعث شد نیر زوهر، مدیر عامل شرکت، اقدامات جدی انجام دهد. واشنگتن پست. یک تیم داخلی متشکل از حدود 20 کارمند Wix برای رزرو سفر و اقامت برای کمک به حدود 500 کارمند Wix مستقر در اوکراین و خانواده‌هایشان برای فرار از کشور در بحبوحه درگیری همکاری کردند و با کارگرانی که در اوکراین مانده‌اند در تماس نزدیک هستند. ویکس هفته‌ها قبل از حمله روسیه به کشور، درگیری‌های در حال توسعه را زیر نظر داشت و در هفته دوم فوریه به کارمندان کمک کرد تا به لهستان تخلیه شوند. از آنجایی که اوکراین مردان 18 تا 60 ساله را برای خروج از کشور محدود کرده است، Wix قادر به تخلیه همه کارمندان باقی مانده خود نیست، اما همچنان فعالانه به فرار خانواده ها کمک می کند، حقوق کارمندان را از قبل پرداخت می کند، و به پناهندگان غذا، پول نقد، پوشک می دهد. ، و سایر موارد ضروری

درگیر کردن مشتریان

سرویس تلفن همراه مستقر در شیکاگو، Mode Mobile، که در سال 2017 تأسیس شد، به کاربران این امکان را می‌دهد که از طریق برنامه‌ای که به آنها برای فعالیت‌هایی مانند پخش موسیقی و خواندن بازی‌ها پاداش می‌دهد، امتیاز کسب کنند، که می‌توانند برای کارت‌های هدیه به ارزش حداکثر 600 دلار در هر بازی از آن استفاده کنند. سال . در 3 مارس، این شرکت شروع به ارائه به کاربران خود کرد تا از طریق موسسه خیریه savelife.in.ua، تعداد مجموعه ای از امتیازها را برای اهدای فردی 5 دلاری به نیروهای مسلح اوکراین اهدا کنند. Mode می‌گوید که تا 1000 دلار کمک مالی خواهد داشت – عددی که قبلاً به آن رسیده است – و وجوهی را به صورت بیت کوین از طریق Coinbase به موسسه خیریه ارسال خواهد کرد.[ad_2]